Skocz do zawartości

Chłodzenie bez chłodnicy


JanŁaski

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie niemoge pożyczyc chłodnicy zanurzeniowej. Chciałbym uwarzyc piwo, ale nie wiem jak sobie bez tego przętu poradzić. Opcje są dwie - wystawić wiadro na taras, zeby je ochłodzić albo wstawiać do wanny i wyieniać wodę. Z uwagi na obecnosć szamba, druga opcja średnio mi się podoba. Pytam więc - czy gorąca brzeczka przelana do wiadra  i zamknięte  w wiadrze przez ten czas się nie zakazi? Ile mniej - więcej będzie się chłodzić takie piwo do 18 st. (zamierzam to fermentować Belgijskimi Pagórkami, stąd taka temperatura)? Na dworze jest około 0 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w wannie chłodzenie zajmuje 1.5h jak wymienię wodę raz i co jakiś czas mieszam. Jeśli chcesz przelać to zdezynfekuj i tak fermentor przed, połóż na taras zamknięty szczelnie, odkryj go mokrym ręcznikiem, ale takim żeby aż ciekło z niego. Co jakiś czas ręcznik na nowo mamaczaj.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz zużywać całej wanny wody, wystarczy pojemnik większy od garnka, zimna woda + jak pisał @punix lód np w postaci petów. Chłodnica też zużyje trochę wody.

Na zewnątrz też ok, tylko raczej w zamkniętym fermentorze niż w garnku bym wystawiał, przez noc powinno się schłodzić. Opcje można łączyć :)

Przydatny będzie też termometr z sondą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem to jest nie schłodzenie tylko schłodzenie do temperatury w której zadamy drożdże - jeśli nie mamy chłodnicy to będzie to uciążliwe. Jeśli zamkniesz garnek pokrywą i dociśniesz ją czymś to od tego nie wda się infekcja - robiłem tak na początku swojej przygody - trochę większą goryczkę będziesz miał. Daj do wanny i wrzuć butelek z lodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ja używam jako dopalacza prysznica.

Klinuję go tak żeby strumień wody ze słuchawki wylatywał bezpośrednio na ściankę gara z jednej strony. dodatkowo wymusza to cyrkulację wody w wannie.

W zimie kiedy temperatura zimnej wody była faktycznie bardzo niska uzyskałem czas schładzania do 20 C w niecałe 30 min. Latem pewnie wynik będzie gorszy ale nie wiem ile.

Trzeba tylko dobrze zaklinować prysznic żeby się gadzina nie wyrwała bo może "nasikać" pod pokrywkę kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.