Skocz do zawartości

Pierwszy w życiu RIS


Xseviser

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, sly fox napisał:

@skybert, pusty w sensie bardziej wytrawny i nie tak złożony jak ris, taki skrót myślowy- sory mój błąd

a co do malin to myslisz że to dyskwalifikuje stylowośc risa ?może masz rację.

no to może tak: chciałbym żeby baza była w stylu + malinki ;]

a tak btw to browar stu mostów machnął żytniego riska z malinami...

Możesz dodać maliny, banana czy inny dodatek. Po prostu nie wyjdzie stylowy RIS tylko twój. Pamiętaj że piwo robisz dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, sly fox napisał:

@punix  warka 20 litrów i miałem na myśli 3 lub 4 paczki, może styknie

 

Nie styknie. Zrób wcześniej coś lekkiego, 10-12blg i dopiero na tej gęstwie mocne. Naprawdę szkoda kombinowania z zasypem, czy czasem leżakowania, jak nie ma się dobrej gęstwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@punixma to sens, ale chyba jestem za leniwy, znaczy w wiekszości używam sucharów i nigdy nie zlewam, tylko w kanał, i nowe...

wiec jak mam warzyć cos lekkiego tylko żeby podkręcić drożdze na risa i ewentualnie moge coś zjebać przy ogarnianiu tych drożdzaków, bo nigdy tego nie robiłem, to chyba wole 5-6 saszetek, nie odbierz tego żle, thx za porady. Może ta malina złamie tę końcową wysoką słodowość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sly fox napisał:

@punixma to sens, ale chyba jestem za leniwy, znaczy w wiekszości używam sucharów i nigdy nie zlewam, tylko w kanał, i nowe...

wiec jak mam warzyć cos lekkiego tylko żeby podkręcić drożdze na risa i ewentualnie moge coś zjebać przy ogarnianiu tych drożdzaków, bo nigdy tego nie robiłem, to chyba wole 5-6 saszetek, nie odbierz tego żle, thx za porady. Może ta malina złamie tę końcową wysoką słodowość.

 

 

Cóż, albo chcesz warzyć, albo chcesz warzyć dobrze, twój wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.