Skocz do zawartości

Tani plan na pojemnik fermentacyjny stożkowy


Koora

Rekomendowane odpowiedzi

Długo szukałem czegoś o podobnej buddowie w akceptowalnej cenie i by przy małym nakładzie zrobić coś z tego.

Może ktoś skorzysta narazie ledwie wiadro mieszczę.

https://www.lewmik.pl/poidlo-automatyczne-dla-drobiu-kur---30-litrow.html?gclid=EAIaIQobChMIiOeM-pT07QIVI-LmCh0VCQvHEAQYBSABEgIzYvD_BwE

 

https://www.fermo.pl/produkt-1042-poidlo-z-zasobnikiem-30-litrow-dla-drobiu-na-nozkach-plastikowe.html

Edytowane przez Koora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Kolega ma doświadczenie w używaniu tych pojemników? Czy mógłbyś więc rozwinąć swoją lakoniczna wypowiedź? Jaka grubość ścianki? Co się zużywa w nim już po pierwszym użyciu? Jak sobie poradziłeś z uszczelnieniem dolnego wypływu?

Edytowane przez Kaniutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kaniutek napisał:

O! Kolega ma doświadczenie w używaniu tych pomników? Czy mógłbyś więc rozwinąć swoją lakoniczna wypowiedź? Jaka grubość ścianki? Co się zużywa w nim już po pierwszym użyciu? Jak sobie poradziłeś z uszczelnieniem dolnego wypływu?

 To pytanie kierujesz do mnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru lat używam stożkowe  fermentory  to co kolega przedstawił nie ma dopuszczenia to kontaktu z żywnością ani z alkoholem jak sobie wyobrażasz odbiór gęstwy drożdżowej.Otwór wlewowy ma średnicę 5 cm ciężko nawet go będzie umyć. lepiej dołożyć trochę kasy niż wydawać pieniądze na takie coś lub pozostać przy tradycyjnych wiadrach.

WP_20180427_20_44_35_Pro.jpg

WP_20201212_13_46_41_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jac007 napisał:

  to co kolega przedstawił nie ma dopuszczenia to kontaktu z żywnością ani z alkoholem

Naprawdę? Jest to gdzieś napisane?

 

Ja nie wiem, czy to sie da czy nie da używac. Napisałeś, że się nie da. Pomyślałem, że masz z nimi doświadczenie empiryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jac007 napisał:

 lepiej dołożyć trochę kasy niż wydawać pieniądze na takie coś lub pozostać przy tradycyjnych wiadrach.

 

cyt: "sądy kategoryczne niezwykle są dogodne"

Udowodnij Twoje twierdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jac007 napisał:

 

Kup sobie to poidło a sam się przekonasz.

 

Od 2008 roku fermentuję w wiadrach.

Przekonaj mnie ze moje piwa będą lepsze fermentowane w stożkach. Przecież sam napisałeś że lepiej zainwestować. Pytam co się polepszy, jakie są zdecydowane argumenty za?Pytam o to za, a Ty dajesz mi gówniana spławiającą odpowiedź bez żadnych argumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, yoshko napisał:

Chodzi o to że w tych pojemnikach co zaprezentowałeś gęstwa będzie zapychała dolny spust, więc nie będą się niczym różnic od wiader.

 

W których pojemnikach będzie zatykało dolny spust

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, bielok napisał:

Przekonaj mnie ze moje piwa będą lepsze fermentowane w stożkach. Przecież sam napisałeś że lepiej zainwestować. Pytam co się polepszy, jakie są zdecydowane argumenty za?Pytam o to za, a Ty dajesz mi gówniana spławiającą odpowiedź bez żadnych argumentów.

W którym momencie napisałem że piwo fermentowane w fermentorze stożkowym będzie lepsze niż fermentowane w wiadrze czytaj ze zrozumieniem a nie podawaj jakiś gównianych informacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bielok napisał:

Ty dajesz mi gówniana spławiającą odpowiedź

 

2 godziny temu, jac007 napisał:

a nie podawaj jakiś gównianych informacji 

To już koniec tego gównianego roku, postarajmy się jeszcze trzymać poziom...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma to. pewien sens jednak odbiór gestwy może być utrudniony. Gotowy klarstein ma. z tym problemy i trzeba przerabiać.

fermentator stozkowy ma ta zaletę ze można odebrać gestwe bez kontaktu tlenu i przejść na cichej. A także dodać chmiel.

niektóre pozwalają na fermentacje pod ciśnieniem o znacząco ją skraca jednocześnie podnosząc jakość.

Uważam że to na tą przeróbkę szkoda kasy.
szczególnie że mam takie do pojenia kur

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, lukaschels napisał:

ma to. pewien sens jednak odbiór gestwy może być utrudniony. Gotowy klarstein ma. z tym problemy i trzeba przerabiać.

fermentator stozkowy ma ta zaletę ze można odebrać gestwe bez kontaktu tlenu i przejść na cichej. A także dodać chmiel.

niektóre pozwalają na fermentacje pod ciśnieniem o znacząco ją skraca jednocześnie podnosząc jakość.

Uważam że to na tą przeróbkę szkoda kasy.
szczególnie że mam takie do pojenia kur

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

A ten chmiel to jak chcesz dodać w ciśnieniowym bez kontaktu z tlenem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.