Skocz do zawartości

Pierwszy w życiu RIS


Xseviser

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Miesiąc temu nastawiłem pierwszego w życiu risa. Na start miał 32 blg. Po 3 tygodniach zrobiłem pomiar i pokazało mi 16blg. Tydzień później powtórzyłem pomiar i wygląda na to że fermentacja zatrzymała się na tych 16.

 

Zacierałem metodą double mash. 70min w temperaturze 68 stopni.

Z tego wszystkiego wyszło mi 16l  o gęstości 32blg. Drożdże to dwie paczki us-04. 

Czy istnieje szansa że jeszcze coś zejdzie?

Pozdrawiam

IMG_20201203_192402.jpg

Edytowane przez Xseviser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzysz spławikiem, czy refraktometrem, jeśli druga opcja, to czy przeliczyłeś wynik?

Drożdże S-04 czy US-05? Jakie temperatury zacierania i fermentacji? Jak napowietrzałeś brzeczkę?

 

 

Edytowane przez punix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drożdży dałeś za mało. Ze 4 paczki powinny pójść a najlepiej na gęstwie. 

Daj im teraz temp powyżej 20C. ale nie sądzę że to wiele pomoże. Nie wiem co w takiej sytuacji poradzić, może sypnąć trochę cukru prostego żeby je zachęcić do konsumpcji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, punix napisał:

Mierzysz spławikiem, czy refraktometrem, jeśli druga opcja, to czy przeliczyłeś wynik?

Drożdże S-04 czy US-05? Jakie temperatury zacierania i fermentacji? Jak napowietrzałeś brzeczkę?

 

 

Używam spławika. Drożdże to US-04. Zacierane było w 68 stopniach. A fermentacja w 18. A co do napowietrzania to piwo być ok bo w wiadrze przed zadaniem drożdży było około 10l piany.

Edytowane przez Xseviser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Xseviser napisał:

Używam spławika. Drożdże to US-04. Zacierane było w 68 stopniach. A fermentacja w 18. A co do napowietrzania to piwo być ok bo w wiadrze przed zadaniem drożdży było około 10l piany.

 

Nie ma takich ;) Są S-04 albo US-05, dlatego dopytuję. Napowietrzanie jednokrotne? I temperatura to temperatura fermentacji, czy otoczenia?

 

Ogólnie, na pewno było za mało drożdży. Z drugiej strony przeliczając brewnessem wychodzi ponad 11% alkoholu, więc możliwe, że są to już okolice wytrzymałości drożdży na alkohol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S-04 cały czas siedzi mi w głowie US. Jeśli chodzi o napowietrzanie to przelewam z wiadra do wiadra kilka razy. 18 stopni to temperatura fermentacji. Piwo samo w sobie jest genialne tylko mam wrażenie że brakuje mu alkoholu. Jeśli po prostu zostało na 15blg to pytanie czy jak dodam glukozy to uda się go nagazować?

Edytowane przez Xseviser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi powiedzieć na 100%. Wydaje mi się, że jeśli drożdże padły od nadmiaru alkoholu (a raczej nie sądzę, żeby wszystkie pozostałe cukry był niefermentowalne), to z nagazowaniem może być problem. Można by spróbować jeszcze dodać drożdży o większej tolerancji na alkohol, typu super high gravity albo ewentualnie jakieś winiarskie - nawet, jeśli nie dojedzą już nic z brzeczki, to przynajmniej nagazują piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślałem nad tym ale boję się że jednak te drożdże zjedzą wszystko i jedynie siarką mógł bym je dobić. Choć o ile dobrze się orientuje to drożdże winiarskie nie powinny zjeść cukier który powstał podczas zacierania. A co myślicie na temat dodania drożdży Fermentis Safbrew F-2. ? Nie przegazują  one piwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F-2 nie używałem, może ktoś inny się wypowie.

Winiarskie nie zejdą dużo niżej, na wszelki wypadek można dodać i po kilku dniach zmierzyć blg, jeśli nie spada, to cukrów prostych już nie było, a powinny pozwolić na nagazowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to już kwestia dyskusyjna. Jeśli drożdże padły, to cukier da tylko dodatkową, niepotrzebną słodycz, a piwo się nie nagazuje.

