Jump to content
Sign in to follow this  
Gregorio_Cortez

długość fermentacji - piwo z brewkita

Recommended Posts

Witam wszystkich , mam pytanie , czy brzeczka z brewkita może stać dłużej niz tydzień(wyjeżdżam i akurat w dniu przypadającym na rozlew nie będzie mnie). I drugie pytanie , ile musi stać brzeczka z brewkita po przelaniu na cichą fermentacje . Byłbym wdzięczny za poradę.

Dori

Edit - zmiana tematu na bardziej adekwatny

Edited by dori

1 pytanie ta brzeczka z brewkita to jest po jakiejś fermentacji czy tylko rozpuściłeś i sobie stoi?.

2 pytanie na cichej może stać bez problemu 2 tygodnie.

A tak przy okazji to tyle jest o tym na forum, że wystarczy trochę poczytać. Można poczytać również degustując w międzyczsie własne piwko, a uwarzyłeś już 4 warki. JK

ja ostatnio przetrzymałem 5 tygodni. ale to był lager, więc burzliwa trwała 2 tygodnie.

1 pytanie ta brzeczka z brewkita to jest po jakiejś fermentacji czy tylko rozpuściłeś i sobie stoi?.

A tak przy okazji to tyle jest o tym na forum, że wystarczy trochę poczytać. Można poczytać również degustując w międzyczsie własne piwko, a uwarzyłeś już 4 warki. JK

Rozpuściłem i postawiłem na burzliwą , po prostu chciałbym wiedzieć , czyjeśli potrzymam np. 10 dni to czy mu się nic nie stanie.

Warki 4 uwarzyłem , ale dopiero z pierwszej popijam(Lager z brewkita John Bull z cukrem do fermentacji i refermentacji),reszta leżakuje. A w zasadzie ta czwarta warka to ta o którą pytam ,zaznaczyłem bo zawsze zaznaczam po nastawieniu , żeby nie zapomnieć

Jeśli przetrzymasz piwo na burzliwej 10 dni to raczej nic się nie stanie. Ja czasami przetrzymuję piwo na burzliwej nawet 14 dni i piwo wychodzi dobre. Jest jednak zagrożenie, że piwo może nabrać posmaku drożdżowego.

Wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem będzie przelanie piwa na cichą po 5-6 dniach burzliwej - jeśli tylko masz taką możliwość. Piwko ewentualnie dofermentuje na cichej, choć zapewne fermentacja już zakończyła się. Na cichej możesz potrzymać piwko 1-3 tygodni.

Jeśli przetrzymasz piwo na burzliwej 10 dni to raczej nic się nie stanie. Ja czasami przetrzymuję piwo na burzliwej nawet 14 dni i piwo wychodzi dobre. Jest jednak zagrożenie, że piwo może nabrać posmaku drożdżowego.

Wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem będzie przelanie piwa na cichą po 5-6 dniach burzliwej - jeśli tylko masz taką możliwość. Piwko ewentualnie dofermentuje na cichej, choć zapewne fermentacja już zakończyła się. Na cichej możesz potrzymać piwko 1-3 tygodni.

Dziękuje , w takim razie przelewam w piatek na cichą