Skocz do zawartości

Hkoening BW1880


Leon11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Kupiłem sobie egzemplarz takiego cudeńka Po włożeniu naboju z Co2 gaz uciekał zmarnowałem tak 2 naboje. W końcu dokręciłem taką śrubkę poniżej miejsca gdzie się nabój ładuje i zaczęło działać ale nadal syczał nabój. Wyszynk się udał ale powiem że szału to nie było jeśli chodzi o nagazowanie. Po 24 h co2 już nie było więc myślę że gdzieś uciekło. Wie ktoś może czy trzeba tam jakąś uszczelkę dać czy coś??? i mam pytanie może ktoś z was się tym bawił.

 

Po włożeniu naboju z Co2 gaz uciekał zmarnowałem tak 2 naboje. W końcu dokręciłem taką śrubkę poniżej miejsca gdzie się nabój ładuje i zaczęło działać ale nadal syczał nabój. Wyszynk się udał ale powiem, że szału to nie było jeśli chodzi o nagazowanie. Po 24 h Co2 już nie było więc myślę że gdzieś uciekło. Wie ktoś może czy trzeba tam jakąś uszczelkę dać czy coś???

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem najpierw na wodzie celem sprawdzenia, i po założeniu naboju gaz uciekał, dopiero trzeci nabój po dokręceniu śrubokrętem   spowodował, że woda zaczęła lecieć. Potem nalałem piwo z butelek ponieważ miało na dole sporo osadu i chciałem przetestować sprzęt. Dopiero w tym tygodniu będę wlewał do kegów nowe piwko i prowadził refermentację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie te sprzęty nie są zbyt szczelne jeśli chodzi o linię gazową ale jeśli piszesz że coś syczy to na pewno nie jest dobrze.

Przede wszystkim sprawdź czy dobrze dokręciłeś nabój. Nabój trzeba dokręcić szybko i mocno. Do czoła naboju po dokręceniu powinna dolegać uszczelka i tam może być nieszczelność. Aha nie dokręcaj nigdy na sucho bo szybko uszczelka się zużyje, zawsze zwilż nabój np. wodą. A później keg, woda w kegu, spryskiwacz z wodą z płynem do naczyń i pryskasz (zamiast spryskiwacza może być pędzelek do farb) patrząc gdzie lecą bąbelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.