Skocz do zawartości

Awaria podczas wysładzania


Romanos_P

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas wysładzania (akurat był brat pierwszy raz na warzeniu :/) okazało się, że drugi kranik, który był wolny nie pasuje do gwintu na oplocie (prawidłowy akurat był w fermentorze z innym piwem).

 

Musiałem ratować się pojemnikiem filtracyjnym  wiaderkowym, który kiedyś kupiłem. Niestety od razu zatkane dziurki i musiałem wkrętarką się ratować. 

 

Efekt jest taki, że Session IPA jest już na cichej (kończy się za 3 dni) i smakuje bardzo nie wiem jak to opisać - łuskowo/zbożowo.

 

Pytanie takie - co to za posmak? I drugie, ważniejsze - czy to może być efekt np. zbyt szybkiego wysładzania, zbyt długiego czekania na wysłodzenie gdy wierciłem dziury, czy może jeszcze jakiś inny pomysł. To moja 19 warka i nigdy takiego smaku nie miałem.

 

Słody, których użyłem to pale ale 4kg.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Romcio napisał:

Podczas wysładzania (akurat był brat pierwszy raz na warzeniu :/) okazało się, że drugi kranik, który był wolny nie pasuje do gwintu na oplocie (prawidłowy akurat był w fermentorze z innym piwem).

 

Musiałem ratować się pojemnikiem filtracyjnym  wiaderkowym, który kiedyś kupiłem. Niestety od razu zatkane dziurki i musiałem wkrętarką się ratować. 

 

Efekt jest taki, że Session IPA jest już na cichej (kończy się za 3 dni) i smakuje bardzo nie wiem jak to opisać - łuskowo/zbożowo.

 

Pytanie takie - co to za posmak? I drugie, ważniejsze - czy to może być efekt np. zbyt szybkiego wysładzania, zbyt długiego czekania na wysłodzenie gdy wierciłem dziury, czy może jeszcze jakiś inny pomysł. To moja 19 warka i nigdy takiego smaku nie miałem.

 

Słody, których użyłem to pale ale 4kg.

 

Dzięki

Nie awaria tylko skleroza. Wkrętarką filtrowałeś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że trzeba będzie poczekać na gotowe piwo.W czasie wysładzania do brzeczki dostają się smaki,zapachy i wszystko to co zawarte jest w słodzie.Najważniejsze jest przestrzeganie higieny,aby nie zakażić brzeczki bo wtedy jest różnie łącznie ze smakiem i zapachem.Czas wysładzanie w tym wypadku nie ma znaczenia.Nieraz wysładzanie trwa bardzo długo,choćby ze słodem pszenicznym.Tak że spokojnie i pamiętaj o higienie,jak przy obecnym wirusie.Higiena przy warzeniu jest najważniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, anteks napisał:

Nie awaria tylko skleroza. Wkrętarką filtrowałeś?

 

Wiem, że sylwester więc wybaczam durny wpis. Najlepszego!

Edytowane przez Romcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, szybowiak napisał:

Myślę że trzeba będzie poczekać na gotowe piwo.W czasie wysładzania do brzeczki dostają się smaki,zapachy i wszystko to co zawarte jest w słodzie.Najważniejsze jest przestrzeganie higieny,aby nie zakażić brzeczki bo wtedy jest różnie łącznie ze smakiem i zapachem.Czas wysładzanie w tym wypadku nie ma znaczenia.Nieraz wysładzanie trwa bardzo długo,choćby ze słodem pszenicznym.Tak że spokojnie i pamiętaj o higienie,jak przy obecnym wirusie.Higiena przy warzeniu jest najważniejsza.

Dzięki. Wiem. Pamiętam o higienie zawsze i dlatego raczej zakażenia mi się nie zdarzają. 

 

Tak jak pisałem miałem awaryjną sytuację. Zacier w pojemniku filtracyjnym i zatkane dziurki z niego. Musiałem dowiercić ich więcej bo nic nie leciało. Może ktoś by wpadł na inny pomysl. Ja nic innego nie byłem w stanie na szybko wymyślić.

 

Sprawa skażenia odpada raczej bo nie czuć żadnego. Tym bardziej że potem jeszcze bylo gotowanie.

 

Tylko posmak łuskowy, zbożowy. Nie wiem jak to nazwać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2021 o 16:12, Romcio napisał:

To że może nie przeczytałeś ze zrozumieniem ;)

 

Sa ludzie którzy w sylewstra pracuja i nie mogą spożywać ?

jak sie dziurki przy wiadrze zatkały to albo za drobno ześrutowane albo za duże dziurki

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2021 o 15:27, anteks napisał:

Sa ludzie którzy w sylewstra pracuja i nie mogą spożywać ?

jak sie dziurki przy wiadrze zatkały to albo za drobno ześrutowane albo za duże dziurki

 

Cześć. Pewnie tak. I tak więcej tego wiadra nie będę używać.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.