Jump to content
Romanos_P

Dezynfekcja Voigt VC621N

Recommended Posts

Chciałem zakupić Despreja, ale nie było w sklepie gdzie składałem zamówienie. Kupiłem natomiast preparat o podobnych właściwościach i składzie Voigt VC621N. Despreja nigdy nie używałem, więc nie wiem jaki powinien być zapach i odczucie po nim, ale co do Voigta mam pewne obawy. Mianowicie po spryskaniu np. rurki i węża przy pobieraniu próbki i odczekaniu 1min. Gdy pobiorę te próbkę, to w smaku czuć ten związek z Voigta. W związku z tym pytanie czy z Desprejem też tak jest? Czy nie wpływa to niekorzystnie na piwo/brzeczkę? Czy może robię coś źle?

Link do produktu: https://voigt.pl/produkt/gastro-sept-plus-n-vc621n 

Dzięki z góry za pomoc :)

Edited by Romcio

Używałem Despreja bardzo długo i nigdy nie zauważyłem, żeby po odparowaniu pozostawał jakikolwiek zapach. Ale to po odparowaniu a nie odczekaniu konkretnego czasu. Ta 1 minuta w sposobie użytkowania Voigt VC621N (czy pół minuty, zdaje się, w Desprej) to minimalny czas kontaktu z powierzchnią żeby zapewnić dezynfekcję a nie koniecznie czas odparowania.

21 godzin temu, Romcio napisał:

Chciałem zakupić Despreja, ale nie było w sklepie gdzie składałem zamówienie. Kupiłem natomiast preparat o podobnych właściwościach i składzie Voigt VC621N. Despreja nigdy nie używałem, więc nie wiem jaki powinien być zapach i odczucie po nim, ale co do Voigta mam pewne obawy. Mianowicie po spryskaniu np. rurki i węża przy pobieraniu próbki i odczekaniu 1min. Gdy pobiorę te próbkę, to w smaku czuć ten związek z Voigta. W związku z tym pytanie czy z Desprejem też tak jest? Czy nie wpływa to niekorzystnie na piwo/brzeczkę? Czy może robię coś źle?

Dzięki za pomoc z góry :)

No w sumie po jakimś czasie pewnie nie ma juz tego zapachu. Zaraz sprawdzę.

Po 2h w szklance którą raz prysnąłem preparatem nadal jest ten zapach i w wodzie którą z niej wypiłem jest lekki posmak. Być może nie ma to wpływu na końcowy smak piwa gdy mamy do czynienia z np. 20l, ale tak, czy siak - nie polecam.

Wniosek - NIE STOSOWAĆ do szybkiej dezynfekcji! :)

Będę musiał zakupić coś innego. Czy macie podobne doświadczenia z desprejem lub innymi?

3 minuty temu, Romcio napisał:

Po 2h w szklance którą raz prysnąłem preparatem nadal jest ten zapach i w wodzie którą z niej wypiłem jest lekki posmak. Być może nie ma to wpływu na końcowy smak piwa gdy mamy do czynienia z np. 20l, ale tak, czy siak - nie polecam.

Wniosek - NIE STOSOWAĆ do szybkiej dezynfekcji! :)

Będę musiał zakupić coś innego. Czy macie podobne doświadczenia z desprejem lub innymi?

Desprej jest w porządku, na pewno nie jest wyczuwalny w próbce.

2 minuty temu, punix napisał:

Desprej jest w porządku, na pewno nie jest wyczuwalny w próbce.

Dzięki za info. Spróbuje go gdzieś kupić.

Co jeszcze stosujecie? Co teraz jest dostępne i sprawdzone?

24 minuty temu, Romcio napisał:

Dzięki za info. Spróbuje go gdzieś kupić.

Co jeszcze stosujecie? Co teraz jest dostępne i sprawdzone?

Starsan, nie miałem problemów, nawet doliczając wodę demineralizowaną wychodzi niedrogo.

Chyba w takim razie wykorzystam do końca OXI One (bez używania Voigt'a), a potem przesiądę się na Starsuna HB.

Dzięki za pomoc :)

do szybkiego - 70% spirytus... czysty i faktycznie można nie spłukiwać.

może być płyn z Orlenu do dezynfekcji rak ale ten bym spłukał.

Starsan czy podobne ja spłukuje

Desprej ostatnio jest drogi a dzialnie takie samo

OXI - trzeba pamiętać że musi być świeże... czyli max 1/2h

Kupiłem oxi one i tego się będę trzymać. Rezygnuje z szybkich typu desprej.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka