Jump to content
Rastif

Pytanie dot budowy kotła

Recommended Posts

Panowie mam do was kilka pytań:

- szukam sposobu na łatwe połączenie silnika z gwintem fi 6 z rurka 22x1,5. Redukcje? 

- czy przy fd najlepiej zrobić spust na samym dnie czy z boku jak najniżej fd? 

- czy myślicie, że port termometru wystarczy jak złapie z drugiej strony nakrętka z uszczelką czy lepiej wspawać mufkę? 

- zostanie mi trochę rurek 22x1,5 myślicie że nadadzą się na nóżki do kega? 

Zdjęcia ułatwia pomaganie.

Najłatwiej pod FD robić odpływ.

Ja bym nie spawał, spokojnie nakrętka, oring i podkładka da radę, plus taśma teflonowa.

Jak długie nóżki chcesz zrobić?

Wysłane z mojego Ektra przy użyciu Tapatalka

Ja zamiast rurki to użyłem pręta nierdzewnego i dałem do tokarza, żeby nawiercił otwór i go nagwintował. Kosztowało to 20 zł. Oczywiście później jak spawałem łopatki to mi pręta powyginało, więc użyłem sprzęgła elastycznego. Czyli wyglada to tak: silnik-sprzęgło-pręt

Edited by quattro

@Robert87

@quattro

Już mam kupione rurki, więc szkoda teraz to zmieniać. Pewnie najlepszą opcją byłoby znalezienie tokarza, jednak dalej wolę poszukać półśrodków.

Nóżki maksymalnie 30 cm, ale ostatnio znalazłem u siebie jakieś stare nóżki, które są regulowane na gwint 8. 

IMG_20201101_170739.jpg

IMG_20201101_170923.jpg

IMG_20201101_172036.jpg

Na pewno masz na silniku gwint M6?
Nawet jeśli tak, to kup nakrętkę https://e-inox.com/nakretka-wysoka-din-6334-3d/321-nakretka-wysoka-nierdzewna-m8-din-6334-a2-1234567891798.html zakrec ja na gwincie, włóż w rurkę, wytrasuj w rurze gdzie ma być otwór i przewiercasz rurkę z nakrętka na wylot, wkładasz w wywiercony otwór śrubę, skręcasz nakrętką i "włala" półśrodek gotowy;)

Wysłane z mojego Ektra przy użyciu Tapatalka

Mi się wydaje, że to gwint M8. Miałem taki sam silnik. Możesz zrobić jak kolega @Robert87 powiedział, albo nakręcić na wał zwykłą nakrętkę, włożyć w rurkę i zlutować. Lutowanie miękkie powinno wytrzymać. Albo skleić ją na poxipol albo poxiline, w zależności jak dużo luzu będzie pomiędzy nakrętką a ściankami rurki.

Edit:

Możesz tez kupić nasadkę, taką do grzechotki i ją wbić w rurkę (jest delikatnie ze stożka). Na Wał nakręcasz nakrętkę. Od razu masz prowizoryczne sprzęgło, które zniweluje krzywizny rurki.

Edited by quattro

@Eselchen

@Robert87

Dzięki Panowie za pomoc. Zastosuje wasze podpowiedzi na pewno. 

Jeszcze co do nóżek, to myślałem żeby dać wspawać 4 nakrętki m10 na dole i wkręcić nóżki jak na załączonym obrazku wyżej. Dałoby mi to większą swobodę dzięki możliwości wykręcenia ich oraz ich wbudowanej regulacji.

Czy może lepiej na sztywno przyspawać to co zostanie z rurek 22x1,5?