Skocz do zawartości

Apel w obronie flagi Rzeczpospolitej Polski


shlangbaum

Rekomendowane odpowiedzi

W sieci pojawiła się strona na której można wyrazić swój przeciw przeciwko znieważeniu flagi RP w programie Wojewódzkiego:

 

http://wobronieflagi.polonews.pl/

 

Filmik jest na youtubie (wystarczy wpisać w youtubowskiej wyszukiwarce "wojewódzki flaga"). Specjalnie go tu nie zamieszczam, żeby dosłownie "gówna" nie wrzucać na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu temat jest rzeczywiście conajmniej niesmaczny. Nie chcę używać mocniejszych słów, bo nikt tutaj nie zasługuje by go takimi wyrażeniami epatować. Kuba tym razem mocno przesadził.

Ale stare przysłowie pszczół mówi:

" Gówno nieruszane śmierdzi o wiele mniej "

Dlatego lepiej go chyba nie ruszać. Każda dyskusja, akcja, protest będzie tylko wodą na młyn twórców tego pomysłu.

A jeśli zignorujemy ten incydent, to zarówno ta sprawa jak i inne pomysły tego typu zdechną śmiercią naturalną.

Wojewódzki jest zwierzęciem karmiącym się tanią sensacją i kontroweryjnymi zachowaniami. Jeśli go olejemy, to zniknie z anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia podniety. Nie po to moi dziadkowie zbierali na siebie kule podczas trzech wojen żeby teraz flagę za którą walczyli wkładać w odchody.

Nie walczyli za flagę, bo to jest tylko kawałek materiału, tylko za Ojczyznę.

Też uważam, że temat należy zlekceważyć, przecież tu o to chodzi, żeby wzbudzić kontrowersje. Nie oglądałem programu (i nie zamierzam mu nabijać statystyk), ale mówiąc szczerze to cała akcja ma dla mnie też taki wydźwięk, że mnóstwo różnych gówien wymachuje polską flagą, tak, że aż się rzygać chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie walczyli za flagę, bo to jest tylko kawałek materiału, tylko za Ojczyznę.

Pan Wojewódzki także nie może wytytłać w g...nie naszej Ojczyzny, gdyż jest to fizycznie nie do wykonania, więc robi to w sposób symboliczny, jednakże zrozumiały dla każdego; po to właśnie wymyślono symbole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie walczyli za flagę' date=' bo to jest tylko kawałek materiału, tylko za Ojczyznę.[/quote']

Pan Wojewódzki także nie może wytytłać w g...nie naszej Ojczyzny, gdyż jest to fizycznie nie do wykonania, więc robi to w sposób symboliczny, jednakże zrozumiały dla każdego; po to właśnie wymyślono symbole.

Właśnie dlatego, że nie może tego zrobić, nie należy mu przydawać rozgłosu.

Ja się nie czuję wytytłany. IMO to jest mentalność kibiców, którzy palą nawzajem swoje szaliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyobraź sobie, że któryś z kolegów pracy przykleiłby w pisuarze Twoje zdjęcie. Nie przejął byś się? Przecież nie sikali by na Ciebie, tylko na fotografię....

To nie jest dobry przykład. Mój wizerunek jest tylko mój, a flaga jest wszystkich Polaków. I podobnie jak nie podoba mi się wtykanie tej flagi w gówno, to jeszcze bardziej nie podoba mi się jej pozdrawianie hitlerowskim pozdrowieniem przez neonazistów, szmatławienie przez zarzyganych kiboli czy wywieszanie przez różnych protestantów typu Samoobrona przy okazji wysypywania zboża czy blokad dróg.

 

Chodzi jednak o to, że za tydzień, dwa, wszyscy zapomną o tym "wiekopomnym" wydaniu programu. No chyba, że akcja zbierania podpisów zatoczy na tyle szerokie kręgi, że pojawi się w Wiadomościach. A przy tej okazji nastąpi powtórka fragmentu tego programu, nazwisko prowadzącego oraz tfurcy odmienione zostanie przez wszystkie przypadki. Może KRRiTV nałoży karę na tv, która to wyemitowała. Myślisz, że kogoś to zmartwi. Na pewno nie samych zainteresowanych. Przecież Wojewódzki za wszelką cenę stara się budować swój wizerunek skandalisty, kontestatora itd. Czy myślisz, że ktoś słyszał wcześniej o tym kolesiu, który zrobił ten performance? Nie sądzę, ale teraz to już jest rozpoznawalny Artysta, na miarę Nieznalskiej czy Kozyry. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.