Skocz do zawartości

Kwaśny cydr


TomaszC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam fachowców.

 

Trzeci już rok z rzędu produkuję cydr z soku z renet. Wychodzi wyjątkowo dobry, ale ma jedną wadę. Jest kwaśny - tak jak kwaśne są jabłka. Po otworzeniu butelki jak dodam trochę syropu ( woda z cukrem ) to jest rewelacja. 

Generalnie robię to tak - wyciskam sok z jabłek dodaję  pożywki i drożdży. Fermentuje tydzień / zlewam na dwa tyg. do butli  na cichą a później do butelek. Oczywiście dodaję ok łyżeczki cukru - dla bąbelków. 

Ktoś może podpowie co robię nie tak, że wychodzi mało słodki ( albo może nawet wcale nie słodki ) 

Gdzie i kiedy dodać cukier.

 

Liczą na Waszą pomoc i pozdrawiam

Tomek  - początkujący cydromaniak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich drożdży używasz? Kwaśność w cydrze pochodzi od kwasu jabłkowego, są drożdże, które potrafią go metabolizować, przez co odczuwalnie kwaśność jest niższa. Zobacz np te http://www.janlubera.pl/produkt/115,drozdze_lalvin_71b.html

Jeśli dalej będzie za kwaśny to dosładzanie jak wyżej kolega pisał ksylitolem, stevią czy innym słodzikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy rozlewaniu do butelek dodaje ksylitol. On ma zbliżoną słodkość do zwykłego cukru - więc łatwo odmierzyć, ile potrzeba. Zazwyczaj na 20 litrów cydru daję 0.25-0.5 kg ksylitolu. Ale wiem, że niektórzy słodzą np. stevią.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A czy te słodziki nie dają posmaku czegoś sztucznego?  W Coli light czuć wyraźnie  sztuczność. 

Przy rozlewaniu cydru do kieliszków  ?  dodawałem ok 4 łyżeczek cukru na litr, więc dość sporo. ( wcale nie dlatego, że ma być bardzo słodki ) CZy 0,5 kg na 20 litrów nie będzie za mao?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A czy te słodziki nie dają posmaku czegoś sztucznego?  W Coli light czuć wyraźnie  sztuczność. 
Przy rozlewaniu cydru do kieliszków    dodawałem ok 4 łyżeczek cukru na litr, więc dość sporo. ( wcale nie dlatego, że ma być bardzo słodki ) CZy 0,5 kg na 20 litrów nie będzie za mao?
Jak najbardziej, te pół kilo może być za mało, to zależy od Twojego gustu. Ja zostawiam cydr co najmniej na pół roku, wtedy on nieco łagodnieje w smaku. Najlepiej sam spróbuj posłodzić różnymi słodzikami i oceń, czy któryś Ci podszedł bardziej niż inne.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Podziwiam siłę woli. Naprawdę   
 
czy te słodziki ( cokolwiek bym nie wybrał )  to zmieszać w butli przed rozlaniem do butelek? Bo przy rozlewaniu dodajemy cukier.
Ad siła woli: wkładam skrzynki do hydroforni na działce i w miesiącach zimowych po prostu nie mam do niech dostępu

A co do mieszania: kiedy przygotowuję syrop cukrowy do nagazowania, po prostu dodaję też ksylitol.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cydra już powoli popijam. Wpadłem na pomysł, ze leżakować musi w ciepłym, żeby jeszcze delikatnie fermentował i wyprodukował bąbelki. ( to pewnie ABC, ale poprzednie, które robiłem od razu lądowały w zimnym garażu i bąbelków nie wyprodukowały )
Po 4 tygodniach po odkręceniu gaz uchodzi, a po rozlaniu się pięknie pieni. bąbelków w kieliszku nie widać, więc wnioskuję, że jeszcze nie należy przenosić tego w chłodne miejsce. 

Poza tym zrobiłem część z dodatkiem sorbitolu, ale osobiście smak mi nie odpowiada ( czuć sztuczny smak ). Przed podaniem robię syrop cukrowy i dolewam cydra. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.