Skocz do zawartości

Mój HERMS - browar Kamionka


Bartpianista

Rekomendowane odpowiedzi

Brawo! Jestem pod wrażeniem i „zdrowo” zazdroszczę! Mam nadzieje, ze u mnie tez kiedyś zamieszka pełnoprawny HERMS.

 

Mógłbyś zdradzić jakie poniosłeś orientacyjne koszta? Mnie akurat interesuje koszt armatury i pomp czyli to co zrobiłeś - naczynia - elektronika - fermentor. 

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chprzemo uff właśnie policzyłem koszty rzeczy, które są niezbędne do uruchomienia tego systemu. Camlocki, które są stosunkowo drogie możesz wymienić na coś tańszego np na QD. Przy Camlockach denerwujące jest wypadanie uszczelek. Mam nadzieję, że z czasem się "umocują". Zawory kulowe policzyłem zwykłe zamiast 3-częściowych, które zamontowałem u siebie. Na tym można sporo zaoszczędzić. Po podliczeniu każdej śrubki, podkładki, sterownika i części niezbędnych do jego instalacji wyszło mi 5.400,00 zł. Bez zniżek i rabatów myślę, że trzeba liczyć 5.800,00 zł - 6.000,00 zł W tej kwocie, którą podałem,  nie ma chłodnicy przeciwbieżnej, ani fermentora. Fermentor Speidla zakupiłem na browamatorze z rabatem stałego klienta 5%. Normalne ceny możesz podejrzeć na ich stronie. Do tego kran spustowy oraz rurkę fermentacyjną. Koszt przekształcenia chłodnicy zanurzeniowej na przeciwbieżną jest w temacie o tym wątku na forum.

 

 

Edytowane przez Bartpianista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartpianista dzięki za info, wyszło Sporo:) niezła kwota! Nie spodziewałem się, ze aż tyle będzie. W tym wyliczeniu są naczynia/gary?
 

Pisałeś, ze możesz podzielic się listą części które wykorzystałeś... chętnie bym obejrzał jeśli to nie problem.

 

 

Ja myśle o takim rozwiązaniu już długo, zanim zbuduje miną pewnie ze dwa lata, ale chętnie czytam relacje i jeśli masz zebrane graty w jeden excel to obejrzę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny z okresu luty-kwiecień 2020. Wiem, że na aliexpress trafiłem też na jakieś święto i były spore rabaty.

 

3x gar ze stali nierdzewnej 994,65 zł                        

2x wykrojnik (jeden do otworu 1/2'' drugi 1'') lub usługa wiercenia 150 zł

10x zawór kulkowy 1/2'', ja zdecydowałem się na 3-częściowe, jednak zwykle też spokojnie wystarczą 419,80 zł (zwykłe 290 zł)

10x nypel dwustronny 1/2'' 54,86 zł

16x podkładka okrągła M20 A2 6,40 zł

10x Camlock typ B 1/2'' zamiast Camlocków mogą być szybkozłączki QD one wychodzą trochę taniej. BTW w camlockach irytujące są wypadające uszczelki, mam nadzieję, że z czasem to zniknie. 148,95 zł

12x Camlock typ F 1/2''  103 zł

Wąż silikonowy kupiłem 10 m, ale 8 spokojnie wystarczy. U mnie jeszcze część zużyłem na zlawanie z fermentora 221,40 zł (8m 177,12 zł)

2x pompa MP-15R 458,26 zł

8x podkładka 26x32x1,5mm służy do trzymania oringa.Dostępna jest tylko miedziana, dlatego przy wycinaniu fałszywego dna poprosiłem znajomego o wycięcie tych podkładek. Te robotę miałem za piwo. 16 zł

