Skocz do zawartości

11 blg po 2 tygodniach w fermentorze


Zeber92

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Zabrałem się za  piwo z brewkitu Coopersa Australian pale ale z dodatkiem ekstraktu słodowego. Drozdze nawadniałem dość długo bo prawie 2 godziny ze względu na wysoką temperaturę brzeczki. Po uzyskaniu temperatury ok 26 stopni wlałem drozdze do brzeczki i odstawiłem fermentor do pokoju - temperatura ok 21 stopni. Fermentacja ruszyła dość szybko, w ciągu 8 godzin i przez 2 dni rurka bulgala bardzo mocno. Po tygodniu spróbowałem piwo i okazało się bardzo dobre w smaku, zrobiłem jeszcze pomiar cukromierzem i wyszło 11 blg. Minął już prawie tydzień od tego pomiaru i wciąż mam 11 blg (!) a piwo zrobiło się trochę bardziej alkoholowe. Nie wiem co zrobić w tym wypadku , blg nie spada, ale 11 blg to chyba bardzo dużo na butelkowanie:/ cukromierz w wodzie o 20 stopniach wskazuje 0 więc nie wydaje mi się żeby był wadliwy. Użyłem drozdzy dołączonych do brewkitu. Czy jezeli zabutelkuje piwo o blg końcowym 11 to jest pewność że będę miał granaty?

Poczatkowego blg niestety nie zmierzylem, po 5 dniach bylo 14 blg i spadlo do finalnego 11. Szkoda mi piwka i chciałbym jakoś uratować sytuację. Proszę o pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzeba więcej informacji.

Z ilu puszek robiłeś?

Jaka wielkość warki?

Jaka temperatura otoczenia fermentacji?

pewnie temp brzeczki nie mierzysz.

 

A drozdzyki przez 2 godziny to troszkę padly.

Poruszaj wiadrem i w cieplejsze miejsce

 

 

Edytowane przez Koora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ile zrobiłeś ekstraktu początkowego. Podaj ekstrakty i Ci powiedzą ile mniej więcej bedzie BLG. Bo jeśli 2 dni było intensywnej fermentacji, drożdze ruszyły szybko a dodane w 26°C i w fermentacja pewnie z 24°C oraz czujesz alkohol w piwie to prawdopodobnie ekstrakt był jakiś z kosmosu i drożdze padły od ilości alko. A piwo jest słodkie mimo to czy wytrawne? 

No i nie uwadniaj drozdzy tak długo. 15-20 min juz jest ok, ale 2h to za długo. 

Edytowane przez Suchejroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za rady. Potrzasalem tak fermentorem ze zrobila sie mala warstwa piany na powierzchni. Zrobiłem brzeczke z 1 puszki coopersa - 1.7 kg, ekstraktu slodowego w płynie - 1.7 kg, gdy zaczynało się gotować w garze ( razem z ok. 1.5 l wody) to wyłączyłem palnik. Później wlalem 5 litrów wody do fermentora, następnie zawartość gara i uzupełnilem do 21 litrów ( nie miałem więcej wody a nie używałem kranówki). 

Temperatura otoczenia to 21 stopni i termometr na brzeczce też tak wskazuje. W smaku początek piwa jest raczej słodki, później pojawia się moc (alkohol), po schlodzeniu byłoby dobre do picia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje, to masz padnięty cukromierz. :)

Zostaw to piwo jeszcze 2 tyg w fermentorze,nie zaglądaj, nie próbuj. Potem zabutelkuj i za 3 tyg spróbuj.

Piwo ci odfermentowalo w kilka dni, bo miałeś bardzo wysoką temperaturę startu. Następnym razem startuj w 18 stopniach.

Kup sobie na aliexpress refraktometr i poczytaj jak go używać, żebyś potem nie pytał, dlaczego ci pokazuje 8Brix na odfermentowanym piwie.

Edytowane przez Kaniutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 blg po 5 dniach fermentacji? Z ekstraktu? Tyle to nie wiem czy jest na początku..., możesz wrzucić zdjęcie swojego cukromierza i jak te 14 albo 11 odczytałeś? Bo faktycznie jak pisze Kaniutek jest walnięty albo coś źle czytasz.

 

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlałem piwo do rurki do ok. 3/4 wysokości i wypchnęło mi cukromierz w górę do poziomu na załączonym obrazku. Patrzyłem na pomiar w taki sposób żeby linia oczu była równa z linia piwa. Zrobiłem pomiar kilka razy też po tym jak już wszystkie bąbelki uciekły i w taki sposób żeby cukromierz nie dotykał ścianek rurki. Jak wlewam wodę to cukromierz jest na czarnej kresce - 0. Dzisiaj testowo wlalem pół litra piwa do plastikowej butelki i dodałem cukier żeby zobaczyć jaki będzie efekt za tydzień:) Cała reszta dalej siedzi w fermentorze. Pozdrawiam.

20201121_115902.thumb.jpg.47b7797429465b78797dcf53709e67b1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Zeber92 napisał:

Dziękuję za pomoc, do cukromierza nie miałem dołączonej instrukcji, a nigdzie nie znalazłem informacji że to może nie być skala BLG. Przez tydzień przekopalem cały Internet i nie wiedziałem co się dzieje. Teraz już wiem i jeszcze raz dzięki! 

Dobra robota. Uczymy się całe życie.

Oby piwo było dobre.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.