Skocz do zawartości

Dezynfekcja Voigt VC621N


Romanos_P

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zakupić Despreja, ale nie było w sklepie gdzie składałem zamówienie. Kupiłem natomiast preparat o podobnych właściwościach i składzie Voigt VC621N. Despreja nigdy nie używałem, więc nie wiem jaki powinien być zapach i odczucie po nim, ale co do Voigta mam pewne obawy. Mianowicie po spryskaniu np. rurki i węża przy pobieraniu próbki i odczekaniu 1min. Gdy pobiorę te próbkę, to w smaku czuć ten związek z Voigta. W związku z tym pytanie czy z Desprejem też tak jest? Czy nie wpływa to niekorzystnie na piwo/brzeczkę? Czy może robię coś źle?

 

Link do produktu: https://voigt.pl/produkt/gastro-sept-plus-n-vc621n 

 

 

Dzięki z góry za pomoc :)

Edytowane przez Romcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem Despreja bardzo długo i nigdy nie zauważyłem, żeby po odparowaniu pozostawał jakikolwiek zapach. Ale to po odparowaniu a nie odczekaniu konkretnego czasu. Ta 1 minuta w sposobie użytkowania Voigt VC621N (czy pół minuty, zdaje się, w Desprej) to minimalny czas kontaktu z powierzchnią żeby zapewnić dezynfekcję a nie koniecznie czas odparowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Romcio napisał:

Chciałem zakupić Despreja, ale nie było w sklepie gdzie składałem zamówienie. Kupiłem natomiast preparat o podobnych właściwościach i składzie Voigt VC621N. Despreja nigdy nie używałem, więc nie wiem jaki powinien być zapach i odczucie po nim, ale co do Voigta mam pewne obawy. Mianowicie po spryskaniu np. rurki i węża przy pobieraniu próbki i odczekaniu 1min. Gdy pobiorę te próbkę, to w smaku czuć ten związek z Voigta. W związku z tym pytanie czy z Desprejem też tak jest? Czy nie wpływa to niekorzystnie na piwo/brzeczkę? Czy może robię coś źle?

 

Dzięki za pomoc z góry :)

 

No w sumie po jakimś czasie pewnie nie ma juz tego zapachu. Zaraz sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2h w szklance którą raz prysnąłem preparatem nadal jest ten zapach i w wodzie którą z niej wypiłem jest lekki posmak. Być może nie ma to wpływu na końcowy smak piwa gdy mamy do czynienia z np. 20l, ale tak, czy siak - nie polecam.

 

Wniosek - NIE STOSOWAĆ do szybkiej dezynfekcji! :)

 

Będę musiał zakupić coś innego. Czy macie podobne doświadczenia z desprejem lub innymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Romcio napisał:

Po 2h w szklance którą raz prysnąłem preparatem nadal jest ten zapach i w wodzie którą z niej wypiłem jest lekki posmak. Być może nie ma to wpływu na końcowy smak piwa gdy mamy do czynienia z np. 20l, ale tak, czy siak - nie polecam.

 

Wniosek - NIE STOSOWAĆ do szybkiej dezynfekcji! :)

 

Będę musiał zakupić coś innego. Czy macie podobne doświadczenia z desprejem lub innymi?

 

Desprej jest w porządku, na pewno nie jest wyczuwalny w próbce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, punix napisał:

 

Desprej jest w porządku, na pewno nie jest wyczuwalny w próbce.

 

Dzięki za info. Spróbuje go gdzieś kupić.

 

Co jeszcze stosujecie? Co teraz jest dostępne i sprawdzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Romcio napisał:

 

Dzięki za info. Spróbuje go gdzieś kupić.

 

Co jeszcze stosujecie? Co teraz jest dostępne i sprawdzone?

Starsan, nie miałem problemów, nawet doliczając wodę demineralizowaną wychodzi niedrogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do szybkiego - 70% spirytus... czysty i faktycznie można nie spłukiwać.

może być płyn z Orlenu do dezynfekcji rak ale ten bym spłukał.

Starsan czy podobne ja spłukuje

Desprej ostatnio jest drogi a dzialnie takie samo

OXI - trzeba pamiętać że musi być świeże... czyli max 1/2h

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.