8x oring silikonowy 20x3 (warto kupić więcej) 14 zł

2x grzałka (u mnie 4,5kW) 180,24 zł

2x nakrętka sześciokątna 1'' (do grzałek) 11,28 zł

4x kolano gwintowane 1/2" gw/gw 23,96 zł

2x końcówka na wąż 1/2'' 15mm 10,6 zł

2x nakrętka 1/2'' 7,36 zł

1x wężownica (w moim przypadku 15mb fi 12) 200 zł

3x złączka zaciskowa 12mm 1/2'' 33,46 zł

1x kolano/rurka 90 st fi12 18 zł

1x Fałszywe dno fi 446 grubość 1,5mm dostałem za piwo 150-200 zł

1x Hop stopper nierdzewny ze śrubunkiem 195,00 zł

6x nakrętka kołpakowa M8 A2 3,38 zł

7x M8x45 śruba imbusowa stożkowa 4,35 zł

7x nakrętka motylkowa M8 A2 5,50 zł

1x nakrętka z uchem M8 4,25 zł

2x obudowa uniwersalna do grzałek 73,26 zł

11x opaska zaciskowa 16-25/12 10,01 zł

2x trójnik gwintowany 1/2'' 15,24 zł

2x nypel przejściówka adapter 1/2'' 29,98 zł

3x mufa nierdzewna 1/2'' GW 16,83 zł

2x taśma teflonowa 6 zł

1x obudowa do sterownika 400x400x200 195 zł

3x kontrolery temperatury Sestos 273,19zł

1x timer Sestos 3BS 101,35 zł

3x czujnik temp PT100 114,57 zł

10x uszczelka silikonowa do camlocków (lepiej kupić więcej) 9,82 zł  

1x Sterownik (wszystkie przewody, zasilacz, gniazda tablicowe, szyny montażowe, wyłącznik różnicowoprądowy, przełączniki piórowe, lampki sygnalizacyjne etc.) 1300 zł-2000 zł

 

35 minut temu, Pi0tR napisał:

Filmu niestety nie moge pobrac przynajmniej przez taptalka

Spróbuj w przeglądarce.

 

 

Edytowane przez Bartpianista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tmk1 napisał:

Ogromne wow, myślę, że temat będzie inspiracją dla użytkowników. Orientacyjnie ile roboczogodzin spędzonych na tworzeniu wyszło?

Najwięcej czasu pochłonęło zebranie materiałów, policzenie wszystkiego na papierze i czekanie na przesyłki. Starałem się koszty rozłożyć w czasie, żeby aż tak bardzo nie bolało.  Zajęło to kilka miesięcy. Tak jak wspomniałem sterownik tworzył dla mnie znajomy, zajęło mu to ok. tygodnia siedzenia popołudniami i wieczorami po pracy. Samo skręcenie armatury to były tak naprawdę dwa wieczory po pracy. Skręcenie chłodnicy zajęło trochę czasu, musiałem oddać gwinty do tokarni oraz chłodnicę do przylutowania wyprowadzeń. W naciąganiu węża z ojcem nabraliśmy wprawy oczywiście na dwóch ostatnich „okrążeniach”. Ale zajęło to jedno popołudnie i kilka ciężkich słów. Później już tylko symulacja warzenia, usunięcie wszelkich nieszczelności, kalibracja czujników temperatury i można było warzyć. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pi0tR napisał:

Widze se objetosc masz ta sama jak i grzalki ile mniej wiecej zajmuje Ci czasu nagrzanie wody w hlt?

Nie sprawdzałem czasu powiem szczerze, następnym razem sprawdzę, ale wiem, że zdążyłem rozpakować słody, odliczyć wszystko, zrobić kawę i w zasadzie woda była nagrzana :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super sprzęt! Super estetyka wykonania:). 

Ja też z tęsknotą co jakiś czas rozważam złożenie takiego zestawu. Problemem jest oczywiście cena! Garnki to ułamek kosztu, sam sterownik wyniósł Cię x2! Ech.. 

Koniecznie daj znać jaką wyciągasz z tego wydajność zacierania:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

38 minut temu, yoshko napisał:

W pokrywce garnka do wysładzania zainstalowałbym deszczownicę :)

Nie jestem przekonany czy deszczownica to najlepszy pomysł. Przy wysładzaniu przepływ jest bardzo niski. Tak małe ciśnienie mogłoby sprawić, że tylko niewielka część pełniłaby swoją funkcję. Poza tym (dzięki anatomowi wiem), że najlepiej kiedy lustro wody utrzymuje się nad młótem, toteż wysładzania odbywa się równomiernie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2020 o 15:45, Bartpianista napisał:

 

Nie jestem przekonany czy deszczownica to najlepszy pomysł. Przy wysładzaniu przepływ jest bardzo niski. Tak małe ciśnienie mogłoby sprawić, że tylko niewielka część pełniłaby swoją funkcję. Poza tym (dzięki anatomowi wiem), że najlepiej kiedy lustro wody utrzymuje się nad młótem, toteż wysładzania odbywa się równomiernie. 

 

Ja ma u siebie deszczownicę z regulacją wydajności i działa to świetnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, Po kilku latach przerwy w warzeniu też w czasie tej pandemi postanowiłem wrócić do budowy HERMS'a żeby się czymś zająć. Część rzeczy kupiłem jeszcze za Wielką Wodą jak byłem z 5 lat temu bo kiedyś były u nas niedostępne ale większość kupowałem przez internet teraz. Mi zeszło trochę krócej z budową bo pierwszy zakup garnków zrobiłem 11.10 czyli półtorej miesiąca ale ostatnie 2 tygodnie byłem na urlopie i praktycznie całe dnie poświęcałem na budowę.  Postanowiłem napisać w Twoim wątku bo koszty jakie mi wyszły są trochę wyższe. Około 2100zł wydałem w USA plus 4650 zł teraz, czyli w sumie 6750... i to jeszcze nie wszystko (stół, być może hop stopper)Zaznaczam że wszystko praktycznie zrobiłem sam (oprócz spawania tigiem)

 

Dziś robiłem próbę na wodzie i jestem mega zadowolony. Wkrótce pierwsze warzenie. Czekam jeszcze na króćce do chłodnicy.

