Jump to content

Termometr z Logami

Koora
 Share

Recommended Posts

Szukałem lecz nie mogę znaleźć.

Termometr z którego po kilku dniach mogę zgrać logi temperatury tak by wykonać z tego wykres.

Wiele osób ma sterowniki temperatury z których zgrywają takie logi.

Ja jadę na stc-1000 więc całego sterownika nie potrzebuję.

Wiem że mógłby być Ispindel ale chcę mierzyć temp w pojemniku fermentacyjnym i może otoczenia.

Godzinę temu, george1255 napisał:

Ja robię termometr z odczytem do 8 temperatur, podgląd w telefonie po wi-fi ,w telefonie masz powiadomienia o skoku temperatur, w aplikacji masz wykresy, możesz też dane zgrać do .cvs 21ebc78fe5c1965a9795107e8ec21e53.jpg

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Co to za termometr? 

To akurat zrzut ekranu z termometru domowego. Ale to samo mam kontroli fermentacji. Odczyt w telefonie mam poprzez aplikację Blynk. Czujnik to Ds18b20. Mikrokontroler to esp8266

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka7f75384ab8d166be497639e03ea7808e.jpg407ca052d192597a52339bb88a085338.jpg

Termometr musi być w zasięgu wifi aby przekazywał dane do aplikacji, z której możesz pobrać dane z wykresów, aplikacja musi mieć dostęp do neta, więc z dowolnego miejsca masz podgląd. Dane wysyła na email w formie pliku. Nie otwierałem nigdy tego pliku, mogę Ci podesłać jakiś to zobaczysz czy się do czegoś nadaje, czy powstaną z tego wykresy.

Co do kosztów? Jeżeli masz smykałkę do lutowania to tylko kwestia kosztów części i instalacji programu do zaprogramowania, wgrania bibliotek itd.

Z Ali będzie taniej, z allegro drożej :-)

A ten plik który wysyła na maila to raz dziennie? Czy na żądanie?

Z tym wifi to problem bo mieszkam 3 piętra nad piwnicą . O zasięg telefonu tez tam trudno. 

Ale chyba znalazłem coś warte uwagi.

https://sklep.avt.pl/avt5573.html?gclid=EAIaIQobChMI5qappcfy7AIVE_uyCh2hiwiEEAQYDiABEgLjvfD_BwE

W dowolnym momencie exportujesz dane z aplikacji. U mnie się to sprawdza i mi pasuje, mam wifi więc sobie złożyłem takie coś.
Tak samo podgląd temperatury w innej aparaturze, nie muszę siedzieć i pilnować termometru tylko w aplikacji ustawiam powiadomienie o przekroczeniu i wtedy idę do piwnicybb34e5a48d26800c8f4e587870492f19.jpg

Tak jak kolega wyżej, w zasięgu wifi, DS i esp. Chyba nie ma gotowych rozwiązań i trzeba się trochę postarać.

W moim przypadku esp01 tak że mogę zamknąć go w pojemniku na kał z apteki i wrzucić do wiadra. Oczywiście opcja z zasilaczem i bez baterii też działa.

Odczyt na thinkspeak i możliwość zrzucenia danych do pliku.

Koszt pewnie ok 20zł plus bateria (chyba najdroższa).

20201108_142521.jpg

Clipboard04.jpg

1 godzinę temu, Koora napisał:

A czy one trzymają logi w pamieci do czasu aż nie podlaczę wifi z telefonu. Czy każdy odczyt wysyłany jest pojedynczo na serwer?

Każdy odczyt na serwer.

Chyba jednak zainwestuje 50zl w chińczyka.

Tanio, zewnętrzna odpinana sonda, zapis do pliku i podłączenie usb. 

Dzięki za pomoc i wyjaśnienie działania.

Jednak teraz wszystko musi być SMART i z podłączeniem do neta.

W sumie nie pomyślałem wcześniej ale mógłbyś użyć BPL jako AP cały czas. Mógłbyś nawet i 3 DSy podłączyć i rejestrować w logu.

Koszt pewnie niższy a i projekt rozwojowy bo mógłbyś później sterować fermentacją.

W dniu 8.11.2020 o 09:57, george1255 napisał:

W dowolnym momencie exportujesz dane z aplikacji. U mnie się to sprawdza i mi pasuje, mam wifi więc sobie złożyłem takie coś.
Tak samo podgląd temperatury w innej aparaturze, nie muszę siedzieć i pilnować termometru tylko w aplikacji ustawiam powiadomienie o przekroczeniu i wtedy idę do piwnicybb34e5a48d26800c8f4e587870492f19.jpg

Cześć

Mógłbyś rozwinąć troszkę ten temat chodzi mi o aplikacje Blynk i sposób konfiguracji urządzenia. Narazie używam esp + thingspeak ale nie spełnia to moich oczekiwać jeśli chodzi o przeglądanie danych i zapisywanie przebiegów fermentacji. Z tego co pokazałeś to właśnie czegoś takiego szukam 😁. Więc jak masz jakieś źródła to chętnie skorzystam 

Ja właśnie nie korzystam z opcji zapisu danych do wykresów itd :-) nie tworzyłem też wykresów na kompie z pobranych danych. To co mam w aplikacji mi wystarcza, ustawiam rozdzielczość co 1godz i analizuje.
W zależności z jakiego czujnika korzystasz, możesz go do blynka podczepić.

• 2 weeks later...