Skocz do zawartości

Wiercenie w emalii


george1255

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Potrzebuje porady nt wiercenia w emalii. Chcę zamontować termometr e bocznej ścianie. Mam kociołek lidlowy.

Jak to ogarnąć aby garnek posłużył jeszcze przez dłuższy czas? Co zrobić jak odprysnie emalia? Jakie wiertło użyć?

 

 

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, kiedyś się w to bawiłem. Generalnie lipa. Emalia to niewdzięczny materiał do obróbki, prawie na 100% będą odpryski przy wierceniu. Z doświadczenia powiem, że szkoda czasu, szkoda nerwów i szkoda garnka. Jak się uprzesz, to możesz spróbować. Odpryski musisz uzupełnić emalią dopuszczoną do kontaktu z żywnością. Jest taka, zwie się Famoksyd, ale droga w ch... więc nie wiem czy gra jest warta świeczki. Do czego używasz tego garnka? Zacieranie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem do kociołka CraftbeerPi, mieszadło i tak sobie warze. Jako czujnik używam Ds18b20, jednak często wplątuje mi się w mieszało. Dlatego chciał boczny otwór i dobrać dłuższą gilzę z PT100 bo jest podobno dokładniejszy. 

Jeżeli nie wiercenie to taki montaż jak w załączniku. ktoś spotkał się z taką gilzą? Czy zwykła prosta gilza sięgająca połowy garnka przy ściance też wystarczy bez zbędnego kombinowania?

PT100.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2020 o 15:25, george1255 napisał:

Czy zwykła prosta gilza sięgająca połowy garnka przy ściance też wystarczy bez zbędnego kombinowania?

 

Dokładnie tak jak pisze @yoshko, takie rozwiązanie wystarczy ;)  Jak chcesz mieć pewność pomiaru, to dodatkowo zaizoluj garnek matą zagrzejnikową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tmk1 napisał:

Jakiej grubości matę termoizolacyjną polecasz? Jak efekty stosowania takiej maty?

 

Grubości są różne, wiadomo że jak kupisz cieńszą, to wystarczy owinąć garnek kilka razy i będzie OK. Ja mam taką 3 mm, owinięte ze trzy razy, tą srebrną stroną w kierunku garnka. Chodzi o ekranowanie, żeby ciepło odbijało się od maty i nie uciekało "w powietrze" :)  Bez izolacji temperatura brzeczki przy ściance garnka zawsze będzie ciut niższa niż w środku. Różnicę można zniwelować izolując garnek. Wtedy temp brzeczki w miarę równo się rozkłada w całym garnku. Dodatkowo plusem jest to, że ta temp nie będzie tak szybko spadać.

Edytowane przez Piwosz86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O efekty pytałem bardziej pod kątem czy ktoś badał ile mniej temperaturka spada, ew. szybciej wzrasta przy ogrzewaniu elektrycznym automatycznym :) akurat w piątek przyjdzie mi taka mata 3mm i będę sprawdzał z ciekawości przy moim garnku z automatyczną regulacją temp. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tmk1 napisał:

O efekty pytałem bardziej pod kątem czy ktoś badał ile mniej temperaturka spada

 

Osobiście nie badałem tego ale wiem z wielu opinii innych piwowarów, że taka izolacja gara robi różnicę. Do tego stopnia, że z powodzeniem raciera się "na lenia", gdzie przez godzinę temperatura potrafi spaść zaledwie o 1 - 2 stopnie ;)  Podgrzewanie też idzie dużo szybciej, bo mniej ciepła ucieka na zewnątrz.

Edytowane przez Piwosz86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dokładnie tak jak pisze [mention=8031]yoshko[/mention], takie rozwiązanie wystarczy   Jak chcesz mieć pewność pomiaru, to dodatkowo zaizoluj garnek matą zagrzejnikową.

Gar mam ocieplony 1cm pianka jaka stosuję do ocieplania kegów i kolumn jeden z wiodących producentów destylatorów, więc raczej się zna :-)

 

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.