Skocz do zawartości

[Kraftmagia]5 puszek i jedna butelka, które mówią: weź mnie


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

Przemek Iwanek

Chciałem dać tytuł „4 puszki które polubisz”, ale przypomniało mi się stare porzekadło o grających cyganach. Zatem dziś będzie o nowych puszkach (i butelce), których estetyka trafia w moje osobiste gusta. Czyli przegląd sztuki etykieciarskiej wraz z komentarzem.

Mrocznie wszędzie, co to będzie

Puszki robią się coraz ładniejsze. I tak powinno być. Sztuka użytkowa, sztuka na usługach przemysłu – to najwyższa forma sztuki!

Na początek browar Birbant, który nie tylko puszkował jako jeden z pierwszych browarów, ale i postanowił robić opakowania ładne. Do tego forma piw zdaje się być coraz wyższa. I nie jest to tylko moje zdanie. Good job. Spójrzcie, jak wyglądają opakowania dwóch imperialnych stoutów: puszeczki lizać!

birbant piwo drugie dno puszkazdjęcie: Birbant (Facebook)

Odkręć pan ten szpunt

Browar Szpunt nie od dziś tworzy grafiki niebanalne. Puszki, zdaje się, dodały im jeszcze skrzydeł. Czego przykład widać poniżej.

I co, można zrobić „kreskówkową” etykietę, która nie wygląda jak zajumana dzieciom z przedszkola? Można.

Stawiałbym na meblościance.

drugie dno kraft magia szpunt piwo puszka browarzdjęcie: Szpunt (Facebook)

Kreatywna kreacja

Nie wszystkie grafiki Brokreacji wywołują we mnie emocje. Natomiast nowa seria #calltocreate tworzona z różnymi artystami – jak najbardziej tak! I są to emocje niemałe i bardzo pozytywne.

Już etykieta z dzieciątkiem i macką ośmiornicy była mocna. A te puszeczki z DDH IPA: klękajcie narody! Cudo! Tak to powinno się robić. Jestem pod wrażaniem. Zobaczcie sami:

brokreacja piwo puszka drugie dno kraft magia piwozdjęcie: Brokreacja (Facebook)

Autorami grafik są Zofia Zabrzeska i Antoni Kuźniarz

No i butelka

Kooperacja Pinty i Maltgardena… Maltgardenu… Ogrodu Słodyczki zaowocowała 3 piwami o wspólnej bazie i estetyce etykiet.

I szczerze mówiąc, butelka More Cocoa podoba mi się najbardziej. Bardziej niż puszka – właściwie to nie wiem czemu. Jakoś to bardziej gra ze sobą. W każdym razie na butelce jest oszczędnie, minimalistycznie, słodyczkowoogrodowo, gustownie. Nawet użycie brązu tu nie szkodzi! To dobre jest, browar Pitna!

123847974_3407053542696156_5331568435340zdjęcie: Pinta (Facebook)

Co łatwo dostrzec, wszystkie powyższe przykłady są mockupami. To taka forma wirtualnych makiet. Można więc przypuszczać, że na żywo wyglądają mniej spektakularnie. Ja jednak nie mam wątpliwości: dobre projekty zawsze się obronią.

The post 5 puszek i jedna butelka, które mówią: weź mnie appeared first on Kraftmagia.

Przeczytaj cały wpis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.