Jump to content

Witam i pozdrawiam.


Recommended Posts

Na początku chciałbym wszystkich przywitać. Już od jakiegoś czasu czytam to forum i pomyślałem że warto zrobić krok naprzód w mojej edukacji piwowarskiej. Przede mną etap w którym będę zamęczał wszystkich do granic możliwości pytaniami, ale postaram się aby były one jak najbardziej konkretne i piwo które dzięki nim powstanie wciągnęło mnie nie mniej niż niektórych na tym forum.

Przejdę do konkretów. Mam na imię Konrad mam 18 lat, ale mam nadzieję że nikomu to nie przeszkadza. Mieszkam w Tarnobrzegu. O piwowarstwie domowy dowiedziałem się przypadkiem przeglądając z nudów oferty na allegro i gdy natrafiłem na oferte brew-kitu w głowie zderzyły się mi dwie małe kuleczki i tak dotarłem tutaj. Mój ulubiony napój jest chyba oczywistością i bardzo nie trzeba się mówić że to piwo :).

Link to post
Share on other sites

Z koncernowych lubię Tyskie Książęce, ponieważ ma lekki orzeźwiający smak i w lato pije się go jak oranżadę. A tak normalnie to może być Żywiec dzięki miłej goryczce i bardzo mnie intryguje Guinness Draught. Osobiście nie przepadam za piwami mocno przechmielonymi.

Link to post
Share on other sites
Przejdę do konkretów. Mam na imię Konrad mam 18 lat, ale mam nadzieję że nikomu to nie przeszkadza. Mieszkam w Tarnobrzegu.

Nie wiek(*), a prezentowany poziom jest ważny :)

Witaj na forum :)

(*) - oczywiście dotyczy pełnoletnich użytkowników.

Link to post
Share on other sites

Cześć!

Z domowym piwem jest tak, że koncerniaki tracą wszelkie swoje walory i tylko susza w piwnicy jest w stanie zmusić do wyprawy po "normalne" piwo. Jak zaczniesz warzyć (i konsumować) to ze sklepowych chyba tylko jakieś ciekawostki pozostaną :)

Powodzenia! :)

Link to post
Share on other sites

Nie piłem nigdy. Ale z opowieści znajomych nie słyszałem złego słowa na temat domowych piw. Chciałbym znać jakie są różnice pozytywne a jakie negatywne piwa domowego w porównaniu do piw komercyjnych, ponieważ nigdzie nie znalazłem takiej wypowiedzi przeglądając różne artykuły.

Link to post
Share on other sites
Chciałbym znać jakie są różnice pozytywne a jakie negatywne piwa domowego w porównaniu do piw komercyjnych, ponieważ nigdzie nie znalazłem takiej wypowiedzi przeglądając różne artykuły.

Różnic jest dużo. plusy domowych to: smak - zdziwisz się, jak szeroką paletę smaków mogą mieć piwa w obrębie stylów (przy nich żywiec, tyskie czy warka - każde smakuje tak samo ;) ; wiesz co pijesz - tylko najlepsze surowce :) ; nie ogranicza Cię zaopatrzenie lokanego sklepu - sam wybierasz co chcesz warzyć i pić :) sam decydujesz o np. nagazowaniu czy nachmielowaniu - jak lubisz mega goryczkę to ją sam podkręcisz i oferta browaru w Tychach Cię nie ogranicza; piwo zawiera żywe drożdże i sporo innych substancji których koncerniaki są pozbawione, a które wzbogacają i smak i wartość piwa (są zdrowe :/ ; cenowo - pół litra piwa takiego jak dubbel w sklepie to kosz około 20 zł, w domu poniżej 5. Zwykle cena domowego piwa to (pomijając sprzęt) od 1 do 5 zł (ale to nie jest najważniejszy argument); satysfakcja :)

 

wady - bałagan w kuchni po warzeniu :), mycie butelek :) cierpliwość (długo leżakuje) i czasami problemem (bardziej wizualnym niż smakowym) może być to, że domowe bywa trochę mętne (nie zawsze to wada; ale jeśli to wada dla danego stylu to wynika z błędów produkcyjnych, które da się wyeliminować:)

 

Tu spot piwowarów:

 

Pozdrawiam! :)

Link to post
Share on other sites

Witam

Piwa koncernowe są wytwarzane zgodnie z zasadami komercji (jak najtaniej), filtrowane, pasteryzowane, przez co tracą na treściwości, smaku i aromacie, generalnie są poprostu inne, w domowym walory piwa są zachowane. Domowe warzenie wiąże się również z ryzykiem zmiany smaku, koncernowe siuśki przestają smakować i chcąc napić się dobrego piwa musimy wydać sporo kasy, albo warzyć samemu.

Edited by bogdan62
Link to post
Share on other sites

potwierdzam. Wczoraj chciałem się napić piwa w domu i stwierdziłem że wysuszę Tyskacze które mi zostały w domu po imprezie. Wlałem sobie 2 do litrowego kufla i niestety mimo szczerych chęci nie byłem ich w stanie dopić... Chociaż na wakacjach na łódkach jest trochę inaczej i gdy nie ma możliwości dobrej ekspozycji domowego piwa, a pić się chce trzeba się przeprosić z koncerniakami.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.