Skocz do zawartości

Garnek warzelny HERMS OBS - Opinie?


dellos

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zastanawiam się nad zakupem garnka warzelnego. Wstępnie chciałem zrobić coś pod moją kuchnię gazową, ale znalazłem w jednym ze sklepów jak i na alledrogo, taki zestaw na bazie elektrycznych grzałek - Garnek warzelny HERMS OBS o pojemności 50l / grzałki 2x2000W.

 

Na zestawie naklejka "Owczar Brewing Systems". Cena wydaje się być naprawdę fajna i tu moje pytanie, czy ktoś z Was może miał okazję testować ten system? Jakieś opinie od strony jednogarnkowego rozwiązania do domu? Różnica ceny pomiędzy 35l a 50l nie jest tu specjalnie duża, więc może kupić od razu 50l i mieć zapas? Aktualnie bawię się z brewkitów ale chcę zacząć zabawę z zacieraniem.

 

Czy kupię za 350zł garnek ze stali nierdzewnej i doposażę, to wyjdzie chyba drożej niż ten system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, dellos napisał:

Jakieś opinie od strony jednogarnkowego rozwiązania do domu?

Herms to nie jest system jednogarnkowy, a trzy garnkowy. Ten garnek to jest HLT, czyli zbornik gorącej wody do systemu, który służy do regulacji temperatury zacieru i podgrzewania wody do wysładzania. System jednogarnkowy to BIAB i ta wężownica w środku będzie przeszkadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dellos napisał:

poszukam systemu BIAB

Tu nie ma co szukać. Zwykły garnek plus worek do zacierania i jedziesz, a takie rzeczy jak kran i termometr są opcjonalne. Bardzo fajny i prosty sposób na zacieranie i bardzo go polecam. Pamiętaj tylko, że do BIAB garnek musi być większy niż do tradycyjnych trzygarowych metod zacierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem o tym... chcę robić standardowo 20-25l więc garnek kupuję 35l z nierdzewki. Kranik fajna sprawa, ale garnek + kranik = 480zł a sam garnek za 300 kupię. Nie wiem, czy warto dokupić ganek z wbudowanym kranikiem i termometrem. Fakt, wygląda fajnie... ale te 180zł, mogę przeznaczyć np. na worek do zacierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, dellos napisał:

Fakt, wygląda fajnie...

Wygląd to jedno, a funkcjonalność to drugie. Ja mam kran i termometr w każdym garnku. Mam na sprzedaż garnek 36 litrów z wywierconymi otworami pod kran i termometr, ale te trzeba dokupić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dwa garnki, mam nadzieję, że nikt nie weźmie tego jako "reklamę"... teraz tylko, który wybrać:

 

http://winohobby.biz/pl/p/Garnek-stalowy-35L-z-pokrywa%2C-kranem-i-termometrem/2858

lub

https://piwoszarnia.pl/garnek-355-l-z-kranikiem-i-termometrem-obs-p-1355.html

 

Oba przygotowane pod filtr no i myślę, by do tego potem dorobić wysokie dno (drugie dno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, dellos napisał:

Znalazłem dwa garnki, mam nadzieję, że nikt nie weźmie tego jako "reklamę"... teraz tylko, który wybrać:

 

http://winohobby.biz/pl/p/Garnek-stalowy-35L-z-pokrywa%2C-kranem-i-termometrem/2858

lub

https://piwoszarnia.pl/garnek-355-l-z-kranikiem-i-termometrem-obs-p-1355.html

 

Oba przygotowane pod filtr no i myślę, by do tego potem dorobić wysokie dno (drugie dno).

Jeden i tak jest niedostępny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, dellos napisał:

O kurcze a właśnie o tym niedostępnym myślałem, bo jest wyższy... a wg. was wysokość ma znaczenie ??

Podobno długość ma znaczenie

ps ja bym wolał niski a szeroki

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.