Skocz do zawartości

końcówki słodów - pomysł na piwo


redshoes

Rekomendowane odpowiedzi

Zostały mi końcówki słodów, które powoli wychodzą z terminów przydatności:

- wiedeński - 3,1 kg

- pilzneński - 0,8 kg

- carapils - 0,5 kg

- karmelowy ciemny - 0,5 kg

do tego chmiel lubelski szyszka z ubiegłorocznego zbioru i drożdże Safale S-04

Pytanie - co z takim zestawem zrobić, ewentualnie o co uzupełnić, tak aby uwarzyc z tego piwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrzucisz wszystko to będzie przyciemniane fajne piwo. Jak chcesz jaśniejsze bez posmaków karmelowych to nie dawaj karmelowego ciemnego. Zacieranie 62°C - 30 minut i 72°C - 30minut.

Chmiel lubelski 40g na 60 min. gotowania - dla goryczki i 30g dla aromaru na 15 mnut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :P

 

Wena przy karmelu ciemnym w ilości 0,5 kg to piwo będzie bardzo ciemne a nie przyciemniane. Moim zdaniem powinieneś zmniejszyć ilośc słodów karmelowych do 0,5 kg (po 250g) i będzie dobrze :D

 

Jakie masz drożdże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dodał wszystkie słody, oprócz karmelowego ciemnego. Tutaj bym zmniejszył ilość do 100-150g.

Chmielenie średnia goryczka (tak z max 30 IBU) i średnie nachmielenie na smak (30g na ostatnie 5 minut gotowania). Fermentacja w okolicach 18 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAKARON za mądrze piszesz. Kolega napisał wyraźnie, że ma chmiel lubelski w szyszkach. Więc napisz ile ma go dodać, aby było dobrze. Ja już swoje napisałem.

Bym napisał, jeśli bym wiedział ile mogą mieć alfa kwasów. Na oko tak z 25-30g ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już wszystko jasne tzn. ciemne ... piwo, zmniejszę o połowę karmelowy resztę do gara dumnie zwanego kadzią i dalej wiadomo. Zapomniałem o bardzo ważnym składniku liczącym się od początku a nawet jeszcze zanim się zacznie warzyć - mianowicie chodzi o czas, którego wciąż brakuje ale może w najbliższą niedzielą się uda. Dzięki za rady i oczywiście podzielę się efektami , przynajmniej tymi opisowymi na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i poszło, jednak wrzuciłem wszystko do gara, zacieranie 30 min. - 63 st. 30 min. - 68 st. i podgrzanie do 78 przed filtracją, chmielenie też na lenia - 50g szyszek lubelskiego na 60 min. , schłodzone do 18 stopni i dziś rano zadane S-04, Blg 11*. Tak na smak to brzeczka ekstra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i mam problem, dodałem S-04 w postaci gęstwy drożdżowej z poprzedniej warki, przechowywane były w lodówie od czerwca czyli niespełna trzy miesiące, mija trzy dni od zadania i nic - brak fermentacji. W ostatecznosci mam jeszcze gestwę US-05 i zastanawiam sie czy je dodać czy jeszcze czekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie zakładając nowego wątku proszę o poradę co uwarzyć, bowiem zostały mi duże ilości słodu pilzneńskiego (ok. 30 kg) oraz ok. 5 kg carahell'a. Zostało też po kilogramie lubelskiego i marynki. W lodówce mam drożdże do pilsa, ale to nie problem mogę szybko dokupić każdy rodzaj. Jeśli ma wyjść jakaś strychnina, to proszę bez improwizacji, bowiem jestem zdania, że lepiej dokupić słody i chmiele i zrobić sprawdzone piwo zamiast radosnej twórczości. A może jednak się mylę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zostały mi duże ilości słodu pilzneńskiego (ok. 30 kg) oraz ok. 5 kg carahell'a. Zostało też po kilogramie lubelskiego i marynki. W lodówce mam drożdże do pilsa,

Zareklamuję pilsa anteksa. Masz akurat wszystko co jest potrzebne do tego piwa. :smilies:

Edytowane przez Stasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

w temacie: po degustacji muszę przyznać racje bielokowi - 0,5 kg karmelowego to zbyt wiele, poza tym długi czas przestoju brzeczki też zrobił swoje, podsumowując - piwo jest jak najbardziej do spożycia, może troszkę za duża piana (skutek zbyt drobnego śrutowania) i spora goryczka palonego słodu. Z pewnoscią nie da się nim poczęstować niezorientowanych i poczatkujących piwowarów ale ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.