Skocz do zawartości

Ostatnie warzenie z ekstraktów - jak nachmielic


Szagi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Za jakiś czas planuje zacząć zacierać ale jako że zostało mi jeszcze 2x 1.7kg ekstraktu pale ale Bruntal to chciałem uwarzyć ostatnia warkę z ekstraktów.

 

Posiadam jeszcze chmiele które chce zużyć;

Citra 60g

Amarillo 50 g

 

Jak to sensownie nachmielic?

Celowałbym w około 25-30 ibu.

15g citra na goryczkę o całą resztę po wyłączeniu panika aż do ochłodzenia czy wrzucić coś na koniec gotowania?

Chce darować sobie Chmieleniec na zimno.

 

 

Dodatkowo: drożdże US-05 poradzą sobie w 14.5 stopniach?? Wstawiłem czujnik do piwnicy i temperatura jest stała raczej:

 

IMG_20201105_102917.thumb.jpg.751188fd8e1b5446e4358c07a87a7eb4.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Szagi napisał:

Hej,

 

Za jakiś czas planuje zacząć zacierać ale jako że zostało mi jeszcze 2x 1.7kg ekstraktu pale ale Bruntal to chciałem uwarzyć ostatnia warkę z ekstraktów.

 

Posiadam jeszcze chmiele które chce zużyć;

Citra 60g

Amarillo 50 g

 

Jak to sensownie nachmielic?

Celowałbym w około 25-30 ibu.

15g citra na goryczkę o całą resztę po wyłączeniu panika aż do ochłodzenia czy wrzucić coś na koniec gotowania?

Chce darować sobie Chmieleniec na zimno.

 

 

Dodatkowo: drożdże US-05 poradzą sobie w 14.5 stopniach?? Wstawiłem czujnik do piwnicy i temperatura jest stała raczej:

 

 

 

 

Chmielenie może być tak, jak piszesz, można też wrzucić po 10g każdego na 10-15 minut - przelicz tylko ibu ponownie, pewnie trzeba będzie coś mniej na 60 sypnąć.

Temperatura na początek fermentacji właściwie idealna, w fermentorze będzie 17-18°C. Jak zacznie zwalniać, można przenieść do pokoju, jeśli masz taką możliwość (jeśli nie, to zawsze można zaizolować fermentor np. kocami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.