Skocz do zawartości

Hefeweizen - czy experyment ma sens?


Animalish

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, Muchor napisał:

Polecam aplikację "Kalkulator piwowarski" Bartosza Lamparta - proste i bardzo pomocne. Działa na Androidzie, nie wiem jak na innych platformach, ale wszędzie coś jest.

Hefeweizen może być bardzo nagazowany, poziom 3 lub nawet 3.5. Spokojnie możesz dać 150g cukru do refermentacji, lub nawet jeszcze więcej.


Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

Dziękuję za odpowiedź ; zaraz sprawdzę ten kalkulator ; dodam że nie będzie to cukier tylko bede  dawał glukoze rozrobiona w wodzie. To będzie chyba wtedy więcej niż w porównaniu z proporcja cukru? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, wedle tego kalkulatora to nawet chcąc osiągnąć dolna wartość zalecanego nagazowania to powinienem dać 215 g glukozy. To jest o 95 g więcej niż w instrukcji . Aż tak by się mylili? 
Temperatura jeszcze gra tam pewna rolę - nie, nie pomylili się. Hefeweizen może i powinien być mocno nagazowany.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak gazuję weizeny i dla mnie jest w punkt ale ja jestem z tych co lubią raczej mniejsze nagazowanie niż większe. 
Swojego ostatniego weizena zrobiłem na próbę na 4.0, piana była zarąbista, ale piwo trzeba było nalewać partiami. Myślę, że poziom nagazowania 3-3.5 byłby idealny. Ale to oczywiście, dla mnie - każdy jest nieco inny.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wdrożyłem wersję 150g glukozy z przyczyn zyciowych - na glukoze od browamatora czekam tydzień już i paczka wciąż nie została nawet  nadana ; więc jakoś w tygodniu na wszelkich wypadek zonka kupiła 150g w aptece. Także to co miałem, to dałem ? rozlane! Odezwę się jak wyszło!  A przy okazji - teraz 2 tygodnie refermentacja. Czy leżakowanie zaczyna się w momencie zakończenia refermentacji czy właściwie już od teraz leżakuje? Ponoć pszeniczne dość szybko gotowe do spożycia w porównaniu z innymi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wdrożyłem wersję 150g glukozy z przyczyn zyciowych - na glukoze od browamatora czekam tydzień już i paczka wciąż nie została nawet  nadana ; więc jakoś w tygodniu na wszelkich wypadek zonka kupiła 150g w aptece. Także to co miałem, to dałem rozlane! Odezwę się jak wyszło!  A przy okazji - teraz 2 tygodnie refermentacja. Czy leżakowanie zaczyna się w momencie zakończenia refermentacji czy właściwie już od teraz leżakuje? Ponoć pszeniczne dość szybko gotowe do spożycia w porównaniu z innymi 

Jeżeli będziesz je trzymał w temperaturze pokojowej, to za dwa tygodnie będzie nagazowane, i tak - pszeniczne już jest wtedy dobre do picia. Smacznego

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem !

Pszeniczne wciąż jeszcze dochodzi, gdzieś w piatek / sobote otworze pierwsza butelke; sprawdze stan nagazowania i oczywiscie smak - dam znać jak wyszło.

 

W międzyczasie zrobilem Żytnie (z BA ; z cyklu PRAWDZIWE ŻYTNIE 13,5BLG, z ekstraktow)

Moje uwagi  -  choć tym razem zrobiłem wszystko na pewno bardziej poprawnie (miałem tym razem SPRAWNY termometr :D )  - to zapach tego piwa zdecydowanie mniej mnie urzekł niż Hefeweizena ;

Drożdzę górnej fermentacji Safbrew WB06 - z zestawu.  Mimo ze z zestawu - to Nie byl to wybór przypadkowy ; na tym forum wyczytalem jak ludzie sie "sprzeczaja" jakie drożdze do żytniego im bardziej pasuja -      mnie bardziej bedzie odpowiadala nuta gozdzikowo bananowa (o ile taka wyjdzie ).

Blg mi wyszło 12,1

 

Chcialem dopytać , czy przy żytnim zalecalisbyscie fermentacje cicha ? z natury jest to piwo dość mętne więc nie wiem czy jest sens? ryzyko infekcji ; a chyba walory smakowe jakos super sie nie zmienia prawda?

Pozdrawiam Piwną Brać !

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak się fajnie składa, że ja też właśnie zrobiłem żytnie piwo, fermentowałem trzy tygodnie łącznie, na drożdżach Mangrove Jack dla piw pszenicznych (Bavarian Wheat) i właśnie rozlałem piwo do butelek. Piwo przy rozlewie oczywiście jeszcze nie nagazowane, nie dojrzałe ale już jednak jakiś podstawowy smak był wyczuwalny - przede wszystkim był to smak razowego chleba, lekko może przypieczonego, trochę kwaskowy. Nie czułem aromatów banana czy goździka.

Co do Twojego pytania o cichą fermentację - raczej gęstwy nie zbierasz, więc po co przelewać, tylko zakażenie może się pojawić.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hefeweizen gotowy i z 43 butelek które wyszły, po weekendzie, rozdaniem znajomym, rodzinie, kolegom w pracy - zostało mi z 10 sztuk ?  piwo w smaku oceniam na bardzo dobre!  Nie odstaje wedle mojego amatorskiego gustu od najlepszych pszenicznych jakie jak dotąd miałem okazję wypić. Nagazowanie w sam raz, a nawet całkiem spore (dałem 150g glukozy, bałem się że będzie mało ) , pijana gęsta, barwa metna złota, ponizej foto. Dość mocno czuć gozdzikami. A w tygodniu już zaraz odbędzie się rozlew Roggena, żytniego :)   

IMG_20201203_220026.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.