Skocz do zawartości

[Kraftmagia]Polskie piwo i inne pomysły na Dzień Niepodległości


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

Przemek Iwanek

Jak fan piwa może obchodzić 11 listopada? Jest na to kilka pomysłów i nie wszystkie wiążą się z maszerowaniem.

Piwo biało-czerwone

Pierwsze przychodzi na myśl piwo w biało czerwone barwy, z orłem czy innym motywem patriotycznym. Takie próby były czynione, ale chyba jednak nie zaskoczyło. Polska to nie Ameryka i symbole narodowe słabo przenikają do codziennego życia. Browar Polska Duma ostatni raz dał znać o sobie we wrześniu 2016 roku i zamilkł na wieki. Może powinni dociągnąć chociaż do listopada?

Także browary należące do grupy BRJ zerwały jakiś czas temu z patriotycznymi elementami na etykietach. A można tam było znaleźć np. husarzy.

Kup sobie, albo uwarz

Dużo bardziej aktualne propozycje mają dla nas dziewczyny ze słodowe.pl Na Facebooku utworzyły wydarzenie „W Dzień Niepodległości uwarzę/wypiję polskie piwo„. Bardzo mi się podoba ta inicjatywa. Zwłaszcza jeżeli kupione piwo ma być na 100% polskie, to jedyny pewny wybór to browar rzemieślniczy. Nie słyszałem o małych browarach w rękach zagranicznych, w przeciwieństwie do dużych i średnich browarów. Tym, którzy wahają się, czy wybrać butelkę czy puszkę od razu wyjaśniam – butelka lata lepiej.

Druga część posta dotyczy warzenia w domu. I tu także mam dobrą radę: jeżeli należycie do Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych to właśnie przyszedł czas na opłacenie rocznej składki. Nie dziękujcie.

Zjadłbym rogala

Ja niestety nasłuchałem się w ostatnią niedzielę Antyradia, gdzie Wieczorne Rozmowy nadawał Krzysztof Alkoholik. I postanowiłem świętować bezalkoholowo. Zjadłbym jakąś gęś w cydrz… w jabłkach. Albo rogala świętomarcińskiego.

rogale świętomarcińskie, Drugie Dnorogale upieczone przez Małgorzatę Węgierską (browar Warkot)

Niestety, Poznań daleko, a wyjazd odpada z przyczyn wiadomych. Blisko jest tylko alko24 „Mocny Chlorek” (pewnie jeszcze o nim napiszę). A takich umiejętności, jak Małgorzata Węgierska, piwowarka z browaru Warkot, to ja nie mam. Co to za święta?

zdjęcie: Małgorzata Węgierska, Facebook

The post Polskie piwo i inne pomysły na Dzień Niepodległości appeared first on Kraftmagia.

Przeczytaj cały wpis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.