Jump to content
Leon11

Hkoening BW1880

Recommended Posts

Witam. 

Kupiłem sobie egzemplarz takiego cudeńka Po włożeniu naboju z Co2 gaz uciekał zmarnowałem tak 2 naboje. W końcu dokręciłem taką śrubkę poniżej miejsca gdzie się nabój ładuje i zaczęło działać ale nadal syczał nabój. Wyszynk się udał ale powiem że szału to nie było jeśli chodzi o nagazowanie. Po 24 h co2 już nie było więc myślę że gdzieś uciekło. Wie ktoś może czy trzeba tam jakąś uszczelkę dać czy coś??? i mam pytanie może ktoś z was się tym bawił.

Po włożeniu naboju z Co2 gaz uciekał zmarnowałem tak 2 naboje. W końcu dokręciłem taką śrubkę poniżej miejsca gdzie się nabój ładuje i zaczęło działać ale nadal syczał nabój. Wyszynk się udał ale powiem, że szału to nie było jeśli chodzi o nagazowanie. Po 24 h Co2 już nie było więc myślę że gdzieś uciekło. Wie ktoś może czy trzeba tam jakąś uszczelkę dać czy coś???

Ale rozumiem że przeprowadziłeś refermentację w tej beczce?

Próbowałem najpierw na wodzie celem sprawdzenia, i po założeniu naboju gaz uciekał, dopiero trzeci nabój po dokręceniu śrubokrętem   spowodował, że woda zaczęła lecieć. Potem nalałem piwo z butelek ponieważ miało na dole sporo osadu i chciałem przetestować sprzęt. Dopiero w tym tygodniu będę wlewał do kegów nowe piwko i prowadził refermentację.

Ogólnie te sprzęty nie są zbyt szczelne jeśli chodzi o linię gazową ale jeśli piszesz że coś syczy to na pewno nie jest dobrze.

Przede wszystkim sprawdź czy dobrze dokręciłeś nabój. Nabój trzeba dokręcić szybko i mocno. Do czoła naboju po dokręceniu powinna dolegać uszczelka i tam może być nieszczelność. Aha nie dokręcaj nigdy na sucho bo szybko uszczelka się zużyje, zawsze zwilż nabój np. wodą. A później keg, woda w kegu, spryskiwacz z wodą z płynem do naczyń i pryskasz (zamiast spryskiwacza może być pędzelek do farb) patrząc gdzie lecą bąbelki.

Dzięki za porady, ostatecznie po dłubaniu i sprawdzaniu udało mi się wymienić uszczelkę, która jest nad głowicą.

Pozdrawiam.