Jump to content
Pafio

Oddam chmiel 2020

Recommended Posts

Witam,

ostatnio poprosiłem tatę aby przywiózł mi z zaprzyjaźnionej farmy na. Lubelszczyźnie trochę chmielu z tegorocznych zbiorów. Ojciec potraktował to "trochę" odrobine na wyrost, przywiózł po reklamowce trzech gatunków.

W rezultacie mam po jakieś 0,8kg:

Magnum 14%

Lubelski 5%

Sybilla 7%

Poporcjowałem wczoraj w woreczki strunowe po ok. 70g, widoczne na zdjęciu

Takiej ilości nie zużyje na pewno wiec chętnie oddam co najmniej połowę.

Odbiór osobisty Radom, lub poczta, paczkomat, chmiel oddaję gratis, w przypadku wysyłki zwrot kosztów :)

IMG_20201112_190143.jpg

Po 2 paczuszki z każdego chętnie przygarnę jeśli możesz wysłać paczkomatem

Poproszę również po 2 pączki z każdego chmielu, info dot wysyłki prześlę na priv

Wziął bym po jednym woreczku każdego jeśli jeszcze coś zostało. 🙂

Paczkomat. 

Edited by Jancewicz

Wow, nie spodziewałem się takiego zainteresowania. 3 lata temu tez oddawałem to 1 osoba sie zgłosiła :)

Policze na spokojnie ile osob sie zgłosiło w wątku i na priv i dam znać czy starczy dla każdego. Mam po 12 woreczków Magnum i Sybilli i 8 Lubelskiego. Sobie chce zostawić odpowiednio 5, 4 i 4, więc do oddania mam 7 Magnum, 8 Sybilli i 4 Lubelskiego. 

@Slawmir , @mkrawcoraz @DonBeer jak widzicie po 2 woreczki  nie da rady za dużo chętnych

@Gawron tak mogę wysłać do Niemiec

Kolejne osoby niestety muszę przeprosić ale pula wyczerpana 

No dobra poczyniłem taką tebelkę jak poniżej, chętnych na chmiel wpisałem w kolejności zgłoszeń (priv lub forum), na żółto zaznaczyłem tych którzy się załapali na konkretny gatunek, czyli 1 dwójka  @Slawmir, @Joosto, po 1 torebce z 3 gatunków, pozostali ( @DonBeer, @mkrawc, @Hary86, @Gawron, @Jancewicz, @Marian_ oraz @wojtaks) po 1 torebce z 2 gatunków.

@Hary86 i @Marian_ podeślę Wam na priv mój nr. telefonu to sie umowimy na odbiór.

Pozostali (Ci którzy nie podali danych do Wysyłki proszę o wiadomość priv).

Wysyłkę będę ogarniał pewnie koło czwartku, może uda sie szybciej ale nie obiecuje.

Ile W sumie Zostaje Ja Slawmir Joosto DonBeer mkrawc Hary86 Gawron Jancewicz Marian_ wojtaks
Magnum 12 0 4 1 1 1 1 1 1 1   1
Sybilla 12 0 4 1 1 1 1 1 1 1 1  
Lubelski 8 0 4 1 1           1 1

Jeśli coś jeszcze zostało to chętnie przygarnę.

Wysłane z mojego Lenovo TB-8504X przy użyciu Tapatalka

W dniu 13.11.2020 o 17:02, Pafio napisał:

Witam,

ostatnio poprosiłem tatę aby przywiózł mi z zaprzyjaźnionej farmy na. Lubelszczyźnie trochę chmielu z tegorocznych zbiorów. Ojciec potraktował to "trochę" odrobine na wyrost, przywiózł po reklamowce trzech gatunków.

W rezultacie mam po jakieś 0,8kg:

Magnum 14%

Lubelski 5%

Sybilla 7%

Poporcjowałem wczoraj w woreczki strunowe po ok. 70g, widoczne na zdjęciu

Takiej ilości nie zużyje na pewno wiec chętnie oddam co najmniej połowę.

Odbiór osobisty Radom, lub poczta, paczkomat, chmiel oddaję gratis, w przypadku wysyłki zwrot kosztów :)

IMG_20201112_190143.jpg

Tradycyjnie sie doczepię 😛 Juz plantator zna alfakwasy?

9 godzin temu, Eselchen napisał:

A może by tak zorganizować wspólne zamówienie bezpośrednio z tej farmy? Myślę, że chętnych byłoby sporo.

Kupiłem w tym roku świeżą szyszkę z ogłoszenia plantatora na forum, w bardzo dobrej cenie, właśnie przetestowałem lubelski i żaden sklepowy granulowany chmiel się nie umywa. Także chyba warto.

4 godziny temu, x1d napisał:

Kupiłem w tym roku świeżą szyszkę z ogłoszenia plantatora na forum, w bardzo dobrej cenie, właśnie przetestowałem lubelski i żaden sklepowy granulowany chmiel się nie umywa. Także chyba warto.

Mógłbyś dać namiary na plantatora z forum?

Hm, będę musiał zapytać , właściciel farmy to taki mój przyszywany wujek z dziecięcych lat, uprawia jakieś 16 ha chmielu. Jako dzieciak skakałem do grodzi w stodole pełnej suszącego się chmielu, zapadało się po uszy :)

Zobaczę co się da zrobić, porozmawiam przy okazji

Ja jestem z Lubelskiego, może mam pod nosem a nawet nie wiem, daj namiary, chętnie się przejadę na zakupy :-)

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

@anteks tak plantator zna alfakwasy , to jest proces certyfikacji, chmiel jest badany i ważony a opakowania plombowane można o tym przeczytać tutaj:

http://www.wijhars.lublin.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=97

Jeśli chodzi o lokalizację to jest to mała miejscowość rolnicza pod Nałęczowem gdzie co druga posesja posiada chmielnik :)

Niestety tamtejszy chmiel jest już sprzedany w zaplombowanych workach, ale być może jeszcze znajomy z okolic Wilkowa na powiślu Lubelskim ma jakieś nadwyżki. Bede wiedział koło weekendu dam znać

23 godziny temu, x1d napisał:

Brałem od @mike83

Też brałem od niego 3 lata temu, dobry chmiel , to był Lubelski i Hallertauer Tradition nadwyżki podobnie jak teraz chciałem rozdać, ale 1 osoba była chętna jak pisałem wcześniej, fajnie że świadomość jakości Lubelskich chmieli urosła 👍