Skocz do zawartości

Rozcieńczanie gotowego piwa wodą


grzesiuu

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was spotkał się z rozcieńczaniem piwa wodą. Wiadomo dawniej podobno dolewali do beczek wodę aby litrażu nadrobić. A teraz takie upały przydało by się dużo płynów pić a ta woda taka bez smaku.. I tak wpadłem na pomysł żeby tak sobie np. Koźlaka rozcieńczyć wodą i zrobić go takim napojem piwnym na upalne dni. Dokładniej mi chodzi alby zmniejszyć % żeby więcej można było wypić. Dodatkowo mam pytanie czy kupażowanie piw domowych ma sens i czy ktoś je miesza z was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kiedy Ty chcesz tej wody dodać? Przed rozlewem, po rozlewie?

 

Tak naprawdę HGB stosuje się, żeby zwiększyć wydajność. W innym wypadku nie ma to uzasadnienia. A już rozcieńczanie Koźlaka, to raczej słaby pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej ale już dawno je wypiłem. I tak się zastanawiam że może i to ma jakiś sens ale czy użyć gazowanej czy nie? No rozcieńczyć w kuflu.

A nie, takie coś, to porażka. :lol:

 

Jeśli już to można zrobić rezane, czyli pół kufla mocnego ciemnego i pół kufla jasnego lekkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej ale już dawno je wypiłem. I tak się zastanawiam że może i to ma jakiś sens ale czy użyć gazowanej czy nie? No rozcieńczyć w kuflu.

A nie' date=' takie coś, to porażka. :lol:

 

Jeśli już to można zrobić [i']rezane[/i], czyli pół kufla mocnego ciemnego i pół kufla jasnego lekkiego.

Może i też pomysł takiego koźlaka zmieszać z tanimi ala piweczkami z promocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabians - dziwne te twoje pomysły. Jak chcesz mieć takiego sikacza z Biedronki to zrób. Prosty sposób - wlej koźlaka do wiadra dolej połowę wiadra wody i już masz czego pragniesz. Tylko się zastanawiam po co Ty warzysz domowe piwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luty, marzec, kwiecień warzyłem lekkie piwa na lato. Kwiecień, maj i początek czerwca mocne z myślą o jesieni i początku warzenia jesienno-zimowego. A dolewanie wody? Nie praktykowałem i wydaje się trochę poronione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabians ja nigdy nie rozcieńczałem gotowego piwa bo to chyba i poroniony pomysł, ale robię często na upały właśnie takie lekkie piwka 8-10 °Blg fajnie się to pije a w czapkę nie wali. A kupażuję piwa raczej z konieczności na przykład w przypadku przechmielenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba po prostu myśleć perspektywicznie i napełniać piwnicę zanim się wypróżni :lol: ja teraz mam koło 100 litrów na fermentacji i staram się utrzymywać ten poziom...

A no zapomniałem o staropolskim przysłowiu!

 

"apetyt rośnie w miarę jedzenia" :)

Czy to chodzi o Twój apetyt?

Bo w końcu Ty chcesz otrzymać ileś hl piwa z jednej małej warki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez juz jestem w potrzebie. Zostala moze jedna skrzynka piwa "do wypicia". Oprocz tego Dubbel i jakies ciezkie portery. Czas chyba zapelnic puste butelki. Niestety w najchlodniejszym pomieszczeniu mam teraz 22C, wiec musze chyba wystartowac od Saison'a lub innego Witbier'a. Mam nadzieje, ze lato sie juz konczy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez juz jestem w potrzebie. Zostala moze jedna skrzynka piwa "do wypicia". Oprocz tego Dubbel i jakies ciezkie portery. Czas chyba zapelnic puste butelki. Niestety w najchlodniejszym pomieszczeniu mam teraz 22C, wiec musze chyba wystartowac od Saison'a lub innego Witbier'a. Mam nadzieje, ze lato sie juz konczy

idealna temperatura na saisona on potrzebuje ciepła :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.