Być może założę osobny wątek i opiszę system, zrobiłem trochę fotek w czasie budowy. Genaralnie wzorowałem się na The Electic Brewery i Spike Brewery.   

Pozdrawiam i witam po przerwie na forum.

IMG_0122.thumb.jpg.6714b7af8693a47fed41089bd21f16b0.jpg).

IMG_0112.jpg

Edytowane przez skybert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super konstrukcja tylko ja się zastanawiam czemu wszyscy idą w sterowanie takie ‚ręczne’... craftbeerPI zrobi to samo a nawet lepiej, zamknie się w obudowie o rozmiarach 1/5 tego co macie i dodatkowo można zrobić receptę i doglądać postępów z dowolnego urządzenia mobilnego. W tak zaawansowanej warzelni aż się prosi o automatyzację:)

 

 

Wiem, ze to hobby ale technika i źródła dla tego rozwiązania są na tyle dostępne, ze bez sensu budować sterowanie z koniecznością ciągłego pilnowania czasów i ogólnie procesu. 
 

Mimo wszystko gratulacje za konstrukcje i wyrazy zdrowej zazdrości:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chprzemo, proces zacierania odbywa sie automatycznie, no trzeba włączyć grzałkę i pompy. Nie ma chyba lepszej kontroli temperatury zacierania niż herms elektryczny - to jego cała zaleta a wydajność dochodzi do 90%.  

Sterowanie procesu zacierania z komórki moim zdaniem nie ma sensu. Dużo było dyskusji na the elctric brewery forum o usprawnienach o których piszesz i nikt nie wymyślił nic lepszego. To o czym piszesz może i było by dobre dla małych systemów np 20-30l jednogarnkowych gdzie zwykłe kontrolery temperatury obsługują 10-16A. Jeśli craftbeerPI to zwykły kontroler temperatury z histerezą to nigdy nie utrzymasz tak temperatury jak w tym systemie.

 

Załączanie/wyłączanie grzałek 5,5 kW wymaga przekaźników elektromechanicznych a sterowanie mocą takich grzałek w czasie utrzymywania temperatury wymaga przekaźników półprzewodnikowych (SSR) i oczywiście kontrolerów PID które odpowiednio "przewidują" sytuację i wysyłąją sygnał sterujący do SSR. Do tego dochodzą wyłączniki, timery, alarmy na panelu i system się rozrasta.

Musiałbyś się wgłębić w temat.

 

Generalnie ten systemem to trochę jak "mercedes" dla dziadka, :). Wiesz co chcesz warzyć bo uwarzyłeś lub wypiłeś już trochę w życiu i wiesz jakie piwa Ci smakują i warzysz raz w miesiącu 40-50 l piwa nie przemęczając się zbytnio. Minusem jest cena i system wymaga miejsca do warzenia ale coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skybert z całym szacunkiem ale czytając Twoją wypowiedź widzę, że nie masz pojęcia o czym piszesz i zadaje sobie pytanie czemu zutylizowałeś tyle czasu Na pisanie tego posta... czas to pieniądz- pamiętaj!

 

A tak dla wyjaśnienia- craftbeer nie dość, ze ma recepty, pilnuje czasów itp to ma zaimplementowane PID które się potrafią uczyć reakcji osprzętu na zmianę parametrów, sterowanie możesz zrobić i dla odbiorów 50/100 kW w zależności od Użytych ssrow:) 

termometrów (ds czy Pt100/1000- z dodatkowymi modułami- możesz użyć chyba 60 szt), wyjść na ssr możesz zaprogramować tyle ile ma malina (Dużo!)- żaden rozproszony system nie równa się craftbeerPI, to jedno urządzenie które w czasie rzeczywistym spokojnie ogarnie ze 3 takie HERMSy  i jeszcze uzależni ich prace względem siebie (nawet z automatycznymi zaworami, pompami itp). 

 

Uważam, że im bardziej zaawansowana (czyt. HERMS) lub/i większa warzelnia to należy właśnie centralizować sterowanie, z możliwością uzależnienia działania i reakcji poszczególnych elementów systemu na zachowanie reszty składowych:)


 

edit: nie chodziło o sterowanie warzelnią z komórki a pogląd na aktualne parametry/kroki procesu siedząc wygodnie na kanapie przed TV lub poświęcając ten czas na zabawę z dziećmi/małżonkiem:D

 

Edytowane przez chprzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chprzemoo mój czas sie nie martw - daruj sobie takie uwagi.

