Skocz do zawartości

Aerator w przepływie


smola

Rekomendowane odpowiedzi

Używa ktoś może takiego aeratora w przepływie link ? Jest tam kamień z nierdzewki 2 mikrony, do którego mógłbym podłączyć butlę  z tlenem i brzeczkę natlenić po chłodzeniu, w trakcie tankowania fermentora. Zda to egzamin, czy odpuścić natlenianie w domowych warunkach?

aerator.JPG.d7bc44f25eb1afbd4a1e2dd8353b822e.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Robert87 napisał:

Tlenem lepiej nie natleniac, bo to niebezpieczne.

Rozwiń myśl? Przy przepływie 1 - 2 litrów na minutę i objętości około 50l brzeczki, nie wiem czemu ludzie tak się boją, zachować wszystkie zasady bhp i nic groźnego się nie wydaży.

@anteks o takim patencie właśnie myślę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Robert87 napisał:

Tlen może wybuchnąć, wiesz o tym? Spotka po drodze trochę tłuszczu i samozapłon masz gotowy

Wysłane z mojego Ektra przy użyciu Tapatalka
 

Browary rzemieślnicze w ten sposób natleniają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, przecież wiele razy podajemy tlen 100% podczas tlenoterapii biernej poszkodowanym w czasie prowadzonych działań. Odłączamy tlen  tylko w momencie użycia AED do defibrylacji. A te działania prowadzimy w warunkach zastanych.

Z ciekawości zamówię i porównam przebieg fermentacji po takim natlenieniu. Obecnie napowietrzam mikserem około 10 minut.

Edytowane przez smola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, ale taki nebulizator nie da 100% tlenu, a chcę sprawdzić jak będą pracowały drożdże po natlenieniu brzeczki.

 

edit: koszt tego aeratora niewielki, a dostęp do tlenu mam.

Edytowane przez smola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilkunastu warek (20-25) natleniam warkę, co prawda nie w przepływie tylko wkładając wąż z kamieniem na końcu od góry wiadra. Używam butli jak w załączeniu plus do tego reduktor, i wspomniany kamień i przepływomierz od chinoli. Na początku, zgodnie z tym co mówił Jamil oraz Palmer, ustawiałem przepływ 1l/1min i natleniałem ok 60s-90s, max 2 minuty w przypadku mocniejszych piw/dolnej fermentacji. Jakiś czas temu kumpel który też tak natlenia wyczaił, bodajże na forum LODO (lowoxygenbrewing) że do natleniania wystarczy "barely breaking sufrace" - co w naszym przypadku sprowadziło się do przepływu na poziomie 0,2l/1min i też jakieś 60-90s dla standardowych 12* lub nawet do 4min w przypadku mocniejszych lagerow). 

Mocniejszych lagerow ostatnio nie robiłem jeszcze, ale 12* przy powyższym ustawieniu drozdze startują w przedziale 12-24h. 

A co do przepływu - z tego co kojarze to chyba @PiwoLab kiedyś wrzucił do swoich plików albo Excela albo zrzut z ekranu w którym pokazywał, że w przypadku natleniania w przepływie powinno stosować się jeszcze mniejsze ilości tlenu - musiałbyś rzucić okiem czy w jego galerii nie znajdziesz czegoś na ten temat. 

Screenshot_Allegro_20201214-070325.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
6 godzin temu, Marek_M napisał:

Gdzie można dostać reduktor do takiej butli tlenowej ? Chwilę poszukałem i wyszukuje mi zestawy do lutowania twardego a chciałbym sam reduktor.

Hej, wysyłałem Ci link do oferty z której kiedyś też kupowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio czytałem o napowietrzaniu w książce Palmera. Podając tlen z butli łatwo brzeczkę przetlenić o czym wspominał wyżej @WiHuRa.

Wg zapisu w w/w książce wystarczy 10-15 min napowietrzania powietrzem atmosferycznym żeby osiągnąć natlenienie na wystarczającym poziomie. Wg książki natlenienie powinno wynosić 8-12 ppm, a natleniając powietrzem nie przetlenisz powyżej 10 ppm.

Nebulizator akurat posiadam więc mógłbym go użyć. Muszę dokupić kamień i filtr strzykawkowy HEPA. Ktoś może używał takiego filtra? Niby są one jedno razowe ale może można je jakoś zdezynfekować i użyć ponownie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.12.2020 o 10:01, Atebo napisał:

U mnie kiedyś tak to wyglądało:  W obwodzie przed fermentorem włączyłem pompkę inhalatora. Długość węża 4m. Startowało wszystko już po 5 minutach.

 

Mogę spytać co to za filtr przed wymiennikiem? Sam robiłeś czy kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.