Jump to content
Szymon Zok

Cydr z koncentratu profimator

Recommended Posts

Witam szanownych koleg贸w 馃榾

Zale偶y mi Aby艣cie si臋 wypowiedzieli jak mo偶na waszym zdaniem ulepszy膰 smak cydru jakie doda膰 owoce,przyprawy,sok np. pomara艅czowy aby lepiej smakowa艂.bede robi艂 pierwszy raz,do tej pory robi艂em same piwo wi臋c pro艣ba do tych kt贸rzy maj膮 ju偶 wi臋ksze doswiadczenie. Z g贸ry dzi臋ki za pomoc馃槉

Szymon Zok -> Robi艂em cydr z brew-kitu. Do艂o偶y艂em rodzynek, laski cynamonu i troch臋 go藕dzik贸w. Pocz膮tkowo fajnie to pachnia艂o/smakowa艂o, potem ... PRZESADZI艁EM.

Zrobi艂em z soku, NFC, cho膰 nie z Lidla, a od sprzedawcy, z allegro. Wysz艂o REWELACYJNIE. Doda艂em wi艣ni. Oraz odrobiny ksylitolu, by by艂o s艂odsze.

Ostatni, hm, warka, r贸wnie偶 z sok贸w NFC, ale z Biedronki. Mam mieszane uczucia ... Sok niby smaczny, ale cydr, mimo dodatk贸w, wyszed艂 przeci臋tny.

Fakt, mieszanka do wermutu nie by艂a 艣wie偶a, by膰 mo偶e lekko zwietrza艂a, ale czy to jej wina? Nie wiem. Plus do艂o偶y艂em troch臋 chmielu, Citra 2018 albo 2019. Nie pami臋tam ...

Moje testy wykaza艂y:
chcesz s艂odkie to dro偶d偶e "Bulldog- s艂odkie" jedne dro偶d偶e na jeden nastaw g臋stwa jednej fermentacji robi si臋 "przesterowana" i wychodzi wytrwane, inne dro偶d偶e "s艂odki" nie maj膮 takiej s艂odyczy聽
ksylitolu - robi si臋 gorzki聽po 6-8 miesi膮cach a s艂odycz jest pusta
sok pomara艅czowy 1 do 3 - m臋tne聽i聽 te偶 goryczka zostaje smak pomara艅czy s艂aby mo偶e jakby robi膰 czysto pomara艅czowy ale to b臋dzie聽wtedy gorzkie聽聽
sok milionowy (2l na 24l)聽- 2-3 miesi膮ce i aromat znik艂.聽
Zamiast cukru do refermentacji ja daje sok z kartonu 2l soku na 26l cydru i masz dodatkowo 4 butelki.聽
sok z kartonu - cydr klarowny, sok m臋tny - cydr te偶 m臋tny, r贸偶nica w smaku 偶adna. Du偶o 艂adniej prezentuj臋 si臋 klarowny cydr ni偶 m臋tny jak ruski bimber.聽