Natomiast jeśli dodasz jakichś "mocniejszych" drożdży, to, upewniając się, że nie dofermentowują, dodawałbym wyliczoną dawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Xseviser napisał:

A co myślicie na temat dodania drożdży Fermentis Safbrew F-2. ? Nie przegazują  one piwa?

Dodawanie innego szczepu niż ten którym fermentowałeś to proszenie się o kłopoty. 16 blg z 32 przy ponad 40% ciemnych i niesłodowanych to niezły wynik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W przyszłym tygodniu robię RIS-a, podobne parametry jak kolega Xseviser

30 blg, 2 zacierania, drożdze s 04, na początku wysokich krążków planowałem drugie natlenianie, liczyłem że to pomoże drożdzakom

niestety martwi mnie tak słabe odfermentowanie, myślicie że można cos z tym zrobic ?

myślałem o obniżeniu procentowej ilości ciemnych słodów poniżej 10 % jak myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz już gęstwę? Jeśli nie, to rozważ inne drożdże. Nawet US-05 powinny mieć wyższą tolerancję na alkohol.

Drugie napowietrzanie może pomóc, ale raczej w przeciągu 12h od zadania drożdży, a nie w momencie, gdy skończą już podział i zaczną fermentować.

Jeśli zmniejszysz ilość palonych słodów do poziomu poniżej 10%, będzie to zupełnie inne piwo - tu masz ponad 20%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, sly fox napisał:

W przyszłym tygodniu robię RIS-a, podobne parametry jak kolega Xseviser

30 blg, 2 zacierania, drożdze s 04, na początku wysokich krążków planowałem drugie natlenianie, liczyłem że to pomoże drożdzakom

niestety martwi mnie tak słabe odfermentowanie, myślicie że można cos z tym zrobic ?

myślałem o obniżeniu procentowej ilości ciemnych słodów poniżej 10 % jak myślicie ?

Po miesiącu zszedł mi do 14blg.

Jeśli chodzi o drożdże s 04 to nie miały żadnego problemu ze startem i fermentacją.

Dałem 2 paczki bez żadnego startera. Jeśli chodzi o słody palone to w moim przypadku zero popielniczki. Za to smak gorzkiej czekolady niesamowity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2020 o 19:38, Xseviser napisał:

Miesiąc temu nastawiłem pierwszego w życiu risa. Na start miał 32 blg. Po 3 tygodniach zrobiłem pomiar i pokazało mi 16blg. Tydzień później powtórzyłem pomiar i wygląda na to że fermentacja zatrzymała się na tych 16.

Drożdże to dwie paczki us-04. 

 

 

14 godzin temu, Xseviser napisał:

Jeśli chodzi o drożdże s 04 to nie miały żadnego problemu ze startem i fermentacją.

Dałem 2 paczki bez żadnego startera. 

Ze startem może nie miały ale z fermentacją już na pewno. 

Nie zalecałbym nikomu wsypanie dwóch paczek sucharów do brzeczki 32 plato.

 

15 godzin temu, sly fox napisał:

niestety martwi mnie tak słabe odfermentowanie, myślicie że można cos z tym zrobic ?

myślałem o obniżeniu procentowej ilości ciemnych słodów poniżej 10 % jak myślicie ?

Dobrać drożdże które przeżyją w środowisku takiego stężenia alkoholu. Od tego bym zaczął. 

Obniżenie ilości słodów ciemnych niewiele tutaj pomoże.

Wziąłbym po prostu szczep który wytrzyma 12+% alko i na gęstwie zabierał się za takiego risa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się coś w tym względzie zmieniło jeśli chodzi o drożdże piwowarskie (nie byłem w temacie jakiś czas) ale ja bym to dofermentował drożdżami winiarskimi lub gorzelniczymi np. bayanus'ami. Były też kiedyś dostępne w BA drożdże na wznowienie fermentacji.

