Jump to content

[Kraftmagia]Polskie piwo i inne pomysły na Dzień Niepodległości


Pierre Celis
 Share

Recommended Posts

Przemek Iwanek

Jak fan piwa może obchodzić 11 listopada? Jest na to kilka pomysłów i nie wszystkie wiążą się z maszerowaniem.

Piwo biało-czerwone

Pierwsze przychodzi na myśl piwo w biało czerwone barwy, z orłem czy innym motywem patriotycznym. Takie próby były czynione, ale chyba jednak nie zaskoczyło. Polska to nie Ameryka i symbole narodowe słabo przenikają do codziennego życia. Browar Polska Duma ostatni raz dał znać o sobie we wrześniu 2016 roku i zamilkł na wieki. Może powinni dociągnąć chociaż do listopada?

Także browary należące do grupy BRJ zerwały jakiś czas temu z patriotycznymi elementami na etykietach. A można tam było znaleźć np. husarzy.

Kup sobie, albo uwarz

Dużo bardziej aktualne propozycje mają dla nas dziewczyny ze słodowe.pl Na Facebooku utworzyły wydarzenie „W Dzień Niepodległości uwarzę/wypiję polskie piwo„. Bardzo mi się podoba ta inicjatywa. Zwłaszcza jeżeli kupione piwo ma być na 100% polskie, to jedyny pewny wybór to browar rzemieślniczy. Nie słyszałem o małych browarach w rękach zagranicznych, w przeciwieństwie do dużych i średnich browarów. Tym, którzy wahają się, czy wybrać butelkę czy puszkę od razu wyjaśniam – butelka lata lepiej.

Druga część posta dotyczy warzenia w domu. I tu także mam dobrą radę: jeżeli należycie do Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych to właśnie przyszedł czas na opłacenie rocznej składki. Nie dziękujcie.

Zjadłbym rogala

Ja niestety nasłuchałem się w ostatnią niedzielę Antyradia, gdzie Wieczorne Rozmowy nadawał Krzysztof Alkoholik. I postanowiłem świętować bezalkoholowo. Zjadłbym jakąś gęś w cydrz… w jabłkach. Albo rogala świętomarcińskiego.

rogale świętomarcińskie, Drugie Dnorogale upieczone przez Małgorzatę Węgierską (browar Warkot)

Niestety, Poznań daleko, a wyjazd odpada z przyczyn wiadomych. Blisko jest tylko alko24 „Mocny Chlorek” (pewnie jeszcze o nim napiszę). A takich umiejętności, jak Małgorzata Węgierska, piwowarka z browaru Warkot, to ja nie mam. Co to za święta?

zdjęcie: Małgorzata Węgierska, Facebook

The post Polskie piwo i inne pomysły na Dzień Niepodległości appeared first on Kraftmagia.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.