Skocz do zawartości

Cukier kandyzowany czy nie?


Nazwa użytkownika

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem w sklepie cukier firmy Diamant o nazwie Kandyz Brązowy i nigdzie nie mogę się dowiedzieć czy to cukier kandyzowany, czy też jakiś karmelizowany, albo poddany innej obróbce termicznej.

Jak myślicie? Kandyzowany czy to kandyz w nazwie to tylko chwt marketyingowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podłączam się do pytania. 600g w aldiku 6,99zł, nie wiem czy regularna cena czy wyprzedaż, bo to był gazetkowy artykuł pewnie. Akurat planowałem belgi i z ostatnim zamówieniem przyszedł po 12zł za 0,5kg 

IMG_20201209_203231.jpg

IMG_20201209_203303.jpg

IMG_20201209_203323.jpg

Edytowane przez darinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to zwykły biały cukier tylko w dużych kryształach ten ze zdjęcia, da taki sam efekt jak zwykły cukier. Żeby wniósł inne smaki potrzeba reakcji maillarda. Robiłem kiedyś do dubbla takim sposobem i efekt był fajny: https://www.homebrewtalk.com/threads/20-lb-of-sugar-and-a-jar-of-yeast-nutrient.114837/

Jest też na forum opisany sposób Daniela z użyciem zasady.

Brązowy kandyz już pewnie warto wypróbować, chociaż ja wolę zrobić w domu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym obstawiał że to nie to samo. Próbowałem obu, smakują bardzo podobnie. Ten kandyz jakiś taki ,, matowy'' w smaku i jakby mniej słodki. I kruszy się inaczej, kandyzowany jest twardszy chyba a ten z marketu jak się kruszy to na mniejsze bardziej sypkie części. Ale to cukier i to cukier różnice drobne. 

IMG_20201210_111514.jpg

IMG_20201210_111454.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
5 godzin temu, zasada napisał:

@darinhoa używałeś ich do piwa porównawczo czy tylko na poziomie produktu? Jestem przed dylematem ten kandyz Diamanta czy cukier biały.

Nie używałem w piwie. A nawet gdybym używał to pewnie ciężko by mi było porównać piwo z różnymi cukrami, bo to zawsze inne zmienne są jeszcze w różnych warkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.