Jump to content
Sign in to follow this  
nikhil

Eksperyment i niewielka piana

Recommended Posts

To moja druga warka. Składniki słód jasny 4kg , karmelowy 0,5kg , chmiel aroma. 30g , goryczkowy 30g , drożdże Propagator górna fermentacja i dodatkowo 15 ziaren kardamonu dodana do chmielenia. Wszystko robione tak samo jak pierwsza warka czyli tradycyjne Pale Ale. Pierwsze wyszło super niestety to z kardamonem ma słabą pianę reszta czyli smak ,nagazowanie i inne parametry są ok. Czy dodatek kardamonu może powodować tak nikłą pianę? Jeszcze muszę dopisać że zastosowałem środek do klarowania piwa. :P

Edited by nikhil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć :P

Mam rozumieć że warki różnią się pomiędzy sobą obecnością kardamonu? Napisz jeszcze ile piwo trzymasz w butelkach, niektóre moje piwa miały porządna piane dopiero po jakimś czasie od butelkowania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Robiłem niedawno Pale'a z podobnego zasypu plus 0,5 kg cukru. Wyszło 17 °Blg, do refermentacji użyłem 100 g glukozy. Po 2,5 miesiąca leżakowania nagazowanie zerowe chociaż w smaku pyszne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piwo trzymam w butelkach około miesiąca. Myślę że to wystarczy. Wyczytałem że kardamon ma około 10% tłuszczu może to jest przyczyna małej piany. Piwo ma bardzo ciekawy smak i chciałbym zrobić za jakiś czas następną warkę z tą przyprawą dlatego może zmienię drożdże lub coś innego aby piwo było jeszcze lepsze. Po za tym kardamon ma właściwości zdrowotne, działa na układ trawienny przeciw nowotworowo dobry jest także na reumatyzm. Zobaczymy co z tego wyjdzie. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.