Skocz do zawartości

Prośba o ocenę ilości zadanego surowca do refermentacji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Jak bardzo mogę się spodziewać granatów w swoim pomieszczeniu gospodarczym?

Pacjent

Piwo z brewkit Pale ale 

Blg końcowe 1,5

Temperatura rozlewu ok 22°C 

 

Podejrzewam za dużą ilość zadanego surowca do refermentacji.. 

Dodałem mniej więcej ok 1 płaską łyżeczkę cukru białego na 0,5L piwa... Budować już bunkier i czekać na fajerwerki? Jest duże prawdopodobieństwo granatów czy jest to całkiem znośna ilość cukru?

 

Pozdrawiam!

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Andrzej Kar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granaty raczej występują właśnie przy niedostatecznym odfermentowaniu lub infekcji, 4g/l nie jest ilością niezwykłą.

Przy okazji - wygodniej jest dodawać rozpuszczony surowiec w postaci syropu, bądź do wiadra, bądź do butelek. Łatwiej odmierzyć, trudniej rozsypać :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, x1d napisał:

4g/l nie jest ilością niezwykłą.

Kolega użył jednej łyżeczki cukru na jedną butelkę 0,5l, wychodzi 8g/l to już sporo. Jak faktycznie dofermentowało i nic się obcego nie przypałętało to butelki powinny wytrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, x1d napisał:

4g/l nie jest ilością niezwykłą

Niestety 4g na 0,5L, a co do syropu to przy kolejnych warkach na pewno będę korzystał z tego sposobu. 

 

11 minut temu, Mibor napisał:

Jak faktycznie dofermentowało i nic się obcego nie przypałętało to butelki powinny wytrzymać.

Liczę na to, że wytrzymają choć warunki są niezbyt sprzyjające.. Sama refermentacja będzie w 22°C i jest to całkiem okej, ale już z leżakowaniem będzie problem, bo najniższą temp. jaką jestem w stanie uzyskać to 20°C.

Także hełm na głowę i czekamy ?️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

24 minuty temu, Robert87 napisał:

Zawsze po 3 dniach spróbować możesz zrobić tak:
Położyć monetę 1zl na kapslu na butelce, otwieraczem delikatnie podważyć kapsel i upuścić CO2. Zdjąć monetę i ponownie zakapslować

Wysłane z mojego Ektra przy użyciu Tapatalka
 

A może warto poczekać tydzień na refermentacji i dopiero wtedy sprawdzić jak wygląda nagazowanie i czy trzeba upuszczać CO2?  

3 dni to nie za krótko?

 

Czy już z góry zakładamy, że będzie pobojowisko i rozpoczynamy w 3 dniu upuszczanie CO2? 

Edytowane przez Andrzej Kar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 minut temu, Robert87 napisał:

Refermentacja zaczyna się od razu, np jak refermentuje pszeniczne i daje 4,5g cukru na litr, to po 3 dniach mam już nieźle nagazowanego weizena, którego można spijać. Po tygodniu jest już bardzo wysycone.

Wysłane z mojego Ektra przy użyciu Tapatalka
 

To jak ty dajesz 4,5g/L i jest po 3 dniach nieźle nagazowane, to moje 8g/L zrobi jakąś masakrę

 

Człowiek uczy się na błędach i to jest idealny tego przykład.

Druga warka będzie o niebo lepsza w takim razie, a przynajmniej o niebo lepiej nagazowana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie ?️

Szkoda, że wyjeżdżam na dniach na kilka dni. Jutro będzie 3 dzień to sprawdzę wstępne nagazowanie i na tej podstawie postaram się stwierdzić w jak bardzo kiepskiej sytuacji jestem. 

Przy tak konkretnej ilości cukru do refermentacji kiedy mogę przystąpić do ewentualnego leżakowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie
Szkoda, że wyjeżdżam na dniach na kilka dni. Jutro będzie 3 dzień to sprawdzę wstępne nagazowanie i na tej podstawie postaram się stwierdzić w jak bardzo kiepskiej sytuacji jestem. 
Przy tak konkretnej ilości cukru do refermentacji kiedy mogę przystąpić do ewentualnego leżakowania?
Połóż się na leżaku i czekaj

Wysłane z mojego Ektra przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mibor napisał:

Kolega użył jednej łyżeczki cukru na jedną butelkę 0,5l, wychodzi 8g/l to już sporo. Jak faktycznie dofermentowało i nic się obcego nie przypałętało to butelki powinny wytrzymać.

Wychodzi wg kalkulatora 2,8, jak zresztą ktoś pisał wyżej, więc nie ma tragedii.

Zawsze przy niepewności warto osłonić czymś butelki, no i trzymać w chłodzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, x1d napisał:

Wychodzi wg kalkulatora 2,8, jak zresztą ktoś pisał wyżej, więc nie ma tragedii.

Zawsze przy niepewności warto osłonić czymś butelki, no i trzymać w chłodzie.

 

Dokładnie tak zrobiłem, przykryłem z góry i zabezpieczyłem z każdej strony aby zminimalizować starty ewentualnych wybuchów, a z temp. jest problem, bo najniższą jaką mogę zapewnić to 20°C niestety 

 

37 minut temu, sobieslaw napisał:

Ja w rekordowej warce dawałem 6g glukozy na 0,5l do wita. Był jeden granat, ale to przypadek chyba, bo denko poszło po 3 dniach. Jedną butelkę otworzyłem po 7 miesiącach i był szampan, ale bez granatów. Reszta butelek ok.

Liczę na to, że będę miał tyle szczęścia co ty, a tobie gratuluję udanej warki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.