Skocz do zawartości

Część #2 - Sterownik 2in1 - Kody źródłowe (Arduino, Nextion) i uwagi


Suchejroo

Rekomendowane odpowiedzi

Nadchodzi kolejna i póki co ostatnia część sterownika. Miały być kolejne części o Arduino, ekranie Nextion oraz regulatorach PID, niestety z brakiem czasu (ciągłe delegacje i mało czasu w domu) nie jestem w stanie zrealizować starannie każdej z tych części. Póki co zamieszczam Wam kody źródłowe do Arduino oraz ekranu Nextion.  

Poniżej wrzucam kod Arduino, kod programowalnego ekgranu GUI Nextion 3,2" oraz biblioteki używane przeze mnie w projekcie Arduino. 

 

O czym trzeba pamiętać:

1) W kodzie Arduino trzeba wpisać własny adres czujnika DS18B20 - poradniki dostepne w internecie, bardzo łatwo określa  się adres tego czujnika

2) Ważne są biblioteki do ekranu Nextion wgrane do Arduino. Muszą być odpowiednie, często borykałem się z problemami jeśli chciałem odpalić projekt na innym laptopie (albo po formacie)

3) By wrzucić projekt na ekran należy z programu Nextion Edutor wygenerować plik TFT. Klikamy File-> TFT file output. I wrzucamy na kartę SD. Kartę wpinamy do wyłączonego ekranu, kolejno załączamy ekran, wgrywa się projekt. Po zakończeniu wgrywania projektu należy ekran wyłączyć, wyjąć kartę i uruchomić ekran. Odpali się wgrany projekt. 

 

Niestety nie jestem w stanie pomagać Wam aktualnie z kodem. Udostępniam go Wam w 100%, kto chce moze korzystać lecz pomoc znajdziecie w internecie - po prostu mamy taki okres, że nie jestem w stanie poświęcić czasu na pomoc i zagłębianie się w temat. Chyba, że pytania będą proste :)

Niestety biblioteki nie mieszczą się do posta. Możecie je pobrać tutaj.

Powodzenia! 

HMI_sterownik fermentacji.HMI Sterownik_2in1.ino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
W dniu 27.11.2023 o 01:07, comit napisał(a):

Hej wszystkim.

Czy ktoś posiada pliki z załączników? (chodzi o biblioteki)

Niestety już nie są dostępne w miejscach podlinkowanych...

 

Cześć, postaram sie poszukać i podlinkować raz jeszcze w ciągu kilku dni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.