Skocz do zawartości

Cydr z koncentratu profimator


Szymon Zok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów ?

Zależy mi Abyście się wypowiedzieli jak można waszym zdaniem ulepszyć smak cydru jakie dodać owoce,przyprawy,sok np. pomarańczowy aby lepiej smakował.bede robił pierwszy raz,do tej pory robiłem same piwo więc prośba do tych którzy mają już większe doswiadczenie. Z góry dzięki za pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon Zok -> Robiłem cydr z brew-kitu. Dołożyłem rodzynek, laski cynamonu i trochę goździków. Początkowo fajnie to pachniało/smakowało, potem ... PRZESADZIŁEM.

Zrobiłem z soku, NFC, choć nie z Lidla, a od sprzedawcy, z allegro. Wyszło REWELACYJNIE. Dodałem wiśni. Oraz odrobiny ksylitolu, by było słodsze.

Ostatni, hm, warka, również z soków NFC, ale z Biedronki. Mam mieszane uczucia ... Sok niby smaczny, ale cydr, mimo dodatków, wyszedł przeciętny.

Fakt, mieszanka do wermutu nie była świeża, być może lekko zwietrzała, ale czy to jej wina? Nie wiem. Plus dołożyłem trochę chmielu, Citra 2018 albo 2019. Nie pamiętam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje testy wykazały:
chcesz słodkie to drożdże "Bulldog - słodkie" jedne drożdże na jeden nastaw gęstwa jednej fermentacji robi się "przesterowana" i wychodzi wytrwane, inne drożdże "słodki" nie mają takiej słodyczy 
ksylitolu - robi się gorzki po 6-8 miesiącach a słodycz jest pusta
sok pomarańczowy 1 do 3 - mętne i  też goryczka zostaje smak pomarańczy słaby może jakby robić czysto pomarańczowy ale to będzie wtedy gorzkie  
sok milionowy (2l na 24l) - 2-3 miesiące i aromat znikł. 
Zamiast cukru do refermentacji ja daje sok z kartonu 2l soku na 26l cydru i masz dodatkowo 4 butelki. 
sok z kartonu - cydr klarowny, sok mętny - cydr też mętny, różnica w smaku żadna. Dużo ładniej prezentuję się klarowny cydr niż mętny jak ruski bimber. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.