Skocz do zawartości

Wyszynk piwa z szybkowaru


Eselchen

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając znany portal z filmami natrafiłem na krótki filmik, na którym pokazany jest przerobiony szybkowar na wyszynk naturalnych napojów gazowanych (podpiwek, kwas). Co myślicie o takim rozwiązaniu w celu wyszynku piwa? Ja bym dodał jedynie jeden zawór z reduktorem na naboje CO2. Zamiast rurki pneumatycznej można zamontować kran. Cenowo wychodzi dużo taniej niż kupowanie małych kegów (5-10 L) z chin. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam że trochę się usmiechnalem :D
Jak znajomi pytają jak się robi piwo to pierwsze z kilku pytań brzmi, czy butelkujesz, czym kapslujesz itp. Już widzę ich miny jak mówisz, że masz lane piwo. Woooow, jak to lane piwo w domu?! Masz beczkę, kran?
Nie, leje z szybkowaru
:D

Wysłane z mojego Ektra przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkowar 15l na znanym portalu aukcyjnym 112 zł (nierdzewka 18/0). Fermentacja ciśnieniowa 10-12 litrowych warek, naturalne gazowanie i wyszynk? To trzeba chyba przetestować.

 

 

EDIT: 1 litr turecki = 0,7 litra polskiego...

Edytowane przez mjr_Kolicki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mjr_Kolicki napisał:

Szybkowar 15l na znanym portalu aukcyjnym 112 zł (nierdzewka 18/0). Fermentacja ciśnieniowa 10-12 litrowych warek, naturalne gazowanie i wyszynk? To trzeba chyba przetestować.

 

 

EDIT: 1 litr turecki = 0,7 litra polskiego...

Jak odbijesz drożdże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mjr_Kolicki napisał:

Szybkowar 15l na znanym portalu aukcyjnym 112 zł (nierdzewka 18/0). Fermentacja ciśnieniowa 10-12 litrowych warek, naturalne gazowanie i wyszynk? To trzeba chyba przetestować.

 

 

EDIT: 1 litr turecki = 0,7 litra polskiego...

Mi chodziło bardziej, żeby traktować to jak kega. Fermentujemy w wiadrze, po cichej przelewany na refermentację do szybkowaru. 

W pokrywce wystarczy wywiercić otwór i zamontować taką złączkę do podłączenia butli CO2 (do wyszynku albo również do sztucznego nagazowania).

image.png.1d3ad4397425150ba7b93d718fdd27fa.png

Edytowane przez Eselchen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, anteks napisał:

Jak odbijesz drożdże?

Można dać krótszą rurkę i po prostu brać z nad drożdży. Albo wężyk z pływakiem. Tylko jak ma dłużej stać albo być przenoszone to trzeba przetoczyć do drugiego kega/szybkowaru.
Tylko jak montować ball-locki, to cena zwykle skoczy do używanego corneliusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, koval_blazej napisał:

Można dać krótszą rurkę i po prostu brać z nad drożdży. Albo wężyk z pływakiem. Tylko jak ma dłużej stać albo być przenoszone to trzeba przetoczyć do drugiego kega/szybkowaru.
Tylko jak montować ball-locki, to cena zwykle skoczy do używanego corneliusa.

A w wolnej chwili można podestylować ;)

mikro-pot-still-.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gar zacierny/warzelny/fermentor/keg/destylator w jednym? To zaczyna się opłacać :P A i jeszcze możemy sterylizować sprzęt do banku drożdży.
Kiedyś na forum już pojawił się temat. "Single vessel brewing": zacieranie w worku, chmielenie w hopspiderze i potem fermentacja w tym samym garnku, przelewanie dopiero do butelek, a tu nawet tego nie trzeba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, anatom napisał:

Z jakiegoś powodu jest tam zamontowany zawór do 1,1 bara

 

Pewnie nie ma sensu gotować pod wyższym ciśnieniem, stąd taki zawór. Nie chce mi się wierzyć, że taki szybkowar dupnie przy strzale CO2 jaki normalnie dajemy do nagazowania piwa, ale dla pewności zapytałem czy może ktoś coś wie o wytrzymałości na ciśnienie takich sprzętów :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.