 

BTW - do RIS'a to trzeba się dobrze przygotować. Przy takim stężeniu cukru i zadaniu nawet 2 opakowań suchych (bez uwodnienia pewnie lub porządnego startera) to podział nie był rewelacyjny. Te które przeżyły to już pewnie śpią od względnie dużego poziomu alkoholu.

 

Przy takiej gęstości  to jak @anatom mówi zdrowa świeża gęstwa (tak z 1-1,5 litra) lub starter minimum 3 litry.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trzeba na to spojrzeć z innej strony. Ja zrobiłem risa 32blg bo chciałem aby był słodki bez używania laktozy oraz bardzo czekoladowy. Po dodaniu drożdży gorzelniczych czy winnych uzyskasz tylko i wyłącznie duże stężenie alkoholu. Więc teraz pytanie do kolegi @sly fox co chce osiągnąć. Z 32blg do 14 daje 13%. A gorzelnicze potrafią do 18/20 dobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego punix, zarówno US-05 jaki i S 04 mają taką samą tolerancje na alko, przynajmniej tak pisze producent

niby jakies 9-11 %, czyli całkiem nieżle, jak wystartuje z 30 plato to powinny skończyć na około 10 plato, a jak pojadą do 13% alko to jeszcze lepiej

co do ilości drożdzy to chciałęm wrzucić 3/4 paczuszki bez uwadniania, myślicie że okej ?

dodatkowy tlen jak najbardziej po 8-12 h (czyli początek wysokich krążków- tak przynajmniej pisze Palmer :])

co do leżakowania to mam w planie trzymać to w temperaturze 0 stopni przez nawet 6 m-cy ?

jak myślicie ??

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym aby było w stylu, nie puste jak porter ale też nie ulep.

problemu nie ma poprostu w kiedy podjałem decyzję o robieniu risa zacząlem sie Zastanawiać i powątpiewać czy s04 /us05 poradzą

ale chyba powinno być oka

chciałem jeszcze dodać mrożone maliny, myślicie że kilka miesięcy na leżaku z malinami nie popsuje piwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sly fox napisał:

chciałbym aby było w stylu,

 

1 godzinę temu, sly fox napisał:

chciałem jeszcze dodać mrożone maliny

 

Albo jedno albo drugie. Jedno wyklucz drugie.

 

 

1 godzinę temu, sly fox napisał:

nie puste jak porter

hmm, porter jest pusty? Może jeszcze bałtycki? Jakiego pustego portera piłeś?  

 

Coś mi się wydaje że lektura opisu piwnych stylów by Ci się przydała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sly fox napisał:

Kolego punix, zarówno US-05 jaki i S 04 mają taką samą tolerancje na alko, przynajmniej tak pisze producent

niby jakies 9-11 %, czyli całkiem nieżle, jak wystartuje z 30 plato to powinny skończyć na około 10 plato, a jak pojadą do 13% alko to jeszcze lepiej

co do ilości drożdzy to chciałęm wrzucić 3/4 paczuszki bez uwadniania, myślicie że okej ?

dodatkowy tlen jak najbardziej po 8-12 h (czyli początek wysokich krążków- tak przynajmniej pisze Palmer :])

co do leżakowania to mam w planie trzymać to w temperaturze 0 stopni przez nawet 6 m-cy ?

jak myślicie ??

 

Tolerancja na alkohol to jedno (choć w praktyce wg mnie 05 i tak mają wyższą tolerancję), druga to zachowanie drożdży przy tak gęstej brzeczce.

Jeśli to warka 2l, to 3/4 paczki może wystarczy. Na kilkunastolitrwą warkę potrzebujesz jakichś 5-8 paczek, bądź kilkaset ml gęstwy w dobrej kondycji. Pomijając nawet kwestie ekonomiczne, gęstwa i tak jest zdecydowanie lepszą, żeby nie napisać - jedyną opcją do mocnego piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skybert, pusty w sensie bardziej wytrawny i nie tak złożony jak ris, taki skrót myślowy- sory mój błąd

a co do malin to myslisz że to dyskwalifikuje stylowośc risa ?może masz rację.

no to może tak: chciałbym żeby baza była w stylu + malinki ;]

a tak btw to browar stu mostów machnął żytniego riska z malinami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.