Skocz do zawartości

Klonowanie piw "komercyjnych"


scooby_brew

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

2012-12-17_21-03-25_6.jpg

 

To jest następna próba klonowania; tym razem jest to Fat Tire Amber Ale, naprawdę doskonałe piwo z browaru New Belgium Brewing Co. z Colorado. Składniki wziąłem ze strony browaru. To piwo jeszcze nie jest sklonowane, ale jest już blisko. Następnym razem to będzie 100% klon :)

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Myślę żeby sklonować piwo z Artezana Pacific Pale Ale. To znalazłem na temat tego piwa na internecie (na stronie Artezana niestety nie ma dużo info):

ekstrakt: 12,5%

alkohol: 5%

skład: słody pale ale, pilzneński i karmelowy, chmiele amarillo, cascade, chinok, pacific jade, drożdże

IBU: 47

 

Wymyśliłem więc taką recepturę:

 

2 kg Pale Ale

2 kg pilzeński

0.4 kg karamelowy

 

20 g Chinook 60 min

20 g Cascade 15 min

20g Amarillo 5 min

20g Pacific Jade 0 min

 

Drożdże: US-05

 

OG wychodzi mi 1052 (12.5 Brix), ABV 5%, IBU=47,

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny temat. Jednym z powodów, dla których zabrałem się za warzenie piwa jest wysoka cena moich ulubionych piw, czyli angielskich bitterów. Jak uda mi się trochę rozwinąć skrzydła, bardzo chciałbym popełnić próbę klona London Pride :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

scooby_brew a co byś powiedział na próbę klonowania ataku chmielu? :D

Ja niestety Pinty tutaj nie moge kupic, ale ty mozesz zrobic tego klona. Z tym to raczej nie bedzie wielkiego problemu bo Pinta podaje skladniki na ich stronie:
Esktrakt: 15,1°Blg Alkohol: 6,1% alk. obj. IBU: 58 Skład: słody Weyermann®: pale ale, melanoidynowy, Carahell®, Carapils®, chmiele (USA): Citra, Simcoe, Cascade, Amarillo. drożdże Safale US-05.
Na poczatku bym dal po ok 200-250 g slodow "specjalnych"; Carahell, carapils i melanoidowy, wrzuc wszystko do kalkulatora zeby dostac IBU i Blg i jak to uwarzysz to zrob test "side-by-side" i podziel sie z nami wrazeniami tutaj :D Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku bym dal po ok 200-250 g slodow "specjalnych"; Carahell, carapils i melanoidowy

 

robiłem AIPA natakim zasypie; tylko blg miałem 17,5.

 

Słód pale ale Weyermann® 5kg

Słód karmelowy jasny Carahell® Weyermann 0,5 kg

Słód karmelowy jasny Carapils® Weyermann 0,5 kg

Słód melanoidynowy Weyermann® 0,5 kg

 

 

wyszło jakże świetne piwo ale jakże inne jak atak chmielu :) melanoidynowego słodu ogólnie nie było czuć.

 

Bawiłem się w kalkulatorze i aby otrzymać taki kolor jak atak wyszło około 40% melanoidynowego. W najbliższym czasie będę próbował zrobić klona na bardzo eksperymentalnym zasypie :D

Edytowane przez lolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.