Jump to content
eltomek

Piwowarzy elektryczni, jakie macie rachunki za prąd?

Recommended Posts

Cześć,

Z ciekawości, jakie macie miesięczne rachunki za prąd przy warzeniu na kuchniach elektrycznych? Zastanawiam się  czy to moje warzenie (10 warek w roku) powoduje, że co miesiąc mam rachunek na ok 220zł, czy mam szukać gdzie indziej?

Zdrówka, eltomek

7 minut temu, eltomek napisał:

Cześć,

Z ciekawości, jakie macie miesięczne rachunki za prąd przy warzeniu na kuchniach elektrycznych? Zastanawiam się  czy to moje warzenie (10 warek w roku) powoduje, że co miesiąc mam rachunek na ok 220zł, czy mam szukać gdzie indziej?

Zdrówka, eltomek

Wyszukaj w google "Kalkulator zużycia prądu", wpisz moc urządzenia, ile czasu z niego korzystasz i cenę Kwh i otrzymasz koszt użytkowania. Ja warzę elektrycznie, ale nie liczę kosztów. Nie ma sensu, bo jak wyjdzie drogo, to i tak nie spowoduje, że przestanę warzyć. Tak na oko, to warka 20 litrów kosztuje ok 5 pln za prąd.

220 PLN miesięcznie nie bierze się z 10 warek rocznie. Jest dobry sposób na poważne obniżenie rachunków elektrycznych - panele fotowoltaiczne.

Gdybyś potrzebował, to zajmuje się tym zawodowo.

Zacząłem dwa lata temu. Warzę na indukcji na dwóch polach, które można ze sobą połączyć. Nie zauważyłem jakiegoś wielkiego wzrostu opłat za prąd. Myślę, że praca zdalna żonki i dwójki dzieci więcej zżera energii niż jedna czy dwie wareczki w miesiącu.

8 godzin temu, Kaniutek napisał:

Woda, wg moich wyliczeń, całkowicie wynosi 500 litrów na warkę.

Tu się zgadzam, mam podobne wyliczenia.

8 godzin temu, Kaniutek napisał:

To jest około 4 PLN u mnie na wsi.

Razem z kosztami ścieków?

2 godziny temu, mkrawc napisał:

Razem z kosztami ścieków

Tak, woda około 3,5, a ścieki około 4 PLN za kubik.

Woda, wg moich wyliczeń, całkowicie wynosi 500 litrów na warkę. To jest około 4 PLN u mnie na wsi.
500l wody??? Na jak dużą warke? Ja tak mocno licząc, na 50l warke zużyje max 300l...

Wysłane z mojego Ektra przy użyciu Tapatalka

Na moim sprzęcie zrobionym na kegu i grzalkach 2x 1.8kW zużycie energii wychodzi około 7 kWh (zacieranie i gotowanie brzeczki). Średnio warki około 25l. Do tego koszt podgrzania wody do wysladzania.