Skocz do zawartości

Grodziski Porter


BrowarPAPI

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ma ktoś sprawdzoną recepturę na Grodziski Porter? O dziwo na forum nie znalazłem tematu poświęconego temu stylowi piwa. Swego czasu bardzo smakował mi Porter z Grodziska i chętnie bym spróbował go zrobić w domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, nike21 napisał:

Właśnie widziałem ten zestaw. Może jednak ktoś z forumowiczów ułożył swoją recepturę? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie od Dori jest jej interpretacja, a wg opisu na butelce nie jest jednoznacznie napisane jakie ciemne słody zostały użyte. W dodatku w oryginale jest inny chmiel również, choć pewnie jego smaku i zapachu raczej tam za bardzo czuć nie będzie. Można spróbować coś pokombinować.

 

image.png.4166a76020e9e31d5709aacef76a10f5.pngimage.png.ad3f8ab923a54d94929e3e055020cec6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, buber napisał:

Ale już jest ułożona, to po co ktoś miał układać?

Idąc tym tropem rozumowania, każdy styl piwa miałby jedną niepodważalną recepturę.. Myślę, że chyba jednak można coś pokombinować. Niedługo postaram się wrzucić swoją interpretację z dostępnych w magazynie słodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, BrowarPAPI napisał:

Idąc tym tropem rozumowania, każdy styl piwa miałby jedną niepodważalną recepturę.. Myślę, że chyba jednak można coś pokombinować. Niedługo postaram się wrzucić swoją interpretację z dostępnych w magazynie słodów.

W przypadku stylów są przecież receptury kanoniczne, wzorcowe, optymalne. W wypadku klonowania piw, sprawa ma się jeszcze inaczej: cel jest określony dokładniej niż w przypadku stylu. Jasne można samemu szukać podobieństw ale skoro masz już jakiś punkt zaczepienia, łatwiej wyjść od niego i potem modyfikować.

Chyba, że Grodziski porter to nie jest to piwo z grodziska ;)

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, zasada napisał:

W przypadku stylów są przecież receptury kanoniczne, wzorcowe, optymalne. W wypadku klonowania piw, sprawa ma się jeszcze inaczej: cel jest określony dokładniej niż w przypadku stylu. Jasne można samemu szukać podobieństw ale skoro masz już jakiś punkt zaczepienia, łatwiej wyjść od niego i potem modyfikować.

Chyba, że Grodziski porter to nie jest to piwo z grodziska ;)

Ok, rozumiem, nie podważam kanonicznych receptur na poszczególne piwa ? Dla mnie piwowarstwo domowe to hobby i nie staram się sklonować idealnie tego samego piwa, gdyż wiem że to się i tak nie uda. Będę zadowolony z podobnego efektu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BrowarPAPI napisał:

nie staram się sklonować idealnie tego samego piwa, gdyż wiem że to się i tak nie uda. Będę zadowolony z podobnego efektu

Jasne, tylko że kombinując i oddalając się od kanonicznej receptury jeszcze bardziej oddalasz się od oczekiwanego finalnego efektu. Spróbuj sprawdzonej receptury, jesli finalny efekt będzie mało zadowalający to, a) szukaj błędów w  wykonaniu, b) kombinuj. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.