Skocz do zawartości

Amerykański sen o NEIPA #3


PanJaqb

Rekomendowane odpowiedzi

15 dzień po zabutelkowaniu w temperaturze 15-16 st. C

 

Nagazowanie wzrosło od ostatniej degustacji, ale nadal uważam, że jest poniżej optimum. Delikatna piana, która utrzymuje się na dłużej. Kolor złocisty przechodzący w pomarańcz? Piwo mgliste - nie przejrzyste. Aromat delikatny, zapach owoców, najbardziej wyczuwam mango? (Nie czuje żadnych warzyw, a gotowane było pod przykryciem, uff - no chyba, że mój zmysł smaku nie jest za dobry :D) Średnia gorycz, utrzymująca się przez dłuższą chwilę, delikatna słodycz w tle.

Foto:

Spoiler


20210117_153620.thumb.jpg.7dcdeaec57b54ab45eb93e1d0b781e76.jpg20210117_153607.thumb.jpg.4644f4a3a3a8be38cd332e8411d63d3e.jpg

 

Miał być zlew, zastanawiałem się czy w ogóle butelkować. Powiem szczerze, że jestem zadowolony. Oczywiście gdyby odfermentowało w całości, gdyby chmielić je jeszcze na cichej byłoby lepsze no ale cóż...
A może to tylko pierwszego piwa od podstaw :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Problem z słabym odfermentowaniem rozwiązany dzięki@punix, więc dla potomnych informuje aby zwrócić uwagę jaki się ma termometr i jak go używać. Ja zanurzałem tylko końcówkę, a należy zanurzyć tak aby pomiar był równo z lustrem cieczy. To jest rzecz która zmieniłem podczas kolejnych warek i problem został wyeliminowany.

Dzięki jeszcze raz@punix

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.