Jump to content

Część #2 - Sterownik 2in1 - Kody źródłowe (Arduino, Nextion) i uwagi


Suchejroo
 Share

Recommended Posts

Nadchodzi kolejna i póki co ostatnia część sterownika. Miały być kolejne części o Arduino, ekranie Nextion oraz regulatorach PID, niestety z brakiem czasu (ciągłe delegacje i mało czasu w domu) nie jestem w stanie zrealizować starannie każdej z tych części. Póki co zamieszczam Wam kody źródłowe do Arduino oraz ekranu Nextion.  

Poniżej wrzucam kod Arduino, kod programowalnego ekgranu GUI Nextion 3,2" oraz biblioteki używane przeze mnie w projekcie Arduino. 

 

O czym trzeba pamiętać:

1) W kodzie Arduino trzeba wpisać własny adres czujnika DS18B20 - poradniki dostepne w internecie, bardzo łatwo określa  się adres tego czujnika

2) Ważne są biblioteki do ekranu Nextion wgrane do Arduino. Muszą być odpowiednie, często borykałem się z problemami jeśli chciałem odpalić projekt na innym laptopie (albo po formacie)

3) By wrzucić projekt na ekran należy z programu Nextion Edutor wygenerować plik TFT. Klikamy File-> TFT file output. I wrzucamy na kartę SD. Kartę wpinamy do wyłączonego ekranu, kolejno załączamy ekran, wgrywa się projekt. Po zakończeniu wgrywania projektu należy ekran wyłączyć, wyjąć kartę i uruchomić ekran. Odpali się wgrany projekt. 

 

Niestety nie jestem w stanie pomagać Wam aktualnie z kodem. Udostępniam go Wam w 100%, kto chce moze korzystać lecz pomoc znajdziecie w internecie - po prostu mamy taki okres, że nie jestem w stanie poświęcić czasu na pomoc i zagłębianie się w temat. Chyba, że pytania będą proste :)

Niestety biblioteki nie mieszczą się do posta. Możecie je pobrać tutaj.

Powodzenia! 

HMI_sterownik fermentacji.HMI Sterownik_2in1.ino

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.