Skocz do zawartości

Wynalazki


zgoda

Rekomendowane odpowiedzi

Rzekomo do warzenia piwa. Proszę.

 

http://www.banzaj.pl/Maszyna-Piwosza-zestaw-do-samodzielnego-warzenia-piwa-w-domu-3410.html

 

Cytat który mnie rozłożył:

Do Maszyny Piwosza dodajesz Mieszankę Piwną, wodę i drożdże. Czekasz 7-10 dni, a po tym czasie delektujesz się wyjątkowym smakiem własnego piwka.

I jeszcze "przepis", od którego zrobiło mi się słabo.

 

http://www.tipy.pl/artykul_1939,jak-zrobic-piwo-domowe.html

 

Krok 9:

Do każdej butelki wsyp 2 łyżeczki cukru.

To jest przepis na domowe granaty.

Edytowane przez zgoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do każdej butelki wsyp 2 łyżeczki cukru.

To jest przepis na domowe granaty.

:lol:

 

Nie. Skrzynka granatów z zawleczkami nie jest groźna (chyba że na nogę upadnie).

To raczej jest przepis na miny pułapki z niestabilnym zapalnikiem. W sam raz dla piwnego terrorysty samobójcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najgorszym cud-przepisem jest ten

 

Jęczmień zamoczyć na kilka godzin w ciepłej wodzie do napęcznienia. Odlać i pozostawić w kamiennym garnku lub innym nie obitym emaliowanym naczyniu, przykrywając go kocem i ustawiając w ciepłym miejscu na około 14 dni aż do momentu, kiedy zacznie kiełkować. Kiełkujące ziarno wsypać do garnka, zalewając 8 litrami ciepłej wody i cukru, po czym zagotować. itd itd itd

Niestety z 3-4 maile w miesiącu dostaję, dlaczego to nie wyszło etc :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najgorszym cud-przepisem jest ten

 

Jęczmień zamoczyć na kilka godzin w ciepłej wodzie do napęcznienia. Odlać i pozostawić w kamiennym garnku lub innym nie obitym emaliowanym naczyniu, przykrywając go kocem i ustawiając w ciepłym miejscu na około 14 dni aż do momentu, kiedy zacznie kiełkować. Kiełkujące ziarno wsypać do garnka, zalewając 8 litrami ciepłej wody i cukru, po czym zagotować. itd itd itd

Niestety z 3-4 maile w miesiącu dostaję, dlaczego to nie wyszło etc :lol:

spotkałem się z takim przepisem w starej książce wg mnie jest to w miarę poprawny przepis na wyprodukowanie czegoś na wzór piwa. Bo tu jest opisane w kilku krokach słodowanie i zacieranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.