Skocz do zawartości

Grzanie w lodówce i stc1000


adam2308

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Zakupiłem ostatnio lodówkę do garażu, żeby w niej fermentować brzeczki. Sterownik STC1000. Lodówka będzie stała w garażu, temperatura raczej taka jak na zewnątrz. W związku z tym górniaki będę musiał podgrzewać. I pytanie do doświadczonych w podobnej sytuacji. Co wykorzystać do grzania? Myślałem o żarówce terrarystycznej. Czytałem na forum, że stosuje się też suszarki.

Druga kwestia to umieszczenie sondy od sterownika. Wnętrze lodówki czy wnętrze fermentora?

W tym drugim obawiam się bezwładności cieplnej fermentora z brzeczką. 

No i jak ustawiacie histerezę i opóźnienie w stc?

 

Jak to wygląda u Was? Pozdrawiam

Edytowane przez adam2308
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, adam2308 napisał:

Witam wszystkich.

 

Zakupiłem ostatnio lodówkę do garażu, żeby w niej fermentować brzeczki. Sterownik STC1000. Lodówka będzie stała w garażu, temperatura raczej taka jak na zewnątrz. W związku z tym górniaki będę musiał podgrzewać. I pytanie do doświadczonych w podobnej sytuacji. Co wykorzystać do grzania? Myślałem o żarówce terrarystycznej. Czytałem na forum, że stosuje się też suszarki.

Druga kwestia to umieszczenie sondy od sterownika. Wnętrze lodówki czy wnętrze fermentora?

W tym drugim obawiam się bezwładności cieplnej fermentora z brzeczką. 

No i jak ustawiacie histerezę i opóźnienie w stc?

 

Jak to wygląda u Was? Pozdrawiam

 

Do grzania najlepiej pas grzewczy. Sondę albo zatapiasz w gilźie w brzeczce albo przyklejasz na zewnątrz fermentora i izolujesz np. kawałkiem styropianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie ma problemu z tym, że sterownik wyłączy grzanie, bo brzeczka będzie nagrzana, a pas dalej będzie podgrzewać i temperatura wyskoczy poza dedykowany zakres?

I w drugą stronę chłodzenia - lodówka schłodzi się szybciej do niższej temperatury i będzie dalej schładzać brzeczkę po wyłączeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, adam2308 napisał:

I nie ma problemu z tym, że sterownik wyłączy grzanie, bo brzeczka będzie nagrzana, a pas dalej będzie podgrzewać i temperatura wyskoczy poza dedykowany zakres?

I w drugą stronę chłodzenia - lodówka schłodzi się szybciej do niższej temperatury i będzie dalej schładzać brzeczkę po wyłączeniu?

 

Ani lodówka, ani pas nie mają takiej bezwładności cieplnej, żeby jakoś znacząco chłodzić/grzać po wyłączeniu. Histerezę możesz ustawić w okolicy +/-0,3-0,5°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie obawiacie się nierównomiernego rozkładu temperatury w fermentorze przy grzaniu pasem? Przy ściankach będzie dużo ciepłej niż w głębi i czy to nie robi problemu drożdżom? 

 

Ja na razie bardziej skłaniam się ku sterowaniu (grzaniu) otoczeniem. Jesli w lodówce będzie ciągle 18°C to i brzeczka ustabilizuje się na tym poziomie (plus temp wynikająca z fermentacji). Poprawcie mnie, jeśli się mylę. 

 

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi. Adam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, adam2308 napisał:

A nie obawiacie się nierównomiernego rozkładu temperatury w fermentorze przy grzaniu pasem? Przy ściankach będzie dużo ciepłej niż w głębi i czy to nie robi problemu drożdżom? 

Nie obawiaj się pas grzewczy czy przewód terariowy to nie taboret gazowy , nie przypali Ci brzeczki :) . Wahania są tak małe ,że nie istotne . 

Dla mnie przewód grzewczy jest zadowalający , pewnie znajdzie się ktoś kto grzeje wnętrze boxa/lodówki i preferuje tą metodę . Jak widzisz sposobów jest kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adam2308 napisał:

A nie obawiacie się nierównomiernego rozkładu temperatury w fermentorze przy grzaniu pasem?

Brzecka w czasie fermentacji intensywnie się miesza. Nie ma opcji punktowego przegrzania. Wlej wody, podłącz pas i włóż rękę do środka. Wcale nie jest tak gorąco w okolicach pasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawą rozwoju jest burzenie zastanego status quo ?

 

Myślę, że skuszę się na matę grzewczą do ogrzewania podłogowego i podkleję nią dół chłodziarki. Cena podobna do pasa z ali, a chciałbym już w następny weekend warzyć. 

Jak nie będę zadowolony z rezultatów to może zainwestuję w pas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na takim ogrzewaniu. Plus stc-1000.

Teraz bawię się kveikami i jest nieoceniony.

8metrow kabla to sa ze cztery obroty wokoło wiadra

 

https://allegro.pl/oferta/kabel-przewod-grzewczy-grzejny-terra-zoo-80w-8m-7119405915?utm_medium=app_share&utm_source=facebook 

 

A i kupę czasu temu jak szukałem sprzętu do grzania to odradzali matę do grzania pod wiadro bo, podgrzewając dno grzejesz trupy drożdży i nie osiadają na dnie.

 

Lepiej przykleić ja z boku wiadra i oddaje większą powierzchnią ciepło.

Edytowane przez Koora
PS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.