Skocz do zawartości

Witam i pozdrawiam.


malinatbg

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chciałbym wszystkich przywitać. Już od jakiegoś czasu czytam to forum i pomyślałem że warto zrobić krok naprzód w mojej edukacji piwowarskiej. Przede mną etap w którym będę zamęczał wszystkich do granic możliwości pytaniami, ale postaram się aby były one jak najbardziej konkretne i piwo które dzięki nim powstanie wciągnęło mnie nie mniej niż niektórych na tym forum.

Przejdę do konkretów. Mam na imię Konrad mam 18 lat, ale mam nadzieję że nikomu to nie przeszkadza. Mieszkam w Tarnobrzegu. O piwowarstwie domowy dowiedziałem się przypadkiem przeglądając z nudów oferty na allegro i gdy natrafiłem na oferte brew-kitu w głowie zderzyły się mi dwie małe kuleczki i tak dotarłem tutaj. Mój ulubiony napój jest chyba oczywistością i bardzo nie trzeba się mówić że to piwo :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejdę do konkretów. Mam na imię Konrad mam 18 lat, ale mam nadzieję że nikomu to nie przeszkadza. Mieszkam w Tarnobrzegu.

Nie wiek(*), a prezentowany poziom jest ważny :)

Witaj na forum :)

(*) - oczywiście dotyczy pełnoletnich użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Z domowym piwem jest tak, że koncerniaki tracą wszelkie swoje walory i tylko susza w piwnicy jest w stanie zmusić do wyprawy po "normalne" piwo. Jak zaczniesz warzyć (i konsumować) to ze sklepowych chyba tylko jakieś ciekawostki pozostaną :)

Powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piłem nigdy. Ale z opowieści znajomych nie słyszałem złego słowa na temat domowych piw. Chciałbym znać jakie są różnice pozytywne a jakie negatywne piwa domowego w porównaniu do piw komercyjnych, ponieważ nigdzie nie znalazłem takiej wypowiedzi przeglądając różne artykuły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym znać jakie są różnice pozytywne a jakie negatywne piwa domowego w porównaniu do piw komercyjnych, ponieważ nigdzie nie znalazłem takiej wypowiedzi przeglądając różne artykuły.

Różnic jest dużo. plusy domowych to: smak - zdziwisz się, jak szeroką paletę smaków mogą mieć piwa w obrębie stylów (przy nich żywiec, tyskie czy warka - każde smakuje tak samo ;) ; wiesz co pijesz - tylko najlepsze surowce :) ; nie ogranicza Cię zaopatrzenie lokanego sklepu - sam wybierasz co chcesz warzyć i pić :) sam decydujesz o np. nagazowaniu czy nachmielowaniu - jak lubisz mega goryczkę to ją sam podkręcisz i oferta browaru w Tychach Cię nie ogranicza; piwo zawiera żywe drożdże i sporo innych substancji których koncerniaki są pozbawione, a które wzbogacają i smak i wartość piwa (są zdrowe :/ ; cenowo - pół litra piwa takiego jak dubbel w sklepie to kosz około 20 zł, w domu poniżej 5. Zwykle cena domowego piwa to (pomijając sprzęt) od 1 do 5 zł (ale to nie jest najważniejszy argument); satysfakcja :)

 

wady - bałagan w kuchni po warzeniu :), mycie butelek :) cierpliwość (długo leżakuje) i czasami problemem (bardziej wizualnym niż smakowym) może być to, że domowe bywa trochę mętne (nie zawsze to wada; ale jeśli to wada dla danego stylu to wynika z błędów produkcyjnych, które da się wyeliminować:)

 

Tu spot piwowarów:

 

Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Piwa koncernowe są wytwarzane zgodnie z zasadami komercji (jak najtaniej), filtrowane, pasteryzowane, przez co tracą na treściwości, smaku i aromacie, generalnie są poprostu inne, w domowym walory piwa są zachowane. Domowe warzenie wiąże się również z ryzykiem zmiany smaku, koncernowe siuśki przestają smakować i chcąc napić się dobrego piwa musimy wydać sporo kasy, albo warzyć samemu.

Edytowane przez bogdan62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam. Wczoraj chciałem się napić piwa w domu i stwierdziłem że wysuszę Tyskacze które mi zostały w domu po imprezie. Wlałem sobie 2 do litrowego kufla i niestety mimo szczerych chęci nie byłem ich w stanie dopić... Chociaż na wakacjach na łódkach jest trochę inaczej i gdy nie ma możliwości dobrej ekspozycji domowego piwa, a pić się chce trzeba się przeprosić z koncerniakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.