 

Poczytałem trochę o tym craftbeerPI  bo faktycznie mało znałem temat. System fajny nie powiem, można rozbudować o fermentację, kontrolę zdalną browaru, chłodni itd. Ale nie ma tam nic co wcześniej nie zostało wymyślone. Wszystko sprowadza sie w zasadzie do kontroli i sterowania mikro-komputerem, niestety w żadnym momencie w craftbeerPI sterowanie temperaturą zacierania nie jest lepsze. No i na marginesie: system oparty na czujnikach temperatury za 1,5 szt. to trochę nieporozumienie.

 

Na temat odbiorników dużej mocy piszesz "sterowanie możesz zrobić i dla odbiorów 50/100 kW w zależności od Użytych ssrow" - a jak chcesz włączyć taką grzałkę czy cokolwiek o mocy 50kW?  -  widzę że brakuje Ci wiedzy na ten temat.  Komputery, sterowanie, dotykowe wyświetlacze - wszystko fajnie ale ważne są inne elementy, tzw hardware. Nie twierdzę że ten system jest lepszy czy gorszy, w pewnych aspektach może być nawet lepszy. Nie chcę dalej wchodzić w polemikę bo to nie miejsce. 

Zbuduj, pokaż i pogadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skybert Sam kolego napisałeś, ze zwykle kontrolery obsługują do 16A- masz racje, ale nie wrzucaj proszę takiego systemu jak craftbeerPI do jednego wora z urządzeniami na ali za 10 pln... 

 

Widzę, ze liznąłeś trochę tematu ale nadal dużo Ci brakuje, nie kazałem nikomu budować warzelni na grzałkach  50 kw, chciałem poszerzyć Twój pogląd na ten temat tak samo jak przytaczałem ilość czujników i ekstremalne możliwości takiego rozwiązania.

 

Oczywiście system nie odkrywa Ameryki i warzenia na nowo, daje szereg usprawnień i dlatego dziwie  się czemu budujący HERMS nie użyją tego, nikogo nie starałem się urazić, wręcz przeciwnie chciałem podpowiedzieć kolejnym zainteresowanym którzy będą czytali ten wątek, ze jest inna, bardziej zautomatyzowana droga do sterowania warzelnią i jak słusznie zauważyłeś całym browarem. I dodam jedno- soft potrafi się nauczyć sprzętu i dostroić parametry PID (mam nadzieje, ze wiesz, ze to nie jest takie proste) do stanu faktycznego kontrolowanej pętli- z tym i funkcją sieciowej kontroli/podglądu na Parametry procesu bije na głowę wszystkie rozproszone układy oparte na chińskich regulatorach- żeby było jasne, nie neguje i nie twierdze, ze te regulatory są złe, wręcz przeciwnie są bardzo dobre, sam kilka lat zawodowo używałem takich w stacji lutowniczej BGA, ale do naszych zastosowań są zwyczajnie lepsze rozwiązania...

 

Skoro jesteś tak mocny sprzetowo podpowiedz mi proszę jakie sondy temp. byś mi polecił? Na czym powinienem zbudować pomiar i dlaczego? Swoją drogą wiesz co to charakterystyka czujnika pomiarowego? Wiesz co to klasa pomiarowa I jak ma się do zakresu pomiarowego czujnika? Poczytaj sobie o czujnikach stosowanych w tych chińskich regulatorach (termopara typu K)... zdziwisz się. Browar to nie apteka, nie ma co panikować z dokładnościami, ale skoro padła kwota 1.5 /szt to chyba miałeś na myśli  PT100/1000- tu akurat Cię rozczaruje, bardzo duży browar (chyba 3 lub 4 pod względem wielkości w PL) w którym miałem okazje pracować jako automatyk przez 5.5 roku używa pt100 wszędzie, nawet w punktach haccp (pasteryzator, Monoblok, filtracja itp). Pt100 to najlepsze (I co ciekawe chyba najtańsze) czujniki temperatury do zastosowań przemysłowych ale bardzo paskudne w zastosowaniach domowych bo wymagają dużo więcej elektroniki i wysiłku żeby je obsłużyć. 
 

Czytaj kolego, czytaj, rozszerzaj wiedzę tylko następnym razem nie neguj proszę tego czego nie rozumiesz/nie znasz... nie wprowadzaj nikogo w błąd opierając swoje teorie na przypuszczeniach bez minimalnej wiedzy na temat w którym się wypowiadasz. Niestety może Ci się przytrafić kolejna taka niespodzianka jak teraz, ze po drugiej stronie będziesz miał gościa w miarę mocnego sprzętowo i programowo który spokojnie obok tego co piszesz nie przejdzie:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.