Skocz do zawartości

sok w piwsku


BROamator

Rekomendowane odpowiedzi

mam wiadro piwa po cichej fermentacji i chciałem zlać do butelek, piwo lekko cytrusowe od chmielu i zastanawiam sie czy moge dolać soku pomarańczowego zamiast części cukru do refermentacji, czy to przerobi jak zwykły cukier ? czy ten cukier z soku jest niefermentowalny ? i czy wogole opłaca sie smakowo coś takiego robić bo pewnie ktoś próbował ? pewnie juz był podobny temat ale nie moge znaleść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cukier z soku jest fermentowalny, w składzie na opakowaniu jest ilość cukru/węglowodanów. Kiedyś dodałem ok 15-20% soku 100% pomarańczy do kwasa, ale dodawałem na cichą fermentację i pozwalałem przefermentować ten cukier i dopiero butelkowałem. Wyszło nawet ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Odkopię temat. Piję właśnie cienkie piwko na lato - nastaw miał jakieś 6blg. Na te upały jest dobre - można wypić butelkę z gwinta ;)

i nie szumi w głowie. Minimalnie tylko czuć alkohol. Wyczuwam, że dodatek soku pomarańczowego, czy grapefruitowego poprawił by

smak piwa. Nie chodzi o dodatek cukru (słodyczy) tylko aromat i smak cytrusów. 

I tu pytanko - jak dodam trochę soku na wtórną to jak wiadomo przefermentuje się cukier zawarty w soku, ale czy sam

smak cytrusów będzie nadal wyczuwalny?

 

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chciałem napisać, że szanuję autora wątku za napisanie "piwsko" i "piwo", a nie to wszechobecne "piwko" i tematy typu "Piwko nie fermentuje", "Jakie piwko 25 blg", "Pleśń w piwku" ;)

 

No chyba że mowa o piwku 6 blg jak wyżej - co do pytania, to w takiej sytuacji chyba więcej by dał dodatek skórki (tzn. tylko tej zewnętrznej, zestu), ale sok też swoje zrobi przy takim lekkim piwie.

Edytowane przez Łachim
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.