Skocz do zawartości

Ustawienie Porkerta


Kunter

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do użytkowników śrutowników Porkert.

Otóż nie jestem pewny jak ustawić w/w śrutownik.

Gdy dokręciłem motylki po bokach na maksa i poluzowałem śrubę na przedzie śrutownika też na makismum śrutownik mielił słód prawie na mąkę-tarcze były blisko siebie. gdy poluzowałem boczne motylki tak żeby śruta była odpowiednia obudowa tarcz śrutujących była luźna a same motylki w wyniku drgań luzowały się jeszcze bardziej. Musiałem zabezpieczyć motylki gumkami recepturkami by śrutownik się nie przestawiał.

Moje pytanie brzmi: Jak ustawiacie Wasze śrutowniki? Czy też jesteście zmuszeni używać własnych patentów aby wyniki śrutowania były zadowalające? Proszę o podanie jaki sposób ustawiacie śrutowniki bo wydaje mi się że sprzęt w tej cenie powinien obejść się bez kombinowania. Podejrzewam że coś robię nie tak albo coś nie tak jest ze śrutownikiem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników śrutowników Porkert.

Otóż nie jestem pewny jak ustawić w/w śrutownik.

Gdy dokręciłem motylki po bokach na maksa i poluzowałem śrubę na przedzie śrutownika też na makismum śrutownik mielił słód prawie na mąkę-tarcze były blisko siebie. gdy poluzowałem boczne motylki tak żeby śruta była odpowiednia obudowa tarcz śrutujących była luźna a same motylki w wyniku drgań luzowały się jeszcze bardziej. Musiałem zabezpieczyć motylki gumkami recepturkami by śrutownik się nie przestawiał.

Moje pytanie brzmi: Jak ustawiacie Wasze śrutowniki? Czy też jesteście zmuszeni używać własnych patentów aby wyniki śrutowania były zadowalające? Proszę o podanie jaki sposób ustawiacie śrutowniki bo wydaje mi się że sprzęt w tej cenie powinien obejść się bez kombinowania. Podejrzewam że coś robię nie tak albo coś nie tak jest ze śrutownikiem.

 

Pozdrawiam.

Generalnie motylki nie są do regulowania, tylko śruba z przodu. Aczkolwiek nie mam tych motylków nie wiadomo jak ściśle dokręconych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa motylki po bokach należy dokręcić tak aby całkowicie skasować luz i zapobieć odkręcaniu się. Do regulacji słuzy wyłącznie śruba z kontrującą nakrętką motylkową znajdująca się w przykręcanej ściance czołowej. W ściance czołowej jest otwór, w nim znajduje się śrut ( z zabezpieczeniem ) spełniający rolę łożyska, od zewnątrz w ten otwór jest wkręcona śruba regulacyjna, od wewnętrznej strony wchodzi końcówka wału ślimakowego. Dokręcając śrubę regulacyjną przesuwamy śrut, który popycha wał ślimakowy kasując luz pomiędzy tarczami i śrutujemy coraz drobniej - odkręcając śrubę śrut cofa się w wyniku siły powstałej podczas obracania korby, luz zwiękasza się, śruta jest coraz grubsza, aż śrutowanie ustępuje, wylatują całe ziarna. Przy problemach z regulacją należy ustalić czy w/w śrut może przesuwać się ( można go nasmarować), należy również sprawdzić zawleczkę mocującą tarcze do wału ślimakowego, jej nieprawidłowe ustawienie moze blokować przesuw wału z tarczą ( obciera się, dociaska do ścianki czołowej). Regulacja grubości śruty odbywa przez obkręcanie śruby regulacyjnej, a po ustaleniu właściwej dokręcamy nakrętke motylkową na śrubie regulacyjnej zapobiegając jej samoczynnemu odkręcaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Coś mi się rozleciało w Porkercie, i nie zdążyłem zauważyc co, a nie mam już schematu budowy.

 

Powinien byc wał ślimakowy, na jego końcu tarcza cierna ruchoma, zabezpieczona jakąś zawleczką? Teraz u mnie tarcza zlatuje, a w wale jest otwór w którym chyba powinna być zawleczka? Jak ona wygląda i czym mogę ją zastąpić?

 

Potem jest jakiś pierścień dystansowy z 4 nacięciami i ta obudowa ze śrubą regulacyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Powinien byc wał ślimakowy, na jego końcu tarcza cierna ruchoma, zabezpieczona jakąś zawleczką? Teraz u mnie tarcza zlatuje, a w wale jest otwór w którym chyba powinna być zawleczka? Jak ona wygląda i czym mogę ją zastąpić?.

 

Wygląda jak końcówka spinki (wsuwki) do włosów. I tym możesz ją zastąpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.