Skocz do zawartości

Termometr z Logami


Koora

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem lecz nie mogę znaleźć.

Termometr z którego po kilku dniach mogę zgrać logi temperatury tak by wykonać z tego wykres.

Wiele osób ma sterowniki temperatury z których zgrywają takie logi.

Ja jadę na stc-1000 więc całego sterownika nie potrzebuję.

Wiem że mógłby być Ispindel ale chcę mierzyć temp w pojemniku fermentacyjnym i może otoczenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię termometr z odczytem do 8 temperatur, podgląd w telefonie po wi-fi ,w telefonie masz powiadomienia o skoku temperatur, w aplikacji masz wykresy, możesz też dane zgrać do .cvs 21ebc78fe5c1965a9795107e8ec21e53.jpg

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, george1255 napisał:

Ja robię termometr z odczytem do 8 temperatur, podgląd w telefonie po wi-fi ,w telefonie masz powiadomienia o skoku temperatur, w aplikacji masz wykresy, możesz też dane zgrać do .cvs 21ebc78fe5c1965a9795107e8ec21e53.jpg

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Co to za termometr? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat zrzut ekranu z termometru domowego. Ale to samo mam kontroli fermentacji. Odczyt w telefonie mam poprzez aplikację Blynk. Czujnik to Ds18b20. Mikrokontroler to esp8266

 

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka7f75384ab8d166be497639e03ea7808e.jpg407ca052d192597a52339bb88a085338.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termometr musi być w zasięgu wifi aby przekazywał dane do aplikacji, z której możesz pobrać dane z wykresów, aplikacja musi mieć dostęp do neta, więc z dowolnego miejsca masz podgląd. Dane wysyła na email w formie pliku. Nie otwierałem nigdy tego pliku, mogę Ci podesłać jakiś to zobaczysz czy się do czegoś nadaje, czy powstaną z tego wykresy.

Co do kosztów? Jeżeli masz smykałkę do lutowania to tylko kwestia kosztów części i instalacji programu do zaprogramowania, wgrania bibliotek itd.

Z Ali będzie taniej, z allegro drożej :-)

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten plik który wysyła na maila to raz dziennie? Czy na żądanie?

Z tym wifi to problem bo mieszkam 3 piętra nad piwnicą . O zasięg telefonu tez tam trudno. 

Ale chyba znalazłem coś warte uwagi.

https://sklep.avt.pl/avt5573.html?gclid=EAIaIQobChMI5qappcfy7AIVE_uyCh2hiwiEEAQYDiABEgLjvfD_BwE

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dowolnym momencie exportujesz dane z aplikacji. U mnie się to sprawdza i mi pasuje, mam wifi więc sobie złożyłem takie coś.
Tak samo podgląd temperatury w innej aparaturze, nie muszę siedzieć i pilnować termometru tylko w aplikacji ustawiam powiadomienie o przekroczeniu i wtedy idę do piwnicybb34e5a48d26800c8f4e587870492f19.jpg

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej, w zasięgu wifi, DS i esp. Chyba nie ma gotowych rozwiązań i trzeba się trochę postarać.

W moim przypadku esp01 tak że mogę zamknąć go w pojemniku na kał z apteki i wrzucić do wiadra. Oczywiście opcja z zasilaczem i bez baterii też działa.

Odczyt na thinkspeak i możliwość zrzucenia danych do pliku.

Koszt pewnie ok 20zł plus bateria (chyba najdroższa).

20201108_142521.jpg

Clipboard04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Koora napisał:

A czy one trzymają logi w pamieci do czasu aż nie podlaczę wifi z telefonu. Czy każdy odczyt wysyłany jest pojedynczo na serwer?

Każdy odczyt na serwer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zainwestuje 50zl w chińczyka.

Tanio, zewnętrzna odpinana sonda, zapis do pliku i podłączenie usb. 

Dzięki za pomoc i wyjaśnienie działania.

 

Jednak teraz wszystko musi być SMART i z podłączeniem do neta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie pomyślałem wcześniej ale mógłbyś użyć BPL jako AP cały czas. Mógłbyś nawet i 3 DSy podłączyć i rejestrować w logu.

Koszt pewnie niższy a i projekt rozwojowy bo mógłbyś później sterować fermentacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2020 o 09:57, george1255 napisał:

W dowolnym momencie exportujesz dane z aplikacji. U mnie się to sprawdza i mi pasuje, mam wifi więc sobie złożyłem takie coś.
Tak samo podgląd temperatury w innej aparaturze, nie muszę siedzieć i pilnować termometru tylko w aplikacji ustawiam powiadomienie o przekroczeniu i wtedy idę do piwnicybb34e5a48d26800c8f4e587870492f19.jpg

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Cześć

Mógłbyś rozwinąć troszkę ten temat chodzi mi o aplikacje Blynk i sposób konfiguracji urządzenia. Narazie używam esp + thingspeak ale nie spełnia to moich oczekiwać jeśli chodzi o przeglądanie danych i zapisywanie przebiegów fermentacji. Z tego co pokazałeś to właśnie czegoś takiego szukam ?. Więc jak masz jakieś źródła to chętnie skorzystam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie nie korzystam z opcji zapisu danych do wykresów itd :-) nie tworzyłem też wykresów na kompie z pobranych danych. To co mam w aplikacji mi wystarcza, ustawiam rozdzielczość co 1godz i analizuje.
W zależności z jakiego czujnika korzystasz, możesz go do blynka podczepić.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.