Skocz do zawartości

lekki rozpuszczalnik


Dżibril

Rekomendowane odpowiedzi

Warzyłem pierwszy raz piwo, był to flanders red z brewkitu. Drożdże z zestawu (nie było nazwy). Zadałem drożdże za szybko, temp 29stopni. Nie wiem w jakiej temp fermentowałem dokładnie bo nie miałem termometra na wiadrze (temp pomieszczenia 20 stopni). Zapachy były w porządku, po tygodniu przelałem na cichą, dodałem chmiel. Wstawiłem fermentor do tego samego pomieszczenia. Z początku pojawiały się zapachy "owocowe", ale zaczęły przechodzić w rozpuszczalnik. Zabutelkowałem po 2 tygodniach. Po tygodniu spróbowałem i czuć lekko rozpuszczalnik. Jak piwo poleży dłużej to te aromaty się jakoś "ułożą"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciałeś na samym początku za ostro ,   na pewno nie było nazwy drożdży  ? Generalnie jak otoczenia miałeś 20 to fermentacji była wyższa  .     Może spróbuj kvejkami fermentować jak nie masz opanowanej kontroli temperatury . 

Edytowane przez witur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, witur napisał:

Poleciałeś na samym początku za ostro ,   na pewno nie było nazwy drożdży  ? Generalnie jak otoczenia miałeś 20 to fermentacji była wyższa  .     Może spróbuj kvejkami fermentować jak nie masz opanowanej kontroli temperatury . 

Nazwy nie było, w instrukcji temp fermentacji zalecana 22-24. Nie sadze, że za wysoka temp była, bo fermentuje kolejne w temp 23 stopnie i aromaty normalne. Z tym pierwszym coś skopałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Dżibril napisał:

Nazwy nie było, w instrukcji temp fermentacji zalecana 22-24. Nie sadze, że za wysoka temp była, bo fermentuje kolejne w temp 23 stopnie i aromaty normalne. Z tym pierwszym coś skopałem.

 

Skoro zadałeś w 29°, to była zdecydowanie zbyt wysoka, nawet jak na zalecane temperatury, a te przy brewkitach zwykle wydają się mocno naciągane. Stąd też masz rozpuszczalnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, punix napisał:

 

Skoro zadałeś w 29°, to była zdecydowanie zbyt wysoka, nawet jak na zalecane temperatury, a te przy brewkitach zwykle wydają się mocno naciągane. Stąd też masz rozpuszczalnik.

No wiem, że skopałem. Ale w zasadzie to pytałem o to czy te aromaty rozpuszczalnikowe mają szanse się rozjeść po jakimś czasie czy już zostaną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.