Jump to content

Hkoening BW1880


Leon11
 Share

Recommended Posts

Witam. 

Kupiłem sobie egzemplarz takiego cudeńka Po włożeniu naboju z Co2 gaz uciekał zmarnowałem tak 2 naboje. W końcu dokręciłem taką śrubkę poniżej miejsca gdzie się nabój ładuje i zaczęło działać ale nadal syczał nabój. Wyszynk się udał ale powiem że szału to nie było jeśli chodzi o nagazowanie. Po 24 h co2 już nie było więc myślę że gdzieś uciekło. Wie ktoś może czy trzeba tam jakąś uszczelkę dać czy coś??? i mam pytanie może ktoś z was się tym bawił.

 

Po włożeniu naboju z Co2 gaz uciekał zmarnowałem tak 2 naboje. W końcu dokręciłem taką śrubkę poniżej miejsca gdzie się nabój ładuje i zaczęło działać ale nadal syczał nabój. Wyszynk się udał ale powiem, że szału to nie było jeśli chodzi o nagazowanie. Po 24 h Co2 już nie było więc myślę że gdzieś uciekło. Wie ktoś może czy trzeba tam jakąś uszczelkę dać czy coś???

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Próbowałem najpierw na wodzie celem sprawdzenia, i po założeniu naboju gaz uciekał, dopiero trzeci nabój po dokręceniu śrubokrętem   spowodował, że woda zaczęła lecieć. Potem nalałem piwo z butelek ponieważ miało na dole sporo osadu i chciałem przetestować sprzęt. Dopiero w tym tygodniu będę wlewał do kegów nowe piwko i prowadził refermentację.

Link to comment
Share on other sites

Ogólnie te sprzęty nie są zbyt szczelne jeśli chodzi o linię gazową ale jeśli piszesz że coś syczy to na pewno nie jest dobrze.

Przede wszystkim sprawdź czy dobrze dokręciłeś nabój. Nabój trzeba dokręcić szybko i mocno. Do czoła naboju po dokręceniu powinna dolegać uszczelka i tam może być nieszczelność. Aha nie dokręcaj nigdy na sucho bo szybko uszczelka się zużyje, zawsze zwilż nabój np. wodą. A później keg, woda w kegu, spryskiwacz z wodą z płynem do naczyń i pryskasz (zamiast spryskiwacza może być pędzelek do farb) patrząc gdzie lecą bąbelki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.