Skocz do zawartości

długość fermentacji - piwo z brewkita


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich , mam pytanie , czy brzeczka z brewkita może stać dłużej niz tydzień(wyjeżdżam i akurat w dniu przypadającym na rozlew nie będzie mnie). I drugie pytanie , ile musi stać brzeczka z brewkita po przelaniu na cichą fermentacje . Byłbym wdzięczny za poradę.

 

 

 

 

Dori

Edit - zmiana tematu na bardziej adekwatny

Edytowane przez dori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 pytanie ta brzeczka z brewkita to jest po jakiejś fermentacji czy tylko rozpuściłeś i sobie stoi?.

2 pytanie na cichej może stać bez problemu 2 tygodnie.

A tak przy okazji to tyle jest o tym na forum, że wystarczy trochę poczytać. Można poczytać również degustując w międzyczsie własne piwko, a uwarzyłeś już 4 warki. JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 pytanie ta brzeczka z brewkita to jest po jakiejś fermentacji czy tylko rozpuściłeś i sobie stoi?.

2 pytanie na cichej może stać bez problemu 2 tygodnie.

A tak przy okazji to tyle jest o tym na forum, że wystarczy trochę poczytać. Można poczytać również degustując w międzyczsie własne piwko, a uwarzyłeś już 4 warki. JK

Rozpuściłem i postawiłem na burzliwą , po prostu chciałbym wiedzieć , czyjeśli potrzymam np. 10 dni to czy mu się nic nie stanie.

Warki 4 uwarzyłem , ale dopiero z pierwszej popijam(Lager z brewkita John Bull z cukrem do fermentacji i refermentacji),reszta leżakuje. A w zasadzie ta czwarta warka to ta o którą pytam ,zaznaczyłem bo zawsze zaznaczam po nastawieniu , żeby nie zapomnieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przetrzymasz piwo na burzliwej 10 dni to raczej nic się nie stanie. Ja czasami przetrzymuję piwo na burzliwej nawet 14 dni i piwo wychodzi dobre. Jest jednak zagrożenie, że piwo może nabrać posmaku drożdżowego.

Wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem będzie przelanie piwa na cichą po 5-6 dniach burzliwej - jeśli tylko masz taką możliwość. Piwko ewentualnie dofermentuje na cichej, choć zapewne fermentacja już zakończyła się. Na cichej możesz potrzymać piwko 1-3 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przetrzymasz piwo na burzliwej 10 dni to raczej nic się nie stanie. Ja czasami przetrzymuję piwo na burzliwej nawet 14 dni i piwo wychodzi dobre. Jest jednak zagrożenie, że piwo może nabrać posmaku drożdżowego.

Wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem będzie przelanie piwa na cichą po 5-6 dniach burzliwej - jeśli tylko masz taką możliwość. Piwko ewentualnie dofermentuje na cichej, choć zapewne fermentacja już zakończyła się. Na cichej możesz potrzymać piwko 1-3 tygodni.

Dziękuje , w takim razie przelewam w piatek na cichą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.