Skocz do zawartości

Czy piwo się sklaruje!!!!


KiLL4r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

 

1 tydzień od kapslowania tak sobie myślę patrząc na moje butelki że chyba piwo się nie klaruje, ponieważ na ściankach jest w sumie dużo osadu i wewnątrz też jakby coś latało :/. Czy po dłuższym leżakowaniu wszystko opadnie na dno. Piwo nie było klarowanie żelatyną i jest to pale ale. Butelki 3 dni leżały w tem 25C a reszte w 20C.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każde piwo się idealnie wyklaruje, ale możesz mu trochę pomóc. Trzymaj jeszcze z tydzień-dwa w ciepłym, a później schowaj do lodówki. W zimnie powinno się nieco szybciej wyklarować.

 

P.S. Mętne piwo też jest smaczne :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piwo w smaku jest dobre natomiast też nurtuje mnie to że chyba będzie mało gazu ponieważ po potrząśnięciu idzie tylko pare bombelków do góry i tylko trochę sie pieni. Na 19 L piwa dodałem 170 g glukozy. Jestem może przewrażliwiony bo to moje pierwsze piawko :/ które od razu robiłem z zacierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy aby te 170 g glukozy to nie za dużo ?

jak to sobie obliczyłeś ?

obawiam się że przesadziłeś ,możesz podać początkowe i końcowe blg ?

ja bym już przeeniósł te piwka w chłodniejsze miejsce ,

z reguły dwa,trzy dni w temp 20 st wystarcza do nagazowania piwka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieobliczałem tylko czytałem w książce Ziemowita Fałata że można dać nawet 200 g na 20 l piwa i sądziłem że dodanie większej ilości środka fermentującego nagazuje lepiej:) °Blg było po burzliwej 11,5 po cichej 2 °Blg.

 

ps. dopiero teraz mogę się czegoś nauczyć na tym KONKRETNYM FORUM.

 

pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

170g na 19l to nie jest za dużo, przy butelkowaniu w temp. 20°C da raptem 3.2 vol. CO2, a w wyższej (co bardzo prawdopodobne zważywszy na ostatnie upały) nawet jeszcze mniej.

 

Inna rzecz że nie do każdego piwa tak wysokie nasycenie CO2 pasuje. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KNX kłania sie pierwsza zasada piwowarstwa domowego CIERPLIWOŚĆ. Daj temu piwu dojrzeć. Przenieś je do chłodniejszego miejsca, jeżeli masz możliwość i daj mu spokój ze 3 tygodnie. Na pewno piwo ci się odwdzięczy. Co do ilości glukozy to wg mnie nie jest jej nazbyt dużo. powinno być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.