Skocz do zawartości

Ustawienie szczeliny w śrutowniku ( gniotowniku)


Radek.M

Rekomendowane odpowiedzi

W zależności jaka śruta Cię interesuje. Pod garnek można drobniej, pod kociołek trochę grubej - na oko :)

Sprawdzaj w trakcie co leci i koryguj dopóki nie będziesz zadowolony.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Wuuu napisał:

W zależności jaka śruta Cię interesuje. Pod garnek można drobniej, pod kociołek trochę grubej - na oko :)

Sprawdzaj w trakcie co leci i koryguj dopóki nie będziesz zadowolony.


 

Generalnie pod gar 58 litrowy. Przeważnie robie piwka 15 - 32 blg. Wiem że od kociołki automatyczne trzeba drugiej 1 bądź nawet 1.2 mm, takie info znalazłem ale nie znalazłem nic na temat wlasnie pod gar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Radek.M napisał:

Generalnie pod gar 58 litrowy. Przeważnie robie piwka 15 - 32 blg. Wiem że od kociołki automatyczne trzeba drugiej 1 bądź nawet 1.2 mm, takie info znalazłem ale nie znalazłem nic na temat wlasnie pod gar.

 

Zacząłbym od 1mm, później można sobie empirycznie np. po pół obrotu zmieniać grubość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Radek.M napisał:

Generalnie pod gar 58 litrowy. Przeważnie robie piwka 15 - 32 blg. Wiem że od kociołki automatyczne trzeba drugiej 1 bądź nawet 1.2 mm, takie info znalazłem ale nie znalazłem nic na temat wlasnie pod gar.

Z tymi ustawieniami to jest tak, że ilu użytkowników tyle opinii na ten temat. W przypadku automatów widziałem takich którzy polecali 0,9mm a nawet mniej, a są i tacy którzy nie schodzą poniżej 1,2mm. Sam planuję kupić szczelinomierz i przy jego pomocy sprawdzać ustawienia, bo takie mierzenie na oko to o kant D potłuc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Hary86 napisał:

Z tymi ustawieniami to jest tak, że ilu użytkowników tyle opinii na ten temat. W przypadku automatów widziałem takich którzy polecali 0,9mm a nawet mniej, a są i tacy którzy nie schodzą poniżej 1,2mm. Sam planuję kupić szczelinomierz i przy jego pomocy sprawdzać ustawienia, bo takie mierzenie na oko to o kant D potłuc. 

Ja jestem w posiadaniu szczelinomierza i dlatego chcial bym ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że w przypadku zwykłego garnka i filtrowania na oplocie, możesz zacząć od szczeliny 0,9 i z warki na warkę zmniejszać, jeśli nie będziesz miał problemów z wysładzaniem. Weź jeszcze pod uwagę że przy jednym zasypie 0,9 to może być w sam raz, przy innym za mało, a przy jeszcze innym za dużo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hary86 napisał:

Sam planuję kupić szczelinomierz i przy jego pomocy sprawdzać ustawienia, bo takie mierzenie na oko to o kant D potłuc. 

Bardzo się przejmowałem wielkością szczeliny w śrutowniku, kupiłem szczelinomierz, poustawiałem wg różnych zaleceń. Po czym uznałem że ustawienie tego "na oko" jest dla mnie najlepszą opcją. Sprawdzam śrutę, wydajność i filtrację. Wszystko się zgadza. Tak jak pisze @Wuuu sprawdzam na oko co leci i jestem zadowolony :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.