Skocz do zawartości

Janek_Porzycz

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Janek_Porzycz napisał:

Tak. W zalozeniu ma pomoc w filtracji brzeczki, jesli sie nie sprawdzi to pojdzie do warzelnego. Jak sie sprawdzi to dokupie drugi. Z tym mieszadlem to tak myslalem ale nie bardzo mialem jak. Jak bedzie slabo to cos dospawam

Nie sprawdzi się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że przez te szczeliny w dnie przeleci dużo mąki/młóta i zatka hop stopper. By brzeczka była klarowna, pierwsze litry zawraca sie do zacieru. Masz pompę to nawet się nie napracujesz :)

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, anteks napisał:

Myślę że przez te szczeliny w dnie przeleci dużo mąki/młóta i zatka hop stopper. By brzeczka była klarowna, pierwsze litry zawraca sie do zacieru. Masz pompę to nawet się nie napracujesz :)

Myslalem ze ewentualna maka osiadzie na gorze hop stoppera. A rurka w nim zaciaga od dna ? Tak czy siak sprawdze. Szczelina Fd to 1mm. Lopaty mieszadla chodza ok 1.5 cm nad fd

Edytowane przez Janek_Porzycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zacierny ma być też na gazie? Jeśli tak, to po pierwsze to co spadnie pod FD może się przypalać, bo tam nie będzie już mieszania i żadnego ruchu cieczy, po drugie ogrzanie zacieru będzie utrudnione przez to FD. Co prawda nie mam takie systemu, ale z tego co mi wiadomo przy FD i mieszadle najlepiej kiedy w garze są grzałki. No chyba że w trakcie zacierania chcesz jeszcze recyrkulować to co zleci pod FD. Co do stoppera to zgadzam się z Anteksem, zatka się się uniemożliwiając recyrkulację, a dodatkowo miejsce pod nim będzie jeszcze bardziej podatne na przypalenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to najlepiej będzie podpiąć cyrkulację pod ten wylot z kulą do wysładzania, odkręcając ją na czas zacierania, tak żeby się nie zapchała i powinno chodzić jak marzenie. Hop-stopper oczywiście zdemontowany i wrzucony do warzelnego.

Edytowane przez Hary86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Hary86 napisał:

No to najlepiej będzie podpiąć cyrkulację pod ten wylot z kulą do wysładzania, odkręcając ją na czas zacierania, tak żeby się nie zapchała i powinno chodzić jak marzenie. Hop-stopper oczywiście zdemontowany i wrzucony do warzelnego.

moze zamontuje na wylocie bazooke( nie powinna sie zapchac) bo mam i kule zostawie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu. Większe części zostaną na FD a jeśli coś przeciśnie się poniżej to nie powinieneś utrudniać zawrócenia tego na górę. W kotłach automatycznych montuje się bazookę albo hop-stopper pod koszem (który robi za twoje FD) tylko dlatego że nie ma jak zrobić tego po wysładzaniu. Jeśli macie oddzielny kocioł warzelny to ten problem was nie dotyczy. 

Edytowane przez Hary86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.