Skocz do zawartości

Posmak Drożdzy !


KiLL4r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie!

 

Właśnie przywiozłem swoje pierwsze uwarzone piwo Pale Ale do rodziny i wszyscy stwierdziliśmy że w sumie jest dobrze nagazowane i smakuje jak piwo jednak jest szczególnie wyczuwalny smak drożdży. Piwo leżakuje dopiero 1 tydzień ( wiem że to mało, gdyż czytałem że najlepszą kondycje uzyskuje po ok. 3 miesiącach ) ale pokusa była zbyt silna aby się nie pochwalić :D. A więc im dłużej piwo poleży tym mogę się spodziewać lepszego smaku a w szczególności braku posmaku drożdży ? Pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy stwierdziliśmy że w sumie jest dobrze nagazowane i smakuje jak piwo jednak jest szczególnie wyczuwalny smak drożdży. Piwo leżakuje dopiero 1 tydzień

A co to za drożdże były? Z wyczuwaniem ich smaków różnie bywa, szczególnie u ludzi którzy do tej pory pili jedynie "prawdziwe" piwo czyli koncernowe standardy.

Ostatnio dałem znajomemu do pokosztowania dwa piwa, różne ale fermentowane tymi samymi drożdżami (S-33) i w jego ocenie jedno było dobre, w drugim czuł drożdże. Dodam, że piwa leżakowały podobną długość czasu i w tych samych temperaturach. Te dwa piwka to a'la Grodziskie i a'la Koelsch. Oczywiście drożdże czuł w grodziskim - jak dla mnie te drożdże to wędzonka.

 

Daj piwu czasu a na próbę włóż klika flaszek do lodówki i potrzymaj z tydzień i późnej oceń czy jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wena napisał - przejdzie mu z wiekiem, choć sporo zależy od drożdży. Po WB-06 wyrównało się po 6 tygodniach (akurat jak piwo się skończyło), po US-05 po 8, po T-58 nie czuć już po 4 tygodniach od rozlewu. Pewnie i temperatura dojrzewania ma też jakieś znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wiele osób opisujących piwa jako drożdżowe zapene mylą smaki. Jeśli chcemy poznać smak drożdżowego piwa, dodajmy troszkę drożdży piekarniczych (suchych piwowarskich troszkę szkoda :P ) do piwa przemysłowego i smakujmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czasem odnoszę wrażenie, że zwykli ludzie pijąc piwo domowe są w stanie powiedzieć "kwaśne" albo "wali drożdżem" i na tym kończą się ich odczucia smakowe, po prostu nie potrafią inaczej tego nazwać i wszystko wrzucają do jednego wora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam takich którzy są w stanie stwierdzić tylko, że jest gorzkie albo słodkie lub klarowne albo mętne, tego czy jest odpowiednio nagazowane już na przykład nie czują, no chyba, że całkowicie nie ma gazu :D Ale zazwyczaj kończy się na stwierdzeniu dobre/niedobre, choć tego drugiego jeszcze nie usłyszałem w stosunku do domowego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodzi o to że piwko wyszło bardzo smaczne według mnie a smak jak mi juz pisaliście będzie cały czas polepszał się. Jestem dopiero bardzo zielonym piwowarem i nawet nie wiem jakim kryterium oceniać smak Pale Ale, znam tylko smak piwa sklepowego oczywiscie Lagera. Jednak porównując piwo ze sklepu stwierdziłem wczoraj że jest ono CAŁKOWICIE GORSZE od mojego gdyż jest takie puste w smaku nie posiada "duszy" tak jak moje chociaż jest to dopiero moja pierwsza warka i dopiero zaczynam poznawać smaki piwa. Dziękuję Wam bardzo serdecznie za odpowiedzi i prosze o dalsze CENNE WSKAZÓWKI.

 

POZDRAWIAM :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czasem odnoszę wrażenie, że zwykli ludzie pijąc piwo domowe są w stanie powiedzieć "kwaśne" albo "wali drożdżem" i na tym kończą się ich odczucia smakowe, po prostu nie potrafią inaczej tego nazwać i wszystko wrzucają do jednego wora...

To raczej wynika z ich niewiedzy lub z poinformowania ich, że piwo zawiera drożdże :) Zwykli ludzie najczęściej czerpią swoją wiedzę z reklam. Gdy zapytasz zwykłego człowieka :) z czego jest zrobione piwo to usłyszysz: woda i chmiel. Teraz Warka jest tak reklamowana :) W Poznaniu przed starym browarem rośnie chmiel obok napis Warka. No to kojarzą sobie że piwo jest z chmielu :beer:

To samo będzie jak padnie pytanie jaki rodzaj piwa piją :) Odpowiedzą, że Żywca, Lecha itd.

 

Ja przy częstowaniu określonym piwem zwracam pijącym na jakie aromaty i smaki mają zwrócić uwagę, pomijam obecność drożdży. :lol: Jak nie będą wiedzieli, że tam są drożdże to pewnie ich nie wyczują, bo się nie skupią na ich aromacie :)

Edytowane przez Franekkkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.